365 дена музика

Дискусија во 'Музика' започната од flawless_, 22 април 2020.

 1. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  1.549
  Пол:
  Женски
  Доколку има во други категории, бришете
  Ги разлистав темите од музика и не најдов ваква тема, но бидејќи има друг предизвик каде ви се дадени инструкции и описи за песните, оваа нека биде вака:

  Секој што ќе учествува да става по една од омилените песни 365 дена, а изведувачите да бидат по азбучен ред (латиница).

  На пример:
  Ден 1 - А
   
  На Nightwish11 и Blue.Sky им се допаѓа ова.
 2. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  1.549
  Пол:
  Женски
  Ден 2 - B
   
  На Nightwish11 и Blue.Sky им се допаѓа ова.
 3. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  8.012
  Пол:
  Женски
  A
   
  На Nightwish11, Blue.Sky и flawless_ им се допаѓа ова.
 4. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  7.213
  Пол:
  Женски
  Ден 1- А
   
  На flawless_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  22.540
  Пол:
  Женски
  Ден 1 - А


  Ден 2 - B
   
  На flawless_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.102
  Допаѓања:
  17.218
  Пол:
  Женски
  Ден 1-А
   
  На nevermet18 и flawless_ им се допаѓа ова.
 7. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  8.012
  Пол:
  Женски
  В
   
  На VoodooGirl, Blue.Sky, nevermet18 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  36.141
  Пол:
  Машки
  A

   
  На Blue.Sky, Scott Weiland и flawless_ им се допаѓа ова.
 9. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  32.606
  Пол:
  Женски
  A
   
  На Blue.Sky, Scott Weiland и flawless_ им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.419
  Допаѓања:
  46.548
  Пол:
  Женски
  А зошто баш 365 дена, па да ја вртиме азбуката неколку пати? Доволно ќе беше за секоја буква по една песна, 26 дена. Како и да е...

   
  На flawless_ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  1.549
  Пол:
  Женски
  Не сакав да биде класичен "предизвик" кој трае неколку дена или месец, бидејќи такви веќе има. Тоа со азбуката ми текна од истата причина - да не биде со описи како другите и да се повторуваме, но сепак да има некој ред. :sun:
   
 12. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  7.213
  Пол:
  Женски
  B
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  A
   
  На Blue.Sky и Ketchup им се допаѓа ова.
 14. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  1.549
  Пол:
  Женски
  Ден 3 - C
   
  На ludoto19, Blue.Sky и Ketchup им се допаѓа ова.
 15. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  32.606
  Пол:
  Женски
  В
   
  На Blue.Sky и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 16. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  4.352
  Пол:
  Женски
  A
   
  На Blue.Sky и flawless_ им се допаѓа ова.
 17. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  8.012
  Пол:
  Женски
  C
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  36.141
  Пол:
  Машки
  B
   
  На Blue.Sky и tijanana им се допаѓа ова.
 19. Scott Weiland

  Scott Weiland Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  1.926
  Допаѓања:
  9.629
  Пол:
  Машки
 20. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  42.177
  Ден 1- А