5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  228
  Сите си имаме некои “топ фајв“ без кои не ни поминува денот.Такви мене ми се например:
  *3-4 Несскафиња. :lol: :inlove:
  *мојот мобилен 8)
  *дечко :$ :inlove:
  *куче(Минни) :inlove: :*
  *некоја добра книга :geek: :D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  56
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  Кафе
  Цигари
  Телефон
  Храна
  Вода
   
  На anagjorgjievska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  1. Храна и вода
  2. Музика
  3. Другарки
  4. Смеење
  5. Фејс :D
   
 4. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  1. Мобилен телефон
  2. Фемина & Фејс
  3. Храна
  4. Одбојка
  5. Музика
   
 5. RnB-HipHopGirl

  RnB-HipHopGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  1. храна и вода
  2.музика
  3. фемина
  4. смеење
  5. фејс
   
 6. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  1.мобилин
  2.лаптоп
  3.храна и вода
  4.кафе
  5.смеење
   
 7. crnobelisvet

  crnobelisvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  6
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  1.храна и вода
  2.играње со мојот помал брат
  3.тренинг
  4.учење
  5.феј и фемина
   
 8. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  ;) :up:

  1.Фејзбук |(
  2. Учење :devil:
  3. Смеење и глупирање :rofl:
  4. Карање со мајка ми :|
  5. Фемина :inlove:
   
  На Bieber-Fever му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Princess.Serena

  Princess.Serena Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  102
  5 работи без кои неможе да ви помине денот

  -Мобилен :mp:
  -Фемина и фејс :D
  -Смеење :D :D :D
  -Нескафиња :)
  -Другарки ]:)
   
 10. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  61
  -дечко ми :*
  -креветот
  -мобилен :mp:
  -фејс
  -лаптопот
  -лабело :makeup:
   
 11. anastasceto

  anastasceto Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  6
  храна
  маж ми
  фемина
  телевизор
  лабело
  мобилен
   
 12. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Сонцето мое :inlove: ,мобилен, фемина,you tube и нескафе.
   
 13. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  -благо
  -интернет
  -музика
  -мобилен
  -прегратка
  :$
   
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.553
  Допаѓања:
  83.461
  Кафе :coffee:

  Работа [​IMG]

  Него :l:

  Компјутер

  :mp:
   
 15. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Мобилен
  Фемина
  Фејсбук
  јутуб
  шетање
   
 16. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.670
 17. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  1.утринското кафенце, дефинитвно неможам да се лишам од тоа задоволство
  2. мојот најдобар другар, лап топот, него се му кажувам, и сите тајни ми ги чува, и за тоа ми треба секој ден,
  3.попладневен туш, мммм и лајк ит 8)
  4.дечко ми, душа човек да го грабниш и да бегаш,сп до него- ајлавју бејби :*
  5.чоколада, чоколада, многу чоколада зависник од чоколада сум :wasntme:
   
 18. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  -нескафе
  -мобилен
  -лаптоп
  -спиење
  -благо :wasntme:
   
 19. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  1.Фејзук
  2.Храна и вода
  3.МацтикиИ ]:)
  4.Другарки, смеење.Глупирање. :D
  5.Карање со брат ми
   
 20. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  1. Лабелоо :D
  2.фејс
  3.мобилниот
  4.вода и храна
  5. креветот! :D