1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 и сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од N1kol, 13 април 2016.

  1. Monofonik

    Monofonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.182
    Пол:
    Машки
    Wow wow wow wow wait a minute:D

    Sto procitav ova?Sekako ti ja dolovuvas formata no ne i sustinata.Nekoj Hans,Roland,Hrvoje,Domagoj da ti gi pisuvase istive fori na fb na pustanje i flert ke lebdese vo vozduh i ke se falese na drugarkite kakva macola te muva ali posto ti se pustale jadni seljaci ili provincijalci (po skupski) od Vinica,Makedonski Brod,Probistip,Kratovo togas toa e manijacki i napastuvacki.

    Pola zivot sum vo stranstvo. Tri drzavi smeniv.Mnogu gi gledate rabotite crno belo.Posto gledam napomna deka Svabite i Hrvati ti bile nekoj reper za stabilnost.Samo pazi da ne ti gotvat i perat po doma, a uste pomalku Spanci ili Italijanci (tie sto ti gi napomnaa prethodno da si gi biras)

    Premnogu idealizirate i premnogu preuvelicuvate.
     
  2. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.760
    Допаѓања:
    17.266
    Пол:
    Женски
    Сигурно ти си и се пуштал на ФБ.
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Monofonik

    Monofonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.182
    Пол:
    Машки
    I da i sum se pustal sto e toa tolku strasno?Krunata da ne i ja simnav?Sum popil korpa i toa e toa.Tebe ne ti se pustaat na FB?Ti ne se pustas na nikoj?Cekas od nebo da ti padne neso?
     
  4. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.607
    Допаѓања:
    36.882
    Пол:
    Машки
    За швабарија не знам, ама ти друже какви Хрвати си запознал? Имам дел од животот поминато таму, и ти ова што го пиша, никако не е одлика за просечен Хрват. А сум бил од Славонија, Загорје, до Приморје.
    Секако има и кај нив затуцана шабанарија, ама повеќето имаат комплетно спротивен карактер од ова што си го пишал.

    Не само хрватите, туку и хрватките се светлосни години пред нас во менталитет, отвореност и размислување. Не се споредливи со нашиве овде.

    Изгледа долги години не си дошол тука доле да видиш каква само затуцаност постои, секоја година регресираме. На ниво на Турција сме по менталитетот. Ама не на оној од Истанбул, туку од помалите места.
     
    На CameliaMiller, Bitolchanecot, baby-star и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    34.185
    Аммм, извини али кај мене такви пичко-чистачко-готвачко-паченички патетики не спаѓаат у флерт и пуштање.

    И не се потресувај толку на мојов пост, слободно продужи си даље да се пушташ ко сељачиште и теши се дека не постојат мужи поинакви од тебе, оти очигледно тоа одлично ти иде и
    се давиш у пи*иња.

    Едит: И чим си толку изживеан, еве прокоментирај го делот шо го иам пишано за тоа како живеат нашите таму, вистина или бладам? Или може тоа те рчна, м?
     
    Последна измена: 30 декември 2022
    На CameliaMiller, baby-star, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.242
    Допаѓања:
    165.999
    Како да ти кажам...готвиш, ако сакаш да јадеш, simple as that:D...и чистиш, ако не сакаш да живееш во кочина. 3 од 3 ми готвеле. Ваљда многу неухранета сум им се видела :rofl: (facepalm)
     
    На CameliaMiller, baby-star, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Monofonik

    Monofonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.182
    Пол:
    Машки
    Mnogu slabo doagjam.

    Na hrvatski trending na jutjub od 50 najgledani 30 se turbo folk i turski serii. Za koj razlicen mentalitet ti mene mi zboruvas?Da ne zboruvam deka masovno gledaat Parovi i Zadrugi.Guilty pleasure.Se kurcat nesto anti Srbi.Gi navreduvaat i Srbite i Makedoncite demek turski kopiljaci orientalci (demek sme bile pod tursko so vekovi pa sme Turci).Demek ispod cast im bilo da bidat vo ista druzina so nas ali glavni se na cajki (toa im e izraz za turbo folk)


    Ama izgleda vaka kako sto pisuvas mnogu negativno deluvas.Ne ke da e do deckite so koi izleguvas tuku mozebi do tebe.

    Pak se sveduva na formata i na sustinata.Ti ja gledas formata.Sepak ne e isto neli da te muva nekoj Hans ili Hrvoje ili nekoj Stojance od Pehcevo?Bez razlika sto i na ednite i na drugite najgolem del od zenite im perat i gotvat.Zamisli da im kazes na drugarkite deka si se omazila za Stojance od Pehcevo.Pa toa e katastrofa pa uste mu gotvis po nekoja sarma za Nova godina.Vaka koga ke kazes Hans,Roland ili Hrvoje zvuci egzoticno i seksi pa uste slika pred Nova godina pred elka.Srecen par.Uf uf uf.

    Germanija ima edna od najvisokite stapki na razvodi vo Evropa.Zasto?

    Kako ziveat nasi vo stranstvo?Subjektivno i ne moze da se generalizira.Verovatno ekvivalent na toa kako ziveat nivnite zeni doma vo Mkd dodeka ovie se na pecalba :D

    Abe i jas gotvam i se peram.Morav da naucam.

    Mene me interesira zaso u najsrecnite evropski zemji ima najvece razvodi?Ete egzoticnite Spanci i Italijanci domacini sto da ti kazam so najvisoki stapki na razvodi:D

    https://landgeist.com/2021/05/03/divorce-rate-in-europe/
     
    На Bouncing Joy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки
    Дали вака општо како возрасни луѓе не ви би било срам ако сте зависни да речам од некого да ве пери, чисти итн по дома? Или па од друга страна финансиски зависен од партнерот?

    Нема да се почувствувате како паразити?


    Во случај на невработеност (моментална), болест нешто да разберам, ама здрави прави луѓе и со сио разум да бараш чистачка по дома или па шугар деди или спонзор не гледам рационална логика.

    Не дека сум некој гуру мајстор за врски и љубов, и јас сум сингл, ама не размислувам така..
     
    На baby-star и Mantub им се допаѓа ова.
  9. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.242
    Допаѓања:
    165.999
    Штознам, може затоа се најсреќни, оти разведени :D. Секако, не е тоа темата.
    Темата е дека не мора некој да биде со некого, оти има 30, 40 или х години, може и сингл да му е ок. Наоѓање соодветен партнер не зависи од годините, а притисокот дај шта даш, не е најпаметна опција.
     
    На Cyclop, CameliaMiller, baby-star и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Mikskmk

    Mikskmk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2019
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Bikjarkata A ti single si
     
  11. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.242
    Допаѓања:
    165.999
    Јас исто така не сум тема на темава.
     
  12. Mikskmk

    Mikskmk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2019
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    Dobro se izvinuvam
     
  13. Monofonik

    Monofonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.182
    Пол:
    Машки
    Poentata e se zavisi koj te muva a ne kako te muva.I na toj Hans i Roland ke mu pere.Ne se sekiraj:D

    Srecni se taka sto se razveduvaat.Ova e nova definicija za sreca.Jas znam deka lugje se razveduvaat poso ne se srecni ali aj jas so razbiram.Seljace.Ne sum Hans ili Hrvoje.:hug:
     
  14. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    ∆ А ти вака како искомерцијализиран странец бараш жена за да ти пери и чисти?
    Во овој напредок на технологии и свемирски чуда, зарем постои жена која се мажи за да биде робинка на Стојанче од Пехчево или Ханс од Свирипичино-Германија?
     
    На CameliaMiller и Gosh им се допаѓа ова.
  15. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    34.185
    Го утнал форумов Тејт, мислел на 4чан или Редит е...

    Или уше потрагично, на некој Ред пил подкаст ...
     
    На CameliaMiller, crimson, Celltica и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Monofonik

    Monofonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.182
    Пол:
    Машки
    Nemam potreba mene nekoj da mi gotvi ili da me pere.Ne sum faten so race.I nikogas ne sum baral nekoj rob da mi bide vo zivot a nitu jas nemu. @Gosh preuvelicuva.I toa mnogu.Toa mi bese poentata.I zenite vo Danska,Svedska,Norveska gotvat.Ne mu ja misli okolu toa.I ne se nisto povece ili pomalku srecni od nekoja zena Makedonka.Toa ti tvrdam.Tvrdi se i ladni kako kamen.Lazni osmesi i emocii.
     
    На mira.mira и Tanjamm им се допаѓа ова.
  17. Nikolas30

    Nikolas30 Нов член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
  18. The Kole.MKD

    The Kole.MKD Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2021
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Машки
    Здраво на сите сингловци, нека Новата 2023 нека Ви биде исполнета со многу здравје, радости, успеси и незаборавни моменти на среќа.
    И најмногу љубов и за сите по една сродна душа :inlove::l:

    СРЕЌНА НОВА ГОДИНА!
     
    На sj *O*, mira.mira, L.i.n.a.a и 4 други им се допаѓа ова.
  19. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Ve fakja panika? Hahahhah
     
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Понекогаш, среќа брзо ми поминува:D
     
    На martine му/ѝ се допаѓа ова.