1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 и сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од N1kol, 13 април 2016.

  1. The Kole.MKD

    The Kole.MKD Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2021
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Машки
    33 и сингл ;)
     
    На MakeDamnSure и Youknow им се допаѓа ова.
  2. Sandrra22

    Sandrra22 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    33 i single...
     
    На The Kole.MKD, Youknow, Irlandy и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.602
    Допаѓања:
    34.249
    Иам една познаничка, абе месец дена пред да напуни триесет, ми вика ,, до сеа ја бирав, од сеа ќе ме бираат,,...

    Или па шо ми кажуеше брачед и шо живее у Германија уше пред пет години и викал да не прибира многу, оти многу наши жени у странција прибирале, па после сами чмаеле...

    Ја искрено ќе си кажам за у странство и од женски балкански аспект , не е лесен животот сам, оти тука тешко е и за пријателство, особено со наши Македонци оти скоро 100 посто се е од корист, и после од ко ќе им завршиш работа, кој те ебе. Ја не им вршам работа, па си добивам кој ме ебе по итна постапка, да не си губам време за џабе.

    Али боље сама, него ли со некој пацер шо цел ден не се прибира, иде по кладилници, курварници и швалерки. Иам пишуено еднаш тука, ја не знам еден шо е женет наш тука, шо не ја изварал жена му, и шо не се пушта на шо стигне. Еден.
    Да не зборам мене колку ми се пуштале, и можело и посериозно да биде.

    А па да не зборам како живеат нашите жени тука, ајде да речеме 90 посто, оти знам дека на форумов има жени што викаат убаво живеат, ја им веруем.
    Да рбмаш по две работи, па дома чисти пери, децата да ги мкнеш по сите доктори, обрски се сама оти муж ти не знаел Немачки, али за да иде у Пуф и Кладиона знае.
    У 21ви век да живееш у да речеме послободно и со повеќе опции општество, али со затуцан менталитет.

    Иам шо ми се имаат убацено на ФБ наши у стил еј и ја ќе доаѓам у Немачка скоро, не се живее сам, да нема кој да ти зготви, да ти испере, да се упознаеме...дај не ме јеби. Мајка ти земи си ја, ти се плукнам у сељачиштето.

    Сума сумарум, боље сама, на раат, него ли со стресови и со некој ради реда,па и он со мене.
     
    На CameliaMiller, buba4e89, Cutiepie1 и 21 други им се допаѓа ова.
  4. Water555

    Water555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2021
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Машки
  5. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.241
    Допаѓања:
    166.052
    Чекај, зашто грешка у чекори, зошто побогу да бараш македонски маж у Немачка:^)? На толку златни немци, шпанци, италијанци, хрвати:inlove: Бугари немој:shake: Една Бугарка знаев, за немец се ом`жи, од нејзе советов, никаков расизам и дискриминација:D
     
    На Anne94, buba4e89, Decibel и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.978
    Да не изигравам адвокат, ама мислам за пријателство мислеше:)
    Ако втор пат се мажам, викаш шпанец итаљанец да барам?:P
     
    На marlonbrando69, Biljarkata и Gosh им се допаѓа ова.
  7. celik9

    celik9 Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2022
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    114
    Jas arapka ke baram ako idam Nemacka.
     
  8. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.602
    Допаѓања:
    34.249
    Искрено, никад не ни барав наш, али ете сплет околности со бившиот.

    Уше поискрено, никаков не ни барав.

    Али ипак, си постои таа некоја невидлива јазична бариера, и круг на луѓе, каде најголем процент имаш шанси кај некој од твојот регион и држава.

    Ја искрено би со немец, или хрват. Има некоја стабилност и култура на живот шо ми одговара.
     
    На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mikskmk

    Mikskmk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2019
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    De be do tolku makedoncinte stana za nigde moze ne si go nasla praviot
     
    На mila...f му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.241
    Допаѓања:
    166.052
    Не ми текна на бариерата(facepalm)...мада, не сум баш сигурна дека постои. Јас бирам луѓе по сензибилитет, мислам може да се најдеме, без оглед на јазикот. Е има посебна драж, ако и он знае кој е Балтазар, како и јас, или Топ листа надреалиста:D ама ако не, доволно е да ги знае Монтипајтон :wasntme:. Со други зборови, некој common ground да имаме, не мора да е јазичен, повеќе е културолошки.
    А инаку дефинитивно се согласувам дека е подобро сам отколку со некого ради реда. Мој живот сигурно нема ради реда да го живеам:shake:.
     
  11. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.602
    Допаѓања:
    34.249
    Абе глеј, у право си, али као ќе дознаеш дали имате нешо заедничко, ако не се разбирате? :(
     
    На Decibel му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.241
    Допаѓања:
    166.052
    Уф прашањево:sweat:... претпоставувам дека не би почнале да комуницираме, ако немаме заеднички јазик...и, обично англиски вршел работа, штознам. А ако живеам во Немачка, евентуално и немачки. Е сега, ако е швајцарец што збори германски, пиши пропало :D
     
  13. -Iris-

    -Iris- Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2022
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    10
    Никогаш не сум сакала по секоја цена да сум во врска, едноставно не можам да одам со било кого само за да не сум сингл. Па еве и сега, откако влегов во 30ката, не осеќам потреба за врска. А и луѓето што ги запознавам прво ги сметам за пријатели, па потоа ако има некоја хемија може и да премине пријателството во нешто посериозно.
     
    На Duxovit, IvvaNeo и MakeDamnSure им се допаѓа ова.
  14. Памела77

    Памела77 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2022
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    225
    Пол:
    Женски
    И кога сте пријатели како ја чекаш хемијата?Кога ја приметуваш дека ја има флертуваш?Даваш знаци или чекаш се од нив?
     
  15. -Iris-

    -Iris- Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2022
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    10
    Не чекам хемија, едноставно ги сметам за пријатели и таков однос имаме. Е сега се десило откако ќе запознаам некого подобро да почнам да чувствувам нешто кон него, ама ова ретко се дешава. Ако забележам дека ми се свиѓа, секако дека ќе дадам до знаење, не можам се да чекам од другата страна. Па ако и тој чувствува исто може да прерасне и во врска пријателството, а ако не, секој на своја страна и тоа е тоа.
     
  16. Памела77

    Памела77 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2022
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    225
    Пол:
    Женски
    Мажите неќат да ги третираме како пријатели посебно кога имаат чуства спрема нас
     
    На Decibel, Lot и Orthophill им се допаѓа ова.
  17. -Iris-

    -Iris- Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2022
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    10
    Е па ако има чувства за мене нека ми каже, не сум видовита. Исто како јас што превземам чекор доколку некој ми се допаѓа, очекувам истото да биде и од другата страна. Ако ме свиѓа он, а јас него не, нема да продолжам со контакт/пријателство за да не му губам време за џабе.
     
    На IvvaNeo и Gosh им се допаѓа ова.
  18. Памела77

    Памела77 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2022
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    225
    Пол:
    Женски
    Реално ние повеќе им маваме корпи него они на нас,затоа во живо се плашат да ни кажат дека им се допаѓаме.
     
    На mira.mira, Decibel и DrMTR им се допаѓа ова.
  19. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.602
    Допаѓања:
    34.249
    Да, али затоа не се плашат ко напалени сељачишта сексуално да не напаствуваат и ко кучиња да се понашаат...

    Апла #pickmegirl.
     
    На CameliaMiller, -Iris-, Bezimenka90 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    bravo devojce, zrelo razmisluvanje