1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 и сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од N1kol, 13 април 2016.

  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Мајсторијо:hug: дој да ти ги крцнам коските:wasntme:

     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Песнава не да е добра,ејј на времето многу слушав Дорс,после ги откачив.
     
    На anakonda88 и zhap4e им се допаѓа ова.
  3. majstor4e

    majstor4e Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    А шо е финтава со песниве шо ги пуштате?
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Тамам е во контекст на муабетите..оти си ги откачил, баптиста?

    химна си бираме демек, мајсторијо
     
    На majstor4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Многу ми се блуз и површни да не речам тралалајки.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Само The End не ми се здосади од нив и оваа преска што ја стаи
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    А, LA woman...are you a lucky little lady in the city of lights or just another lost angel in the city of night?
    Или, Love me two times? Love her madly?^_^
     
    На Jean-Baptiste му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Се се океј песниве,филмот со Вал Килмер го гледав секој ден по еднаш од што ми беше топ филмчеto за Дорси
    Пинк флојд ги открив покасно и ги заменив :)
     
    На LollySky и zhap4e им се допаѓа ова.
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Да се префрлиме ја и ти во некоја тема за музика... :D се уште ги слушам сите. И пинк флојд..дорс ги рецитирам нон-стоп..и од квин, и дејвид боуи и...што не.:D
     
    На Trnche, Prijatelot, LollySky и 2 други им се допаѓа ова.
  10. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Кога сме веќе кај квин- living on my own:inlove:
     
    На senza.parole, zhap4e и Jean-Baptiste им се допаѓа ова.
  11. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    606
    Јас би ги додала и Depeche Mode. My favorite - Personal Jesus
     
    На Jean-Baptiste и zhap4e им се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ептем да... утре ќе продолжиме. Се одјавувам јас.

    пс.Отворија тема за млади, во Кафе муабети...не вклучува и нас -/+30.. се надевам ќе преживее. Ќе може во стилот на 40ка темата да се дрнда и дружи. Ако преживее.
     
  13. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Незнам зашто 29 годишни пишуваат во 30 и сингл тема, ај ќе замолам банови таму да се поделат.
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    На крајот од годинава ќе полнам 29, така што ве молам без казни и банови што пишувам овде, близу сум. :lol:

    Anyways, вдишете длабоко, земете кафето крај вас и - доколку ве интересира - среќно читање! :f:

    Зошто сингл? Затоа што од втора средно, кога уште си китев перја со своите едвај 16 години, започнав една (типично-тинејџерска) врска со дејче која се развлече во наредните 2.5 години.

    Кога раскинавме, бев уверен на свои 18.5 години дека ќе имам подолга пауза во која, нели, ќе уживам во благодетите на сингл животот кои што следат и кои повеќето од нас (потајно) ги посакуваме тој период.

    ЕПА НЕ!!! :D

    Не поминаа ни 2 месеци, а јас запознав едно дејче што тотално ми ги помати сите гледишта, перцепции и распореди во универзумот, и ако нешто знаев по првата средба, тоа е дека сакам да сум со неа и ќе сторам се' да е моја.

    Oh well... испадна дека не требало да сторам „баш се'“ зашто и таа ми фрлила окце, па набргу се фанавме и гаѓавме со аморова стрела точно 2 години. Толку ни требаше да сфатиме дека настрана ненормално страствената врска шо ја имавме и желбата физички да сме еден крај друг, не сме компатибилни. :D

    Океј, на неполна 21 година повторно сингл. И повторно со истите ставови и желби што ги имав после првата врска. Сеа сум сингл, идемо у поход, петак дан за метак, срце на небото ноќва фали еден ангел, ајде да ја пуштам нејзината омилена песна за да прочита на статус на МСН дека ја слушам... знаете како одеа тие работи. :D

    ЕПА НЕ v2.0!!! :D

    Поминуваат некои 4-5 месеци, мене штотуки ми си заарнија викендите со флерт, запознавање дејчиња, ширење познанства и по некоја авантура, кога се појави дејче што тотално ми ги помати сите гледишта, перцепции... v2.0 де, знаете како оди! :lol:

    Е со неа и двајцата малку имавме брканици, ти ме свиѓаш, јас сум ледена кралица, па јас те свиѓам, ти си манга, али на крајот бидна, зашто и двајцата сакавме. Со дејчево одев полни 3 години како официјален пар, и потоа уште некаде година и трошка како „не сме заедно, ама убаво ни е заедно“ пар.
    И, каде ме доведува сето тоа? До веќе раскошни 25.5 години.

    Расчисутваш секакви „сметки“ со трета девојка која во твојот живот значела многу... која го дефинирала твоето секојдневие... Што е она што прво и природно ти доаѓа да го направиш - да трчаш по следната прва и да ја ќариш, колку да не си сам (некој од вас го посочи овој проблематичен став што владее кај нас низ мислењата)? Нормално дека не!
    Колку и да не сакаш да признаеш, емоционално си осакатен - кој помалку, кој повеќе. Колку и да не кажуваш за тоа, почнуваш да ги преиспитуваш приоритетите во поглед на она што го сакаш кај спротивниот пол, но и да се анализираш каде си грешел. Три долги неуспешни врски - зошто, што, како, кога и како да не се повтори? Крај краева, никој не влегува во врска ако однапред смета дека е пиши пропало, така? Во идеален свет, секоја врска треба да е the one.

    Не се ова одговори до кои се доаѓа лесно... Ниту пак до вистинската личност можеш да дојдеш преку ноќ. Ама ете, кај мене веќе трета година од ставањето крај на последната врска како ми е супер. Независен, само-вработен, со сопствено живеалиште и свое темпо на живот. Дали се тоа цели денови поминати пред компјутер со работа, денови со друштво на Водно, Матка, на коктели, журки, свирки... Моментално тој живот ме дефинира мене.

    Дали во него има простор за припаднички од понежниот пол? Секако дека има! Позрел пристап, посамоуверен флерт и поотворени карти. Нема веќе „детски глупости“, брканици и (s)he loves me, (s)he loves me not цвеќиња... Сум се гледал со неколку изминатиов период и за сите можам да кажам дека донеле свежина и интересни поглавја во мојава животна книга (настрана романтиките и страстите, се разбира :D).

    Сосема поразличен е љубовниот живот во оваа доба кај човекот, и мене искрено ми се допаѓа. Додека да ја запознаам вистинската (која секогаш е добредојдена, под услов да и' текне да се појави :D), уживам во она што го имам и градам моментално. Тоа е тоа. Не би ни сакал да е поинаку.

    Реферат на египетски папирус over. :o:


     
    На kikikikirika, meckicka, Anon и 25 други им се допаѓа ова.
  15. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Бемваш не мрчи многу, секако дека не можеме да сме исти и не ни е ист мотивот али ја само добро ти мислев и им мислам на 30 годишните, еве ако ми веруваш , жими крс...плус, што да не барам девојки за дружба? Да не им се слоши од муабетот случајно? Па не сум акнаш, зипле и нрд , понормален дечко - амин ( кој ме знае тука - знае добро ) Ај добро утро.
     
  16. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Обожавам science fiction, наука воопшто, обожавам игрици, обожавам да си чачкам низ компјутер, и хардвер и софтвер, иако благе везе неам со некакво информатичко образование, макар курс. Е сега муабетот ми беше, geek сум или nerd, уствари гајле ми е. Уживам во времето кога сум сама, дали дома или кога возам точак, уживам во тишина. На периоди пак нон стоп слушам музика, и тоа многу гласно. Кога се возам накај работа или накај дома си пуштам гласна музика во кола и пејам колку ме држи глас, ептен се опуштам и си ги полнам батериите на тој начин.
    Главна работа што ми дојде со годините е самодовербата, дефинитивно. Конечно сфатив која сум и што сум, и што сакам. Ептен некако станав тешка за компромис во последниве години. И на работа си се поставив како што треба, максимум професионално па и перфекционистички во исполнувањето на своите должности, но без лицемерие и лажни пријателства, дволичност и ласкање кон било кого, што можеби не ме направи најпопуларна но секако ми донесе почит па можам да кажам и завист. Научив да си го сакам телото вакво какво што е, да си купувам гардероба по ќеф а не само затоа што е модерна, на периоди обожавам да купувам многу шминка и парфеми и да испробувам се и сешто. Е сега, не научив да штедам, никако, парите ми се easy come easy go. Што е добро всушност, не сум роб на парите и материјалното.
     
    Последна измена: 17 април 2016
    На meckicka, julie77, Zocizoci и 13 други им се допаѓа ова.
  17. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Mene mi treba krckanje na koski. Najiskreno, nadvor od tema ( sry!) i najprijatelski, bi me krcnala? :) @zhap4e
    Vo kontex na temata imam edno prashanje i mala siguestija za site vie koi imate( ili nemate) problemi so : Ljubovta": Dali bi posetuvale chasovi po "Kako da si fatam dechko"? Postojat nauki koi se zanimavaat so taa (socijalna) psihologija i ima golem progres na svetsko nivo. Vo Makedonija postoi edna ( mikro ) organizacija - {vo sporedba so svetsko nivo},...
    Sigurno ste slushnale za ' LOVE DOCTOR '. ..... ???
     
  18. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    606
    Јас немам проблем со тоа „како да си фатам дечко„, туку со тоа што до сега не сум нашла компатибилна личност. Ниту пак имам проблем доколку некој сметам дека е „посебен„ за мене, да му кажам што мислам или сакам (кога имав 15, па и 20 години, да имав таков проблем). А како ваков курс би ми помогнало да најдам некој кој ме привлекува на ментално и физичко ниво, не ми е јасно :).

    Курсот можеби е добар за помлади или луѓе кои имаат проблем да пристапат на некој што им се свиѓа или имаат помала самодоверба (да не звучам сеа ја арогантно и дека пукам од самодоверба :D, ама ме сфаќате што мислам). Мислам дека повеќето што се над 30 ги немаат овие проблеми, затоа што со време и искуство тоа се учи.
     
    На MiloMalo, zhap4e, senza.parole и 3 други им се допаѓа ова.
  19. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Јас само сакам да ве поздравам со оваа песна,да не биде Бијонсе и сингл лејдис.:hai:

    За темата не се мешам,и 30 и сингл си има позитивни страни.
    :wasntme:
     
    На Pamela Daisy, Marick14 и zhap4e им се допаѓа ова.
  20. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Vo sushtina ne ti ni treba poseta na takov seminar ako znaesh shto sakash i shto te privlekuva.
    Chovekot vo 21 vek e pod mnogu razlichni vlijanija i teshko e da se ostane priseben i da se kreira kvalitet , posebno kvalitetni vrski i kvalitetna interakcija> zhensko - mashko. Toa go znaesh mnogu dobro.
    Sistemot e sleden: rabota na sebe, rabota na drugite lugje i pozitiven ishod , neizbezhno. :)

    Sosema si vo pravo ( vo delot deka 30kite nemaat problem so samodoverba i izrazuvanje poradi iskustvo ) iako bi dodal: Nikogash ne e kasno da stanesh podobar chovek. Site imame socijalni invaliditeti vo dadeni momenti taka da ne e losho da se setira psihata dostojno i na povisoko nivo od obichnite socijalni figuranti. Iskustvoto si go pravi svoeto iako ponekogash treba mnogu pati da povtorime edna ista akcija/operacija za da evoluirame na umstveno, fizichko i dushevno nivo.
     
    На Zocizoci и ell им се допаѓа ова.