1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

30 Seconds to Mars

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од fashionista, 9 септември 2011.

 1. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  30 Seconds to Mars е името на американската рок група формирана во Лос Анџелес, во 1998 година, во кој глумецот Џаред Лето е вокал, гитарист и текстописец. Џаред Лето исто така е режисер на музичките видеа на бендот. Тој ги режира под псевдонимот Bartholomew Cubbins. Моментално членови на бендот се Џаред Лето, Шенон Лето и Томо Миличевич. Имаат издадено 3 албума. Текстовите на нивните песни се необични, многу ретко се за љубов и се многу дискутабилни. Омилени песни ми се: A beautiful lie, From Yesterday, This Is War, Hurricane...
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=mdJDPepGOAM
  http://www.youtube.com/watch?v=zK268TLKCK4&feature=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=hMAVLXk9QWA&feature=relmfu
  Што мислите вие за нив?
   
  На mileystar, Majasi, Forgotten и 2 други им се допаѓа ова.
 2. bobby.pin

  bobby.pin Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  29
  Hurricane ми е најубава од нив.
   
  На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Aaa Џаред Лето е срце. :inlove: Уфф колку го сакам.

  Closer To The Edge, A beautiful lie, Kings and Queens, This Is War и Hurricane ми се најомилени.

  http://www.youtube.com/watch?v=AAZuKQJRnjY
   
  На Majasi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
 5. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Не ви личат Jared Leto и Jake Gyllenhal?

  [​IMG]
  [​IMG]

  Мене ми се толку слични што понекогаш ги мешам.
   
 6. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  На Majasi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  На WinnieThePooh му/ѝ се допаѓа ова.
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Џаред Лето избран за најлошо облечен маж.
  И пак е убав и секси. :inlove:
   
 9. Majasi

  Majasi Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Awww mojot omlinen band. Im bev na koncert pred 3 meseca vo Francija i nema nikogas da go zaboravam toj den. Sto mi napravija uste nemozam da se otreznam. Spektakularno show kako sto nemam doziveano.
  Jared Leto prv pat go dozivuvam kako muzicar i stvarno me impresionira i so izvedba i so glas. Ima mnogu komunikacija so publika sto site gi polude. Vikase lugje na scena da peat so nego.
  Nekako ocekuvav nekoj maz Roker da se izbaci neli ama on srcka edno sitno slabo so nezno lice kako 20 godini izgleda. Mnogu energicen edvaj go pratev kade e.

  Obicno se izboruvam nekako do prednite redovi na dobri koncerti ama ovoj pat nemav sansi tolku zeni ke te istepaat za da bidat poblisku.
  Ako ima nekoj Echelon neka mi pise....
  Eve video sto go snimiv jas ne e nesto dobar kvalitet da vidite kako bese atmosferata...

  http://www.youtube.com/watch?v=kX3hsL-W ... AAAAAAAAAA
   
 10. Majasi

  Majasi Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  [​IMG]
   
 11. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.767
  Допаѓања:
  7.247
  На rhcpfan и Majasi им се допаѓа ова.
 12. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.815
  Абе, мелем за окце се, а и за увце, да признаам :wasntme: Најоригинално и најстилски облечениот бенд според мене.

  Ептен ги почитувам, им ја сакам музиката, не све ама повеќето ствари ми се сосем ок.

  Абе овој Џаредов, од средно ме прогонува :lol:

  Како и да е веќе некое време ја вртам оваа верзија - апсолутен фаворит ми е, MTV unplugged, за жал снимката е тргната од јутјуб, мислам дека ја има на официјалниот сајт на МТВ не сум проверила, плени човече! Ме ежи! Абе, М! Еве и сега! Сакам да сум мува негде помеѓу луѓево, шо би се рекло. А ако сум мува на коленото на Џаред, уште поубаво :D

  http://www.youtube.com/watch?v=2jaVlw69m0Y
   
 13. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  ЈАС СУМ ВЉУБЕНА ВО JARED LETO ♥♥♥
  омилена песна ми е night of the hunter ♥
   
  На Majasi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
 15. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Не знам како порано не сум ја приметила темава. 30STM ми се едни од поомилените, иако во последно време не ги слушам баш многу, порано повеќе ги слушав.

  Нивната музика колку што знае да ме опушти, толку знае и да предизвика некоја напнатост кај мене. Џаред Лето е прекрасен, мојата љубов. Само што искрено мислам дека немаат многу добри настапи во живо, музиката им ја нема таа енергија која ја има во албумите. За жал.

  Морам да го прокоментирам спотот за Hurricane кој самиот Џаред го има режисирано. На MTV и на неколку други канали спотов е забранет поради содржината која се прикажува. Иако со повеќето со кои имам разговарано за спотов имале негативни критики поради тоа што прикажува голотија и насилство, а на многу малку им се има допаднато спотов. Мене искрено ми е омилен спот досега.

  Најомилени песни ми се Escape и Oblivion, потоа R-Evolve, The Kill, Echelon, A beautiful lie и многу други.

  http://www.youtube.com/watch?v=LdN-5wHA3p8
   
 16. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Според едно списание беше избран за маш со најубави очи :) Иначе за бендот,ги слушам така понекогаш,најомилени песни ми се Hurricane,Kings and Queens i beautiful lie
   
 17. TargaryenBurn

  TargaryenBurn Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  Го обожавам 30STM, а најубави песни ми се Closer to the Edge, This is war и A stranger in a strange land. Сон ми е да им одам на концерт, а и новиот албум им е прејак :rock:
   
 18. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.027
  Ќе доаѓаат на 6ти јули во Софија :D :D
  Се надевам дека ќе отидам бидејќи ми се еден од омилените бендови !
   
 19. the1975

  the1975 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  12
  многу убав глас има овај со косата
   
 20. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Eпа не може да не ти е убава hurricane :l: :angel:

  No matter how many times that you told me you wanted to leave
  No matter how many breaths that you took you still couldn't breathe
  No matter how many nights did you lie
  Wide awake to the sound of the poison rain
  Where did you go? Where did you go? Where did you go?

  Tell me would you kill to save a life?
  Tell me would you kill to prove you're right?
  Crash, crash, burn, let it all burn
  This hurricane keeps chasing us all underground

  No matter how many deaths I die, I will never forget
  No matter how many lies I live, I will never regret
  There is a fire inside,
  Of this heart, a riot about to explode into flames
  Where is your God?
  Where is your God?
  Where is your God?

  Do you really want?
  Do you really want me?
  Do you really want me dead?
  Or alive to torture for my sins?

  Do you really want?
  Do you really want me?
  Do you really want me dead?
  Or alive to torture for my sins?

  Tell me would you kill to save your life?
  Tell me would you kill to prove you're right?
  Crash, crash, burn, let it all burn
  This hurricane keeps chasing us all underground

  The promises we made were not enough
  The prayers that we had prayed were like a drug
  The secrets that we sold were never known
  The love we had, the love we had, we had to let it go, oh

  Tell me would you kill to save your life?
  Tell me would you kill to prove you're right?
  Crash, crash, burn, let it all burn
  This hurricane's chasing us all underground
  Oh, oh, oh
  This hurricane
  Oh, oh, oh
  This hurricane
  Oh, oh, oh

  Do you really want?
  Do you really want me?
  Do you really want me dead.
  Or alive to torture for my sins?

  Do you really want?
  Do you really want me?
  Do you really want me dead?
  Or alive to torture for my sins?