1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

3D ѕидни панели

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 28 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Мене овие 3D ѕидни панели многу ми се допаѓаат. Е само не ми е јасно како се изработени и колку чинат? Некое искуство.
  п.с. поставувајте слики како идеи.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 2. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  [​IMG]
  [​IMG]
  Интересни се , да но има некои со боцки си ја имам дупнато главата :D :D :D
   
 3. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  3.119
  Допаѓања:
  4.834
  Пол:
  Женски
  каде се продаваат овие 3д панели?
   
 4. posteryu

  posteryu Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Производство на Лајсни и Панели од Стиропор
  http://banicompany.com/posteryu/Moldings/
  posteryu@gmail.com / 071-348-373
  ★ Лајсни и Панели се идеални за украсување и термоизолација на стари и нови фасади.
  Тоа се рамки за прозорци, симсови, розети, конзоли, столбови, капители, квадери и други декоративни елементи.

  Ние ви го претставуваме нашиот систем од сите ваши желби:
  ✔ Звучна изолација
  ✔ Термоизолација
  ✔ Заштита од оштетување
  ✔ Дизајн
  ✔ Функционалност

  Лајсни и Панели се произведуваат од експандиран стиропор кој е обложен со водоотпорен заштитен слој, кој им дава трајност и отпорност на атмосферски влијанија.
  Овој слој е флексибилен, парадифузен, тврд, отпорен на УВ зраци и влага, не се собира.
  После вградувањето на нашитете надворешни елементи доволно е само да се префарбаат со фасадна боја а потоа се лесни за одржување.
  Димензии:2000 мм Материјал:EPS експандиран пористирол

  Лепење:се препорачува флексибилен полистирол лепак
  Премачкување: фасадна боја без разредувач.
  --------------------------------------------------------
  3 D ѕидни панели за внатрешно уредување
  3 D ѕидни панели како декорација многу се користат во модерното уредување на ентериерот.Тие се со елегантен 3 D ефект и одговараат на секој модерен дизајн.
  Изработени се од посебен иновативен материјал и се користат во канцеларии продавници хотели забавни паркови домашно уредување спални соби и др.
  Можат да се декорираат со разни бои а густината на влакната во нивниот состав создава голем 3 D ефект како и звучна изолација.
  Димензии 300x300x1.5:mm: .
  --------------------------------------------------------
  ★ Букви бројки и реклами за фирми
  Нашите CNC машини можат да направат било каков вид на лого или на фонтот што го барате .3D буквите и реклами од стиропор најдоа голема улога во брендирањето на екстериерот и ентериерот на компаниите кои се рекламираат.
  http://banicompany.com/posteryu/Moldings/
  --------------------------------------------------------
  ★ Како до бесплатно Дизајн Студио за Лајсни и Панели ?
  Доколку сакате прецизна и лесно читлива шема, бесплатно ви ја нудиме можноста да добиете професионално нацртан објект во 2Д и 3Д .
  http://banicompany.com/posteryu/Moldings/
  Направете мерење на сите ѕидови во должина и ширина, на прозорците и вратите, на секој отвор или столб, доколку ги има. Или испратете ни слика или шема од објектот.
  --------------------------------------------------------
  Лајсни и Панели можеме да ги испраќаме и по карго превоз а плаќањето е по добивање на пакетот. Поштарината е 150-200 ден. за 30 кг.
  Цените ги формираме со испратени слики и димензии на вашиот објект
  Испрати порака со податоци за објектот на posteryu@gmail.com и јави се на 071-348-373
  [​IMG] [​IMG][​IMG]
   
 5. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.217
  Допаѓања:
  13.862
  Пол:
  Женски
  Kazete prodavnica ili fb stranica na nekoj sto se zanimava so ivie paneli?
   
 6. Flower123123

  Flower123123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2016
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Ima vo dekor i dom ama mnogu prasina fakaat i epten se poznava