30-дневен филмски предизвик

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од sweet-cherry, 14 септември 2018.

 1. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.215
  Допаѓања:
  16.972
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од другите 30-дневни предизвици решив да ја отворам темава бидејќи верувам дека не има во голем број што гледаме филмови, и мислам дека на овој начин може да откриеме плус некој нов интересен филм :D

  Еве што содржи предизвикот:
  [​IMG]
  Значи за секој од деновите има тематика за која што ќе постираме, мислам дека би било интересно. А понатаму може и да се продолжи предизвиков со наши предлози, имаше вакви предизвици и за серии.
   
  На Aleksandar1212, Ketchup, MarigoldA и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  48.887
  Пол:
  Женски
  А рецензии треба или не мора? :)
   
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.215
  Допаѓања:
  16.972
  Пол:
  Женски
  Па немав баш таква замисла, ама доколку сакате може и така. Јас мислев нешто вака би било пример

  Day 01 The last movie you watched
  [​IMG]
   
  На Someonespecial, toogood, smooch и 3 други им се допаѓа ова.
 4. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  7.560
  Day 01 The last movie you watched
  Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)
  [​IMG]
  Mоже и мала рецензија зошто да не, ете на кратко нека биде содржината и збор два како ни се допаднал или не или зошто е во таа категорија понатаму низ деновите.
   
  На tace73, Someonespecial, konstelacija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  48.887
  Пол:
  Женски
  Ден 1 (last movie you watched)

  Me before you (2016)

  MV5BMTQ2NjE4NDE2NV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTcwNDE5NzE@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

   
  На VictoriaSan, Someonespecial, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
 6. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  63.708
  Ден 1
  [​IMG]
   
  На Someonespecial, toogood, Lotus-14 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. konstelacija

  konstelacija Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Day 01(The last movie you watched)-FREEHELD(2015)
  free.jpg
   
  Последна измена: 14 септември 2018
  На sweet-cherry и irrelevant им се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.165
  Допаѓања:
  74.589
  Пол:
  Женски
  Day 01:
  The last movie you watched
  [​IMG]
   
  На Bender Rodriguez, toogood, sweet-cherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.109
  Допаѓања:
  123.603
  Пол:
  Женски
  Day 01 - The last movie you watched
  220px-To_All_the_Boys_I've_Loved_Before_cover.jpg

   
  На Пале 345, Someonespecial, sweet-cherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.072
  Пол:
  Женски
  Прв ден
  (вчера го начекав на ТВ)
  [​IMG]
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  Прв ден

  p13098062_v_v8_aa.jpg
   
  На ane.bella, dunika, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 12. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  22.166
  Пол:
  Женски
  Day 1: Последен филм што го гледав
  [​IMG]

  Не дека не ми е сто пати претходно гледан :D Што да се прави, во отсуство на добри sci fi филмови морам на old school ones да си се навраќам.
   
  На Bender Rodriguez, konstelacija, irrelevant и 2 други им се допаѓа ова.
 13. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  3.378
  Пол:
  Женски
  Day 01: The last movie you watched

  MV5BMTU5Mjc4NTM2Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMjMzMzA5NTM@._V1_SY1000_CR0,0,675,1000_AL_.jpg
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.898
  Допаѓања:
  63.085
  Пол:
  Женски
  Ден 1.Филм кој го гледав последен.

  7643F4FE-530D-47A7-B00D-10715B6E72B8.jpeg
   
  На Bender Rodriguez и smooch им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.072
  Пол:
  Женски
  Втор ден:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Bender Rodriguez и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.263
  Допаѓања:
  99.849
  Пол:
  Женски
  Д-1 ...последно гледан:

  Summer of 84

  [​IMG]
   
  На Bender Rodriguez и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 17. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  3.378
  Пол:
  Женски
  Day 02: A favorite fantasy movie
  l.jpg

   
  На Scott Weiland и dunika им се допаѓа ова.
 18. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  Ден 2

  main-qimg-c12fbbd19726ea77108926410ec929c7-c.jpg
   
  На *Ench@nted*, Bender Rodriguez и konstelacija им се допаѓа ова.
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.309
  Допаѓања:
  38.501
  Пол:
  Женски
  Ден 1 (The last movie you watched):
   
 20. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  22.166
  Пол:
  Женски
  Day 2. Омилен, најомилен на сите времиња.

  [​IMG]
   
  На Scott Weiland, Bender Rodriguez, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.