1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 и сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од N1kol, 13 април 2016.

  1. admiralkata

    admiralkata Нов член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2021
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Podobro sama srekna otkolku vo par nesrekna ili pak ne? ZIVOT pise romane
     
    На Cecko85, Trajce1981, Milan444 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    И мене пиши ме
    25 и сингл
    *ако ме прифаќате оти немам 30
     
    На Cecko85, mira.mira, Trajce1981 и 7 други им се допаѓа ова.
  3. Irisae

    Irisae Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2020
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Исто
    со едната нога сме влезени :D
     
    На Cecko85, Milan444, eliesaab и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Dirizabl

    Dirizabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Исто е, ама не е исто :rofl:
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    ете и јас биднав 30, а зошто пишувам тук, е па очигледно е. хаха
     
    На Cecko85 и Guns N` Roses им се допаѓа ова.
  6. admiralkata

    admiralkata Нов член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2021
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    NAJMALCE KOA KE OCEKUVSAS KE DOJDE DONT LOSE HOPE
     
    На Cecko85 и Ema Emma им се допаѓа ова.
  7. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки

    и ете јас од никаде се појавив хахаха
     
    На eliesaab и Elf им се допаѓа ова.
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Годините се само бројка, колку и да звучи клише:D
    Да, не е сеедно да си сингл на 30 години а сите околу тебе се во врска или брак со деца, ама финтата е во тоа што не треба да се очајува и треба да се мисли позитивно, бидејќи очајот не носи ништо добро.
    Луѓе сме од крв и месо, и не може секогаш да сме со позитивни вајбс, ама очајот никому не носи ништо добро, исто така и по секоја цена не мора да сте во лоша врска само за да им удоволите на тетки и стрини кои зад грб ве оговараат дека сте стари моми|( бидете си свои, и кога тогаш и нас сонце ќе не огрее:P:rofl:
     
    На Dust, Guns N` Roses, MayDiamonds и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Ema Emma

    Ema Emma Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2020
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Mr. Right ти ли си? Не те препознав :)(zilmer)
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки

    никогаш ништо не се знае, моја препорака е се да се проверува, така да најтопло ти препорачувам да си провериш. :P
     
  11. PinkPanter86

    PinkPanter86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Ја читам темава и си велам колку многу луѓе има што на 30 се сингл... Според мене човек на тие години ако нема оформено фамилија веќе треба да е во врска со човек со кој ќе го гради животот понатаму. Да, ги прочитав мислењата од погоре дека подобро да си сингл отколку со погрешна личност итн.итн, меѓутоа пак ќе кажам, човек во тој период во животот треба да е во сериозна врска, барем според мене. Тука се и нашите родтели, и тие во тој период очекуваат нешто конкретно на таа тема.

    Ја читам темава и си велам, па нели има нешто што можеме ние да направиме во врска со темава?Нели има нешто што можеме некој да го направиме среќен? Барем еден? Секако дека може. Секогаш може.

    Еве на пример јас познавам неколку машки особи со кои се знам долго време, знам дека како личности се ОК, од добри фамиии се, образовани и успеале во животот, ама ете, се сингл. Не можеле да пронајдат личност сродна на нив. Не може сите за се да не бива. Па си викам, нели можеме некој со некого да запознаеме? Некој да направиме среќен? Па зошто да не?
    И ќе го речам следното:
    - што ќе ви е нов мобилен ако нема кој да ти се јави денес и да ти каже нешто убаво?
    - што ќе ви е слободен викенд кога нема со кој да поминете квалитетно време?
    - што ќе ви се успеси кога нема со кој да се израдувате?
    - што ќе ви е нов автомобил кога нема со кој да патувате?
    - што ќе ви се парите кога нема со кој да ги трошите, кога нема на кој да подарите нешто?
    - што ќе ви е годишен одмор кога нема со кој да го поминете?
    - што ќе ви е нов телевизор кога нема со кој да си пуштите еден добар филм и да уживате заедно?
    - што ќе ви е нов стан кога нема со кој да живеете?
    - што ќе ви е времето кога нема со кој да го поминувате?
    - па и проблемите се полесни кога има со кој да ги споделите.
    Знам, некој можеби ќе рече дека тука се пријателите, но тие завземаат еден дел од животот, но ние разговараме за сродна душа што има друга улога во животот. Мислам оти се разбираме.

    Па за тоа ќе речам, луѓе, животот е еден, дајте да направиме добро, не е убаво човек да живее сам, дајте да запознаваме едни со други и да правиме добрини. Ако некој мисли исто како мене на темава, слободно нека пише, стојам на располагање да помогнам колку можам.
     
    На DoubleK, Ane_na_Bisera16 и Ivanna23. им се допаѓа ова.
  12. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    А ти сингл си?
     
  13. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    А што ти ќе изиграваш стојник од 1950 година, побогу во кој век живееме јас незнам. Оставете ги луѓето да си го живеат животот како што сакаат, ако сакаат да се сингл и им е убаво нека си бидат сингл, секој не сака врска, брак, може има други амбиции во животот, може сака слобода, може се гуши при самата помисла да е врзан за некого. Не секој го сфаќа толку трагично тоа што нема некој покрај него и нема потреба да ги жалите луѓето што се сингл, доволно е да си го средувате вашиот живот а не на другите. Секој човек си е индивидуа сам за себе.
     
    На Gosh, IvyBlue, Traveler91 и 20 други им се допаѓа ова.
  14. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Не знаев дека јас сум ставена на земјава (без да ме праша некој дали сакам да се родам во оваа анархија) само за да направам потомство и моите родители да имаат кого да чуваат кога ќе им биде досадно по дома. Фала што ме просветли, наредниве шест години ќе се посветам само на наоѓање на партнер кој ќе ме оплоди, ќе баталам и образование и кариера и сѐ. Зашто нели, сами по себе не сме вредни, мора да ја најдеме нашата „половина“ за да заслужиме да бидеме среќни. Секако, во 21-ви век нема ништо полошо од тоа некој да е сингл на 30 години.
     
    На Gosh, WhiteWhitch, Konfetka и 15 други им се допаѓа ова.
  15. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.712
    Допаѓања:
    9.610
    Пол:
    Женски
    Какви предрасуди. Зарем годините се толку страшни и морално е некој на 30 години да има фамилија или сериозна врска? Секој сам си го избира патот по кој што ќе оди. Некој ете поради сплет на околности има 30 години и е single. Не значи дека не е среќен. Нема што родителите да очекуваат нешто, секој сам си одлучува за својата иднина. Можеби некој така одлучил, зарем ќе впериме прст кон него како најголем грешник. Какви ограничени размислувања постојат.
     
    На neno0o, ЕденЧлен, eliesaab и 5 други им се допаѓа ова.
  16. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки

    До некаде мислам дека се однесува на луѓе во тие години што сакаат да имаат сериозна врска и да основаат семејство, а не можат.

    Не на тие што не сакаат.
     
    На Ivanna23. му/ѝ се допаѓа ова.
  17. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.712
    Допаѓања:
    9.610
    Пол:
    Женски
    Коментарот ми беше за постот на членката погоре
     
  18. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Исто и јас сфатив, има и такви од 30+ кои не сакаат да се сингл, а се... Тие што сакаат да се сами нема некој со сила да ви наметне мислење дека треба да сте во врска, нема правило тука кој како сака
     
    На Trajce1981, Dirizabl и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  19. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    и мене
     
  20. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.736
    Твојата идеа и не е толку лоша. Од мое искуство ,да не излезе дека ги ставам сите мажи во ист кош. Повеќето од жените после 30 се склони спуштање на критерум и прифаќање на партнер во кој единствено бараат да биде добар човек а мажите се тие кои бараат жена од каталог. Еден од 1000 примери седиме на маса со друштво и еден дотичен 35 годишен тера муабет дека изгледал ко 20 годишен (а тој.. ......) и после насамо ми вели оваа другаркати се здебелила. А девојчето за негоо бомба во секој поглед од убавина до образование и уште 100 случаи во кој девојќите се нафаќаат а мажите наогаат изговори незнаела да готви,слаба била,брчки имала,дебела билаа.. Така да мислам дека волјата и пристапот на мажите треба да се зголеми за да се намали оваа бројка.Еве да се јават 30+ двојќите и верувам дека секоја ќе се изјасни како на повеќе им дала шанса што и воопшто не и се допаѓале...
     
    На Gosh и eliesaab им се допаѓа ова.