1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30-дневен цртачки предизвик

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од CameliaMiller, 1 септември 2018.

 1. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.643
  Допаѓања:
  259.051
  Во духот на музичкиот и фотографскиот предизвик, еве нешто и за црткање :)

  Не се бараат уметнички дела, може слика од ваш цртеж, нацртано на компјутер или телефон.. само да е ваше лично дело :)
  79dc3240b988383918927be7c4348877.jpg
   
  На simonna.a, theowndemon, LoveRain и 12 други им се допаѓа ова.
 2. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.643
  Допаѓања:
  259.051
  Day 1 - a cat :)
  SmartSelect_20180901-041358_Gallery.jpg
   
  На Lella, simonna.a, WildMk и 18 други им се допаѓа ова.
 3. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.348
  Допаѓања:
  81.151
  Пол:
  Женски
  IMG_20160812_0022.jpg
   
  На Lella, SofiMar_, WildMk и 17 други им се допаѓа ова.
 4. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  Важно е да се учествува (lalala)

  Ден 2 - цвет

  20180902_001337.jpg

  :bandit::bandit:
   
  На simonna.a, WildMk, LoveRain и 10 други им се допаѓа ова.
 5. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.643
  Допаѓања:
  259.051
  Day 2 - a flower :)


  SmartSelect_20180902-015037_Gallery.jpg
   
  На Lella, WildMk, LoveRain и 12 други им се допаѓа ова.
 6. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  217.645
  Пол:
  Женски
  Како ги цртате овие од телефон?
   
  На cresa-jagoda, ane.bella и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  25.201
  Пол:
  Женски
  Јас во Samsung Notes го цртав :rofl:
   
  На cresa-jagoda, CameliaMiller и vitamina им се допаѓа ова.
 8. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.643
  Допаѓања:
  259.051
  Јас на телефонот, ама можеш да симнеш апликација или пак во Самсунг Нотес :)
   
  На cresa-jagoda и vitamina им се допаѓа ова.
 9. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.348
  Допаѓања:
  81.151
  Пол:
  Женски
  9c (1).jpg
   
  На simonna.a, Fauhxy, WildMk и 19 други им се допаѓа ова.
 10. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.643
  Допаѓања:
  259.051
  Day 3
  2018-09-03 03:01:27.jpg
   
  На simonna.a, WildMk, LoveRain и 12 други им се допаѓа ова.
 11. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.762
  Допаѓања:
  46.293
  Ако нешто не е јасно, а знам дека не е, ова треба да се рогови од елен. :lol:
  Ден 1: 20180903_141009.png
  Очајно ми треба пенкалцето за екран. :whew:
   
  На Lella, simonna.a, Dust и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  52.288
  Пол:
  Женски
  Day 1 - a cat :)
  Вака поубаво ми е да цртам во cartoon style а и тоа ми е општо стилот на цртање. :D :lol:
  Нацртано во Paint на компјутер за 15тина мин.
  cat.png
   
  На Lella, WildMk, MarigoldA и 22 други им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.762
  Допаѓања:
  46.293
  Ден 2:
  sketch1535992548697.png
  Се трудам, ветувам. :rofl:
   
  На Lella, Dust, WildMk и 14 други им се допаѓа ова.
 14. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.643
  Допаѓања:
  259.051
  Day 4
  2018-09-04 02:42:29.jpg
   
  На Lella, WildMk, LoveRain и 10 други им се допаѓа ова.
 15. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.348
  Допаѓања:
  81.151
  Пол:
  Женски
  IMG_20170809_0011az.jpg
   
  На Lella, WildMk, LoveRain и 12 други им се допаѓа ова.
 16. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  217.645
  Пол:
  Женски
  На Petra777, CameliaMiller и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  Ден 1: :D
  20180904_160351.png
   
  На Lella, Kitten, DAngel и 12 други им се допаѓа ова.
 18. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  52.288
  Пол:
  Женски
  Day 2 - a flower
  daisy2.png
   
  На Lella, WildMk, Harper и 12 други им се допаѓа ова.
 19. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.643
  Допаѓања:
  259.051
  Ако не се лажам, @Cosmi и талент, и чколија има :)
   
  На LoveRain, Cosmi и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.348
  Допаѓања:
  81.151
  Пол:
  Женски
  Фала.На хартија,акварел техника.:)
   
  На LoveRain, cresa-jagoda, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.