1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30-дневен фото предизвик

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од *Ench@nted*, 1 септември 2018.

 1. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од 30-дневниот музички предизвик и разни фитнес предизвици, а како љубител на фотографијата, побарав на интернет и налетав на следниот предизвик:

  Instagram-Challenges-September-2018.png 17f101e7a732297231d1501eef606442.jpg May Photo A Day Challenge 2017 - Fat Mum Slim.png
  7a82777b1cf3e4f1e41741e486d497b0.jpg
  1c54183d81e6d6e11b5dfcf0802763ef.jpg
  8dae1728ef5897cb824202bb95ac11ed.jpg

  Имено, станува збор за 30-дневен предизвик во кој секој ден ќе прикачуваме наша лична фотографија (која може да сме ја споделиле и претходно на форумов) според темата на денот. Сметам дека би било добро предизвиков да трае повеќе од еден месец, па би можеле да ставаме нови теми секој нареден месец. Така, би ставале слики според датумот и месецот.

  30-дневниот фото предизвик е забавен начин да ги прошириме нашите вештини во фотографирање. (zilmer)
  Темата е од забавен карактер, па фотографиите може да бидат и со ефекти.

  Се надевам темава ќе го разбуди интересот во повеќе љубители на фотографирањето. :)

  Сегашен предизвик:
  BBD315BC-B319-431C-B450-7D3CF35D9F62.jpeg
   
  Последна измена од модератор: 15 септември 2022
  На lovestoneddd, dunika, vitamina и 13 други им се допаѓа ова.
 2. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  1.ancient
  20180901_012227.jpg
  Ephesus, Kusadasi
   
  На Petra777, La.loca, Jas! и 20 други им се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.335
  Допаѓања:
  80.194
  Пол:
  Женски
  Може да почнеме. ^_^

  1. Ancient
  IMG_20161016_004622.jpg

  Дали е навистина ancient не знам, но стилот е тој. :D
  Во Вевчани. :)
   
  На La.loca, Jas!, calliope и 17 други им се допаѓа ова.
 4. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.203
  Допаѓања:
  255.360
  Се извинувам за квалитетот, сликава датира од 2006та година :) ама друго ancient не можев да најдам :)


  1. Day 1 - Кривата кула во Пиза
  FB_IMG_1535763408269.jpg
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 17 други им се допаѓа ова.
 5. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  6.928
  Допаѓања:
  117.756
  Пол:
  Женски
  1. Ancient

  IMG_20180423_101932_733.jpg
  Мостар. Од 1525г. -Old Bridge
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 21 други им се допаѓа ова.
 6. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  9.591
  Пол:
  Женски
  @*Ench@nted* Мора да е лична фотографија ?
   
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  Па нека биде оваа тема за лични фотографии, а може да се отвори и друга тема предизвик за фотографии од интернет. :wasntme:
   
  На CameliaMiller, cresa-jagoda и VedaG10 им се допаѓа ова.
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  9.240
  Пол:
  Женски
  Еве ни го античкиот во Охрид :) 10982513385_0aacd000cb_b.jpg
   
  На MemoryOfUniverse, Purplelilac, La.loca и 15 други им се допаѓа ова.
 9. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  56.626
  Frere Hall, 1865 година.

  Phototastic-18_01_2016_ca4e3986-ee77-42d8-8cb5-8f97950ed693.jpg
   
  На Purplelilac, La.loca, Jas! и 19 други им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.271
  Пол:
  Женски
  Ден 1 ancient:
  31.jpg
   
  На Feminka1801, LovelyGirl3, RESANKA и 24 други им се допаѓа ова.
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.819
  Допаѓања:
  49.750
  Пол:
  Женски
  Day 1

  Дали важи ова не знам :^)

  SquareLite_20189121473455.jpg
   
  На Purplelilac, La.loca, Jas! и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.712
  Допаѓања:
  45.932
  Ден 1 20180901_221710.jpg
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 14 други им се допаѓа ова.
 13. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  Day 2
  20180901_132553.jpg
  Чадор во некој бар на некоја плажа на Миконос. :sun::d:
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 15 други им се допаѓа ова.
 14. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.203
  Допаѓања:
  255.360
  Day 2 - Сарти :)
  FB_IMG_1535846434511.jpg
   
  На joy1, Petra777, Purplelilac и 14 други им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.271
  Пол:
  Женски
  Ден 2 - umbrella
  IMG_20190907_214153_083.jpg
   
  На Purplelilac, La.loca, Jas! и 11 други им се допаѓа ова.
 16. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.822
  Допаѓања:
  217.162
  Пол:
  Женски
  Day 2
  Lido di Jesolo
  img1535881522508.jpg
   
  На Lella, Petra777, Purplelilac и 18 други им се допаѓа ова.
 17. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.203
  Допаѓања:
  255.360
  Day 3 - Утринско кафе, Тасос, 2016 :)
  FB_IMG_1535932140533.jpg
   
  На ane.bella, Purplelilac, La.loca и 8 други им се допаѓа ова.
 18. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  Ден 3
  IMG_3045.JPG
   
  На Petra777, Purplelilac, La.loca и 9 други им се допаѓа ова.
 19. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.822
  Допаѓања:
  217.162
  Пол:
  Женски
  20180825_191416.jpg
   
  На ane.bella, sweet-cherry, Petra777 и 12 други им се допаѓа ова.
 20. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  52.814
  1 :?:
  20180903_115235.jpg
  Хановер
   
  На ane.bella, sweet-cherry, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.