1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 и сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од N1kol, 13 април 2016.

  1. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    И јас сум 36ка и престанав да барам. Чувам куче и имам кој да ми се израдува коа си идам дома од работа, станот не ми е празен, не е ни мој ама не можам веќе да тагувам за работите шо ги немам, дај да се радуваме на тоа шо го имаме. И без маж ќе преживееме. :)
     
    На Arjanit2021, MemoryOfUniverse, Crna Dama и 20 други им се допаѓа ова.
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Ne mi e prazen zivotot, imam sin i seto toa e ok, srekna sum. Ama bi sakala da imam nekoj so koj bi spodeluvala, nekoj normalen. I ne, ne mora nuzno da zavrsi so brak, ama na dusata e poubo koga si so nekoj, otkolku da si Sam.
     
    На Cecko85, Türk Askeri, Zbunetiot09 и 5 други им се допаѓа ова.
  3. champagnepapi

    champagnepapi Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    site ochekuvate nekoj normalen. pa dali ste se zaprashale sebe si dali ste vie normalni?

    krushka pod krushka pagja, ili pak, minus i minus dava plus?

    tezhak je ovaj zhivot hahaaaaaaaaa

    i jas sum singl, 24.
    se mislam da se oblozham 500 na toj singl dobar koeficient ima, hahaaaa
     
  4. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.134
    А ти нормален си? За другарка прашувам.
     
    На Gosh, Cent, SV1911 и 8 други им се допаѓа ова.
  5. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.980
    Допаѓања:
    8.272
    Пол:
    Машки
    Обложи се дека ќе останеш.
    Ќе фатиш сигурно добивка ;)
     
  6. champagnepapi

    champagnepapi Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    ne sym, imam maani... no zakonite vikaat „opposite react“?? ili pak gresham?


    ednashka fativ, pa se izgleda pak ke fatam ;)
     
    На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. The Kole.MKD

    The Kole.MKD Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2021
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Машки
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Човекот не е создаден да биде сам, ама за жал не се редат секогаш коцките според нашите желби и планови.
    Најважно е да сфатиме дека без оглед на годините, среќата и мирот треба да ги наоѓаме постојано во нас, а потоа да ни "зависат" од другите. Јас малку скапо ја платив цената чекајќи долго љубов на погрешна врата, па и врати, сега ми е многу криво поради тоа, ама жив човек на се ќе се навикне:D
    Сега дури поразително ми е кога ги гледам како молат за љубов и не се ценат себеси, и се ради тоа што се плашат да бидат сами, и ради грдите етикети од општеството|(

    32 и сингл, и некаде по пат се научив да уживам во сопствената тишина и научив да разликувам осаменост од самотија:d:
     
    На Gosh, senjorita-v, MayDiamonds и 22 други им се допаѓа ова.
  9. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Mazinja, koj ne ja znaj pesnava i pejacov ne mi pisete vi se molam, kolku ima tuka 2 i nesto godisni boli glava hahaha
     
    На Cecko85, Türk Askeri, Пеперутката6 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. GrofDracula

    GrofDracula Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2021
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Машки
    Оваа е од наше време....
     
    На Пеперутката6 и macencef им се допаѓа ова.
  11. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Од 5 опции ти дојде на форум да бараш. |(
     
    На Gosh, Che Guevara, Цунами и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    3.865
    Пол:
    Женски
    за точно 2 недели 32 и сингл :party:
     
    На senjorita-v, SandStorm, Cecko85 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. champagnepapi

    champagnepapi Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    честито
     
    На Lotus Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Alex.Max

    Alex.Max Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
     
    На Virus997 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.815
    Јас на тоа не гледам трагично воопшто, ниту пак имам потреба да бидам со некој колку да не бидам сама. Ноуп – ако нешто научив за овие 30+ години е да се ценам себе си и своите нерви, затоа што внатрешниот мир ми е приоритет.

    Откако почнав вистински да се почитувам себе си, сфатив дека сум си сосема доволна самата на себе за да се осеќам исполнето и среќно. Без проблем можам да отидам било каде сама и да уживам, не ми треба некој за да мојот живот има повеќе смисла.

    Квалитетот на животот кој го водам, работата над самата себе и своите амбиции се дел од нештата што ме прават да се чувствувам дека сум доволна, среќна, смела и истрајна.

    Повеќе не правам компромиси кога станува збор за тоа со кого го делам моето време. :)
     
    На Gosh, MayDiamonds, senjorita-v и 15 други им се допаѓа ова.
  16. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Имам 36, соло сум веќе подолго време. Имам син од претходниот брак и не сум вработена. Се посветив на син ми и да најдам некаков вид на заработка. Избирам да сум сама бидејќи не сакам да бидам со било кој заради реда. Не знам ни дали сакам да сум со некој повеќе. Како и да е, за некои 7 или 8 години хормоните ќе почнат да се гаснат. Веќе ми е смачено некој да барам, како да молам за внимание. Ако не ме најди некој каков што сакам, не сакам друг. Веќе се навикнав. Правам планови за мене и син ми. Тоа е.
     
    На Medena Osamena, Cent, Indiegurl и 5 други им се допаѓа ова.
  17. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Мило ми е кога читам коментари за тоа како треба да се ставаме на прво место и да се сакаме себе. Јас многу доцна научив шо значи да се сакаш себе. Мислев дека доволно е да го чивствувам и кажам тоа, не знаев како да си покажам. Девојки, грижете се за вашето тело и душа, негувајте се, заздравувајте, возвишете се, менувајте се на подобро, зборувајте си нежно и со почит, насмејте се на огледалото, погалете се :) Сето она што го бараме, посакуваме од маж, напрајте си го на самата на себе, мастурбирајте, допирајте се. Звучи можда смешно, ама кога ќе се направиме самите среќни нема да ни треба никој друг. А кога нема да имаме потреба, тогаш ќе се појави некој. Научете да уживате со своето друштво. Мажи и другарки ќе доаѓаат и ќе си одат, ама вие останувате тука засекогаш. Бидете си самата себе најдобар пријател и најсакан љубовник. Запалете миризлива свеќа, изгасете ламба, опуштете се и сакајте се. :)
     
    На MemoryOfUniverse, SandStorm, Cecko85 и 13 други им се допаѓа ова.
  18. Stefi_555

    Stefi_555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    717
    Пол:
    Женски
    Има и млади со такви размислувања, да се омажам да се спасам. Само не знам од што се спасуваат ама добро :rofl:
    И те гледа од висина пошто успеал/а во животот у стил као да ти дае дознаење дека ти како сингл особа подолго од 6 месеци едноставно не си за тука и не си за оваа планета.
    Башка што очекуваат дека партнерот во брак е некој што треба да ја замени досадата и осаменоста во животот перманентно и засекогаш. Или дека партнерот е должен да пере,пегла, чува деца, шета кучиња,а твое е само да дишеш. Ова и за мажи и за жени важи, има вакви и на двете страни. Кога ќе слушнам некоја кога ќе рече: јас пелени на бебето да мењам?! Не не, тоа само маж ми, јас никако. Демек гомцава на бебево и се нешто гадни? Од сопственото бебе хелоу? Епа маж ти за што го зема, да изиграва потрчко додека си на педикир?
    Ако да бидам во брак значи некого да спасувам ич не мора фала, ќе почекам... :D
     
    На MayDiamonds, Cecko85, Indiegurl и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Medena Osamena

    Medena Osamena Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2022
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Се согласувам и јас имам исто мислење
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Che Guevara

    Che Guevara Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Машки
    Некогаш кучето може најмногу да ти биде подршка, зборам од лично искуство... За се останато оставам на Судбина и искушениата кои господ ми ги дава... Еден ден се ке си дојде на свое место како и да е ке се носам
     
    Последна измена: 22 март 2022