Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

3 работи кои ќе го направат вашиот партнер среќен

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Angel4eeee, 15 април 2013.

 1. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ваква тема во оваа категорија нема добро пребарав,али ако постои а јас не сум видела слободно клуч
  Еве уште нешто од мене :$ :$ :$

  Овен
  1. Покажете возбуда и ентузијазам за нивните интереси, хоби, идеи, но најважно од сѐ, за самите нив.
  2. Дозволете им да мислат дека сѐ било нивна идеја.
  3. Заборавете на живот според рутина колку што можете повеќе, за да ги одржувате работите во вашата врска нови и свежи.

  Бик
  1. Разгалувајте ги со масажи и физички контакт во изобилство.
  2. Направете да се почувствуваат безбедно, стабилно и комфорно.
  3. Дозволете им да одржат степен на независност во врската. Никогаш не си дозволувајте да се чувствуваат како да се во стапица.


  Близнаци
  1. Секогаш настојувајте комуникацијата помеѓу вас да тече беспрекорно.
  2. Пронајдете начин да ги одржите односите едноставни и разиграни во вашата љубовна врска, дури и во тешките мигови.
  3. Сакајте ги нивните пријатели и поддржувајте го нивниот активен социјален живот.


  Рак
  1. Поминувајте многу време со нив. Ракот треба да ви биде на прво место на приоритетите во животот.
  2. Магистрирајте на темата „уметност на галењето“.
  3. Дајте сѐ од себе за да ја разберете „плимата и осеката“ во нивните расположенија.

  Лав
  1. Облевајте ги со љубов, внимание и пофалби, секој ден.
  2. Поддржете ја и охрабрувајте ја нивната страст и креативни идеи.
  3. Дозволете им да ја преземат главната улога секогаш кога тоа е возможно.

  Девица
  1. Бидете искрени и отворени и не ни помислувајте да сокриете нешто од нив.
  2. Секогаш одржувајте го вашиот дом чист, најмногу што е можно.
  3. Помогнете им да почнат да зборуваат за нивните чувства, секогаш кога ќе забележите дека се загрижени или нервозни.


  Вага
  1. Разгалувајте ги и дозволете им за возврат да ве разгалат и тие вас.
  2. Бидете дарежливи со комплименти и возвишувања.
  3. Немојте да го уништувате балансот во вашата врска, започнувајќи кавги и препирања. Наместо тоа, одржувајте го односот спокоен и хармоничен.

  Скорпија
  1. Споделувајте ја со нив вашата емотивна, физичка и спиритуална интима.
  2. Бидете блиски со нив и потрудете се тие да дознаат колку длабоко сте поврзани вие двајца.
  3. Бидете страсни за сѐ што постои во животот, а особено за вашата љубовна врска.


  Стрелец
  1. Вклучете се во интелектуални разговори и внимателно слушајте ги нивните идеи.
  2. Дадете им слобода да го живеат нивниот живот, според нивни услови.
  3. Поддржете го нивниот авантуристички дух и станете дел од него, колку што можете повеќе.

  Јарец
  1. Пронаоѓајте начини постојано да ја покажувате вашата посветеност кон нив и вашата заедничка врска.
  2. Научете да се справувате со реалноста. Не се фокусирајте премногу на муабети од стилот „што би било, кога би било“.
  3. Употребете ја вашата интелигенција и хумор за да ја придобиете нивната љубов и да ги насмевнете.

  Водолија
  1. Немојте да бидете љубоморни или застрашени од нивниот активен социјален живот. Наместо тоа, научете како да станете дел од него.
  2. Дадете им слобода да прават што сакаат и сами да си одлучуваат за своите постапки.
  3. Внимавајте на вашиот систем на вредности и секогаш однесувајте се во согласност со него.

  Риби
  1. Одржувајте го односот романтичен и сензуален. Никогаш не дозволувајте да се изгуби „магијата“ во вашата врска.
  2. Поддржувајте ги кога се чувствуваат несигурно.
  3. Почитувајте го нивното спонтано однесување, прилагодливо на секоја новонастаната ситуација. Никогаш не се сомневајте во нивните интуитивни одлуки.

  Кај мене е повторно точно се ,навистина тоа го сака :inlove:
  Да видам кај вас?? :talk:
   
  На cresa-jagoda, Ketrin.Moon, Mrs.Bass и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.391
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.333
  Водолија
  1. Немојте да бидете љубоморни или застрашени од нивниот активен социјален живот. Наместо тоа, научете како да станете дел од него.
  2. Дадете им слобода да прават што сакаат и сами да си одлучуваат за своите постапки.
  3. Внимавајте на вашиот систем на вредности и секогаш однесувајте се во согласност со него.

  Добро ,ова го знам и главно се придржувам до тоа .Важно е љубвта да цвета :inlove:
   
 4. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  O и тоа како е точно! Што значи крајно време е да ги применувам овие три златни правила! :!:
   
 5. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  .. :?: ....ах,никако да допрам до мојот рак...ќе ме пукни со неговите плими и осеки.. :geek: .

  .....Jас сум Риба....
  .......и се е точно ова за мене.... :hai:
   
 6. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  144
  за мене се е точно а богами и за него.... :D
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.524
  Пол:
  Женски
  Ние раковите сме стварно посебни. :P