1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 и сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од N1kol, 13 април 2016.

 1. N1kol

  N1kol Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Онака, чисто да се преброиме колку сме :)
   
  На marionce, macsk, Smilly и 5 други им се допаѓа ова.
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.056
  Пол:
  Женски
  Ако планираш да правиш организација/бизнис, рачунај и на мене.:D
  Само за пребројување ли е темава или?:)
   
  На Weird0, zoroo и Decibel им се допаѓа ова.
 3. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Да се прочисти списокот , па ќе се преброиме, многу 30ки сингл испаднаа вака.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Само немојте да ја пеете ол д сингл лејдис. :music::music::music: Ептен е клише. :D
   
  На zoroo, blackwave, Ingvild и 3 други им се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.056
  Пол:
  Женски
  Последна измена: 14 април 2016
  На zoroo, melnicanecot, Дугокоси Швалер и 9 други им се допаѓа ова.
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.497
  Пол:
  Женски
  не сум 30 , али ближам ;)
   
  На Cecko85, LoneWolfGuy, Alex1990 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. vikiimacko

  vikiimacko Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  44
  31 полнам за три месеци а сама.....ехехеххе не има бааааги
   
  На Cecko85, LoneWolfGuy, Milanrob и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. N1kol

  N1kol Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Ne mora da se prebroime :)
  Onaka mi tekna da otvoram edna vakva tema. Sugurno se osekate malku zgazeni (vo brojka) od mladinava na forumov, pa i nie da si se sobereme vo edno kose :)
  Temi ima eden kup. Kade iskacate, vo koj grad ste , kakov e zivotot tamu, na sto gi trosite parite :) i sl
   
  На Cecko85 и Decibel им се допаѓа ова.
 9. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.326
  Допаѓања:
  46.034
  Пол:
  Женски
  29 (сингл) и даље ме жеље ! :D:D

  Шала на страна, колку и да не сакаме да признаеме полека полека почнува да се осеќаат годините во некои работи. Ако порано возбуда ми било петок и сабота да искочам и да заглавам во град до сабајле сеа се прибирам во 1 со очите на пола копје желна да се изнаспијам за викенд, ако порано ми било возбуда да идам на одмор исполнет со журки и пијанки сеа бараме мирни места каде раат ќе се печеме на сонце 10 дена, ако порано на врските си гледал наивно и не ти било гајле дали ке раскинеш после 2 месеци сега гледаш да најдеш стабилна личност со која ќе градиш врска која ке трае повеќе од од тоа и која ќе води кон брак, ако порано едина окупација во животот ти била дали да седенеш да научиш 10 страни за на испит сега се напињаш со ситуации на работа.

  Од друга страна што знам убав е животот, независен си колку- толку, доволно созреан да знаеш што сакаш и што не сакаш, не пагаш лесно под туѓи влијанија, знаеш дека повеќе вредат 2ца другари кои се секогаш тука за тебе околку 10 само колку да имаш со кого да дремеш у диско.

  Стареењето најмногу почнав да го осекам последниве 2 години кога нагло повеќето во моја околина почнаа со свадбите и децата па свативме дека полека , полека почна да се намалува кругот на сингл луге со кои си дремел низ град на пијачки. Среќа повеќето и трудни во 8ми месец имаат воља да искачаат и да се дружат иако нормално ограничено ама сепак тука се не е дека се земаа родија деца и ги снема, што е стварно голема пофалба кон нив .

  Се трудам да не подпаднам под влијание на околината и муабетите - Што чекаш не се мажиш годините ти летаат, уживам во животот колку можам , среќа не сум единствена па да немам со кого да излезам и да морам дома да седам а врската и бракот ќе си дојдат кад- тад. Кај некој порано кај некој покасно. Во мегу време се трудам да си го исполнам продуктивно времето со активности, до дообразување, со работа, со трошење на финансиите на свои ќејфови, со шетања по одмори и викенди и сл.

  Не велам не, понекогаш фали да имаш некој покрај себе ама со сила убавина не бидува, така да гледам да не се оптоварувам многу со фактот дека имам 29 години а сум сингл.
   
  На auslader, Milanrob, Dessa и 50 други им се допаѓа ова.
 10. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.543
  Пол:
  Женски
  Што да не сте сингл 30 и кусур годишни мажишта и поголеми одат и бркаат скоро тинејџерки...Ц ц Ц...
   
  На auslader, GirlLove, Weird0 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  13.998
  Пол:
  Женски
  Може и една анкета горе да ставиш, чисто ради статистика :)
  Е па над 30 и сингл...Веќе си зрела личност, знаеш што сакаш, знаеш колку вредиш и не правиш компромиси по секоја цена. На оваа возраст повеќето го имаат оформено образованието и работат. Имаш свој буџет и ги трошиш парите за своја душа, шминки, штикли, облека и тракатанци за себе. Не си толку оптеретен дали има за сметки, храна и слично. Спиеш на раат и не ги подредуваш своите потреби и обврски на некој друг. Седнуваш со кој сакаш на кафе и не мораш никому да објаснуваш со кого и зошто.
   
  На Lolo5, crazylady, softy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.056
  Пол:
  Женски
  Loliy, ти ли си над 30:$
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  13.998
  Пол:
  Женски
  Single&over30&proud of it 8):makeup::bow:(hollest)(highfive):ninja:
   
  На SAMIRA, irenna, sugarlips и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.056
  Пол:
  Женски
  :D 33,сé што наброја,плус... жаба:makeup: :D
   
  На acezmija, Trnche, mareane и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.051
  Јас не сум во групава но сакам да пишам дека има и позитивни страни секако, т.е. исто е , секоја ситуација со свои предности и мани. За мнг работи ви завидувам сигурно за нешто и вие на тие ко мене. Сакав да пишам дека имам примери од блиски другарки роднини кои психолошки малку паднаа после 30 години дека биле сингл во смисол самодоверба ниска, прифаќаат кој било за дечко, депресија, фруистрианост а навистина нема потреба од ништо такво. Како прво 30 до 40 год е мнг номален и долг период за наоѓање партнер и раѓање. Второ а зошто па тоа да ни е цел и да не формира или дефинира како личности? Мислам на бракот и децата. Зошто ако си среќен вака да мора да вклопуваш во социјалните идеали?
   
  На Дугокоси Швалер, Rama, WarriorAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 16. N1kol

  N1kol Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Помислив да ставам, ама ај си реков да не излезе неуспешна, со мала излезеност :D.
  Е, па добро. Тогаш и јас да се „пофалам“ за брзо ќе полнам 30 и самошто завршив една долга врска :(, но тоа е тоа life goes on.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Блиску сум, пиши ме на списокот ваљда се простува некоја годинка + / -
   
 18. N1kol

  N1kol Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Запишано! :D Важно е да се дружиме :)
   
 19. ell

  ell Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  574
  Само што видов дека има тема „стара мома“, па се замислив дали да пишам тука или таму. :D

  Годините се само бројка, најбитно е дека се осеќам (и во тело и во дух) ко да иам 24. :P
   
  На Blesav81, Decibel, Lolo5 и 4 други им се допаѓа ова.
 20. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  13.998
  Пол:
  Женски
  Ццц, стара мома бе, кој ретро назив! Стари моми биле пред сто години, кога не учеле, не работеле, единствено што им било цел во животот било да се омажат. Не може една денешна жена да се нарече стара мома кога учела, студирала, сега има своја кариера и свој живот, свој човек е со свој став и свои потреби.
   
  На Lolo5, Kana27, SAMIRA и 12 други им се допаѓа ова.