30-дневен фото предизвик

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од *Ench@nted*, 1 септември 2018.

 1. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од 30-дневниот музички предизвик и разни фитнес предизвици, а како љубител на фотографијата, побарав на интернет и налетав на следниот предизвик:

  Instagram-Challenges-September-2018.png

  Имено, станува збор за 30-дневен предизвик во кој секој ден ќе прикачуваме наша лична фотографија (која може да сме ја споделиле и претходно на форумов) според темата на денот. Сметам дека би било добро предизвиков да трае повеќе од еден месец, па би можеле да ставаме нови теми секој нареден месец. Така, би ставале слики според датумот и месецот.

  30-дневниот фото предизвик е забавен начин да ги прошириме нашите вештини во фотографирање. (zilmer)
  Темата е од забавен карактер, па фотографиите може да бидат и со ефекти.

  Се надевам темава ќе го разбуди интересот во повеќе љубители на фотографирањето. :)
   
  На lovestoneddd, dunika, vitamina и 13 други им се допаѓа ова.
 2. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  1.ancient
  20180901_012227.jpg
  Ephesus, Kusadasi
   
  На Petra777, La.loca, Jas! и 20 други им се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.205
  Допаѓања:
  74.733
  Пол:
  Женски
  Може да почнеме. ^_^

  1. Ancient
  IMG_20161016_004622.jpg

  Дали е навистина ancient не знам, но стилот е тој. :D
  Во Вевчани. :)
   
  На La.loca, Jas!, calliope и 18 други им се допаѓа ова.
 4. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  173.225
  Се извинувам за квалитетот, сликава датира од 2006та година :) ама друго ancient не можев да најдам :)


  1. Day 1 - Кривата кула во Пиза
  FB_IMG_1535763408269.jpg
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 17 други им се допаѓа ова.
 5. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  3.091
  Допаѓања:
  83.389
  Пол:
  Женски
  1. Ancient

  IMG_20180423_101932_733.jpg
  Мостар. Од 1525г. -Old Bridge
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 21 други им се допаѓа ова.
 6. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.582
  Пол:
  Женски
  @*Ench@nted* Мора да е лична фотографија ?
   
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  Па нека биде оваа тема за лични фотографии, а може да се отвори и друга тема предизвик за фотографии од интернет. :wasntme:
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda и VedaG10 им се допаѓа ова.
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Еве ни го античкиот во Охрид :) 10982513385_0aacd000cb_b.jpg
   
  На Purplelilac, La.loca, Jas! и 14 други им се допаѓа ова.
 9. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  1.736
  Допаѓања:
  48.281
  Frere Hall, 1865 година.

  Phototastic-18_01_2016_ca4e3986-ee77-42d8-8cb5-8f97950ed693.jpg
   
  На Purplelilac, La.loca, Jas! и 19 други им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.371
  Допаѓања:
  126.213
  Пол:
  Женски
  Мехмед Паша Соколович мостот во Вишеград, Босна, мислам дека одговара, стилот е тој :)
  Ден 1 ancient:
  40592189_1818732774880690_4140431623910850560_n.jpg
   
  На LovelyGirl3, RESANKA, Petra777 и 23 други им се допаѓа ова.
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.206
  Допаѓања:
  36.501
  Пол:
  Женски
  Day 1

  Дали важи ова не знам :^)

  SquareLite_20189121473455.jpg
   
  На Purplelilac, La.loca, Jas! и 16 други им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.956
  Допаѓања:
  37.326
  Ден 1 20180901_221710.jpg
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 14 други им се допаѓа ова.
 13. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  Day 2
  20180901_132553.jpg
  Чадор во некој бар на некоја плажа на Миконос. :sun::d:
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 16 други им се допаѓа ова.
 14. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  173.225
  Day 2 - Сарти :)
  FB_IMG_1535846434511.jpg
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 14 други им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.371
  Допаѓања:
  126.213
  Пол:
  Женски
  Ден 2 - чадор во приватен базен на Скијатос:

  IMG_20180829_215414_071.jpg
   
  На Purplelilac, La.loca, Jas! и 11 други им се допаѓа ова.
 16. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.765
  Допаѓања:
  193.853
  Пол:
  Женски
  Day 2
  Lido di Jesolo
  img1535881522508.jpg
   
  На Lella, Petra777, Purplelilac и 18 други им се допаѓа ова.
 17. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  173.225
  Day 3 - Утринско кафе, Тасос, 2016 :)
  FB_IMG_1535932140533.jpg
   
  На ane.bella, Purplelilac, La.loca и 8 други им се допаѓа ова.
 18. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  24.177
  Пол:
  Женски
  Ден 3
  IMG_3045.JPG
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 9 други им се допаѓа ова.
 19. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.765
  Допаѓања:
  193.853
  Пол:
  Женски
  20180825_191416.jpg
   
  На ane.bella, sweet-cherry, Petra777 и 12 други им се допаѓа ова.
 20. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  42.984
  1 :?:
  20180903_115235.jpg
  Хановер
   
  На ane.bella, sweet-cherry, cresa-jagoda и 13 други им се допаѓа ова.