1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 и сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од N1kol, 13 април 2016.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А зошто сте сингл? :worried: :(
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Треба ли да бидеме по секоја цена, само да нема "загрижувачки" реакции од околината?
    Не...
     
    На crazylady, SuperGirl24, danichap и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Еве, јас ќе ти кажам за себе. Оти не сум убава. Оти не ме сакаат. Нејќат да си играат со мене...Оти сум жаба.;( :D
     
    На Trnche, mareane, SAMIRA и 21 други им се допаѓа ова.
  4. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Сине, ако те интересира конкретно некој, прашај си. Мада дрско е, лично прашање кое не е твоја работа. Ај ќе ти набројам неколку општи причини.
    1. Изгореност од лоши врски, кои за среќа се прекинати на време кога си сфатил дека таков човек не заслужува да го поминеш со него животот, а се знаеш колку вредиш и не се врзуваш со никој под твоите критериуми само од страв за да не останеш сам.
    2. Здравствени проблеми.
    3. Семејни проблеми, кога си имал тешка ситуација дома ради која си го ставил личниот живот на пауза и си се посветил на најблиските.
    4. Сеуште студираш/градиш кариера/сакаш да патуваш и едноставно мажењето не ти е приоритет.
    5. Не си го сретнал вистинскиот.
    6. Не си спремен за сериозни обврски.
    7. Те плаши врзувањето само за една личност до крај на животот.
    8. Не ја гледаш земјава како место каде би сакал да се скрасиш и создадеш семејство.
    9. Не ти треба маж за да имаш дете (ако сакаш)
    и едноставно
    10. Зато што сакаш да си сингл, личен избор.
     
    На auslader, iloveyou29, Ethrnity и 18 други им се допаѓа ова.
  5. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Ете ни мене не ми се верува дека терминов сеуште пости, а уште почудно е да го слушнеш од млади луѓе (под претпоставка дека повеќето на форумов се тинејџери). Не знам можеби во помалите места во Македонија, сеуште постои тоа сфаќање и притисок на помладите дека мора да се омажат, како да е тоа крајната цел на животот.
     
    На auslader, Rama и LollySky им се допаѓа ова.
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па кажи им да те сакаат.
     
  7. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Не е ниту страшно ниту тажно. Нема потреба од смајлињава.

    Лично за мене да си кажам.
    Не сум ја сретнала правата личност. Според мене, подобро сама и среќна, отколку со некој во лоша врска или брак, само за да не бидам сама или за да ги задоволам општествените норми.
     
    На Tanjamm, kjukli, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па твоето мислење ме интересираше баш. А и не е срамно да се каже. Незнам што сте се затвориле толку.
     
    На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    :)
    Не е срамно, ама едноставно не е твоја работа, избери си по случаен избор од листата што ја направив.
     
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Може два одговори да си изберам? :$:lol::angel:

    Може па и сакам да знам. Не е лошо. Не се нервирај. :hug: :*
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Слободно избери колку сакаш, ако ти текнува уште нешто дополни го списокот.

    А зошто те интересира толку, да не сакаш нешто да ми кажеш? :makeup:
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ако ти кажам, ќе ти кажам на само, а не овде да се силиме. :lol::lol::lol:

    Иначе онака од љубопитност прашував.
     
  13. N1kol

    N1kol Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Marick14, aj najdi si druga zanimacija i ne gi maltretiraj lugevo na forumot. Ako imas nesto ubavo da kazes bujrum ako ne teraj si po patot.
     
    На Mr.Lover, iloveyou29, crazylady и 6 други им се допаѓа ова.
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ти вчера се зачлени на форумов и одма царуваш, м?

    Јас само прашав зошто сакав да знам кои се причините за тоа. Не го гледам како лоша особина, туку онака просто ме занима и сакам да знам.
     
    На Slatkarka94 и Prijatelot им се допаѓа ова.
  15. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Можеби Марик сака да усреќи некоја дадичка од 30 и кусур па .. немора тоа да го сфатите веднаш негативно и да го сместите во аголот на преварантите бивши момци кој унесреќуваат женски срца...
    Еве јас на пример лично обожавам кожа на 30 годишна девојка која што е созреана и има прекрасна стамина и ум и се ... што има везе , прв предуслов за среќен живот е човекот да е среќен нели? :)
    Иначе мојата филозофија е дека не мора да се сместиш во животот (брак) и да се оплодиш и да креираш фамилија со некој човек ради реда туку треба да се чека или да се издејствува со вистински човек, во вистинско време и со вистински услови за квалитетен заеднички понатамошен живот , во спротивно, се би било вештачки, ради - реда и плодот ( детето ) би бил продуктот на таа деструкција која се десила поради опшествениот часовник кој куца секоја секунда напред во нашето линерарно време...
    Во превод: За да има Љубов треба да биде вистинска а за да се најде вистинската Љубов треба да се поработи на случајот и пред се да се биде реален и квалитетен како личност и индивидуа , па во тој случај секогаш би се нашол некој соодветен со нашите афинитети кон животот како телесно така и духовно и умствено , важно е да се запази на желбата и да се знае од прилика што се сака и што е потребно па коцките ќе си се спојат ... такви се законите на универзумот , не измислувам тука јас топла вода за вас специјално...
    Да имате убава вечер! 8)
     
    На meckicka, Ethrnity, Zocizoci и 3 други им се допаѓа ова.
  16. N1kol

    N1kol Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Јас се извинувам ако некого навредив, но изгледаше како да се интересира за интимни работи. Ако човек сака да сподели сам ќе си каже, а ако не не треба да форсираш.
    Еве Prijatelot имаше добар пост like за него :D
    Ни требаат луѓе со малку поотворени гледишта кон животот.
     
    На iloveyou29, LollySky и Prijatelot им се допаѓа ова.
  17. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    го читам постот и исто ко јас да сум го напишала потполно се согласувам во се со тебе посебно со "Се трудам да не подпаднам под влијание на околината и муабетите - Што чекаш не се мажиш годините ти летаат, уживам во животот колку можам , среќа не сум единствена па да немам со кого да излезам и да морам дома да седам а врската и бракот ќе си дојдат кад- тад. Кај некој порано кај некој покасно. Во мегу време се трудам да си го исполнам продуктивно времето со активности, до дообразување, со работа, со трошење на финансиите на свои ќејфови, со шетања по одмори и викенди и сл. ''инаку јас усте ја немам допрено 30ката ама ближам натаму,,,,,но за жал се соочувам со тоа што го имаш напишано....
     
    На SuperGirl24 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Темата е отворена ради дружба, а не да судите зошто некој е сингл, па уште да барате оправдание ради тоа
     
    На SAMIRA, crazylady, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
  19. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    ајде да се дружимее и тие со 30 и ние што одиме натаму :D
    И бидете малце позитивни , подобро сингл него разведени со лош брак !
    Што о фали на Наоми Кембел , на пример ? :D
     
    На ***nekoja***, crazylady, esperansa777 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Пишете ме и мене на список! :)
    Незнам дали ова ми се случува само на мене, но како минуваат годиниве, ич не ми е дојдено до врска само колку да сум во врска. Сакам или нешто што стварно ќе е добро, или сама, успешна и среќна. Доста ми е од half assed ствари.
    Доста од пријателите кои започнуваат врски на 26+ години, кога збориме за љубов, и ќе се спомне демек „и сега таа ли е вистинската“ или „тој ли е вистинскиот“ или „еее заљубен/а си“, одговорите им се 99% „абе какво заљубено, да глеаш некој да имаш покрај себе, да оствариш некоја блискост, не се бара веќе љубов ко на помлади години...“ итн. Ист муабет ми имаат кажано и луѓе пред женење/мажење. Ме стави некако на мисла во смисол гледам околу мене свадби, слики на фб пукаат од заљубеност и слично, а од друга страна муабетиве... Како да се плашат да останат сами, па дај што ќе дадеш... Малку сум off, ама сакав да кажам што ми се врти низ мисли онака како сума сумарум од муабети. Ајде поздрав до сите! :)
     
    На auslader, Vortex baby, SexiLy и 5 други им се допаѓа ова.