5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  Музика
  Телефон
  Кафе
  Другарки
  Храна
  Вода :)
   
 2. mina-mina

  mina-mina Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Благо
  Интернет
  Кафе
  Мобилен
  Фитнес
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Дишење
  Пиење вода
  Јадење
  Одење во веце
  Спиење
  Без овие работи не се може..а за другото ако се сака се може.. ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  Телефон
  Компјутер
  Дечко ми
  Вода
  Музика
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  1. Без да му го слушнам гласот
  2. Без да помуабетам со сестра ми
  3. Без да им ставам трошки на гладните пилци
  4. Без да јадам
  5. Без да прочитам весник или гледам вести :)
   
 6. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  семејството
  другарките
  моето лабело
  храна
  мојот мобилен :D
   
 7. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Освен насушните потреби без овие работи животот би бил многу сив за мене. Без некој посебен редослед:

  - Совршена шолја горко кафе.
  - Добра книга што ќе ме натера да се замислам.
  - Редовниот ''издувен вентил'' на компјутерот или на лист хартија.
  - Моите фантазии.
  - Музиката која ме тера да потонам.
   
 8. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  665
  1. Прекрасниот мирис и вкус на кафето
  2. Интернет
  3. Мобилен
  4. Потонување во сопствените мисли кои цесто пати ми се толку збунувачки и контрадикторни
  5. И секако денот не може да ми помине без гласот на сестра ми, па на мајка ми, па и на татко ми :)
   
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.899
  Допаѓања:
  5.472
  Пол:
  Женски
  Повеќе се :talk:

  - Без музика
  - Без него
  - Без да разгледам нешто за козметика на нет :lol:
  - Без да си ги мириснам некои од парфемите :$
  - Без некое списание
  - Без да се погледнам во огледало
  дали сум нафрлила нешто.. олеле! :emo:
   
 10. sweeetyy

  sweeetyy Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  моите пет работи се:
  -компјутер :hai:
  -фејсбук :D
  -кошарка ;)
  -музика 8) :rock:
  -телевизија
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  -телефонски повик со дечко ми(по 100 повици на ден)
  -интернет
  -нес кафе
  -вежбање
  -тренинг
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  1.Интернет
  2.Гледање серии на Фокс Лајф и Крајм
  3.Играње со кучето и мачето
  4.Слушање барем еден час добра музика
  5.Сонување со отворени очи
   
  На zhap4e и mims-89 им се допаѓа ова.
 13. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  -неколку кафиња
  -најдобриот другар
  -хороскопот на Фемина (зашто се ми е точно)
  -Џош Стоун
  -овошје
   
 14. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  * гардероба и козметика
  * муабет со некого т.е. средства за комуникација (мобилен и интернет)
  * гледање телевизија (најчесто серии и вести обавезно)
  * вкусен оброк и пијалок (ова ми е стварно важно, иако најчесто јадам брза храна што истотака ми е многу вкусна)
  * и најважно од се - без него :!:

  Има уште секако, ама овие ми текнаа па да ги напишам :)
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  - 2 кафиња
  - јадење колку да го преживеам денот
  - играње некоја игра :D
  - добра музика
  - во последно време и некоја добра книга :)
   
 16. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.755
  -2л вода
  -топлење за заспивање со :inlove:
  -одбројување до гушкањето со најблиските
  -добра музика
  -топол туш за добра ноќ
   
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  - Интернет
  - Неговиот глас
  - Музика
  - Прередување на стварите што ми се на полица (шминки, лакови, лосиони, не знам што мерак имам да си ги местам под конец ако изглегле од шаблонот :D )
  - Да размислувам што да си купам следно :tmi:

  * и шесто, но не и најмалку битно - Нес кафе 2/1
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  1. Кафе со друштвото;
  2. Музика;
  3. Вежбање;
  4. Антиперспирант (еднаш дури и во школо не отидов зошто ми се потрошил и имам фобија, па сега рачунајте колку ми е важен :rofl:)
  5. Смеење.
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  1. Кафе + муабет
  2. Интернет
  3. Музика
  4. Козметика
  5. Благо
  :inlove:
   
 20. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  11.374
  - Јадење :inlove: :pizza:

  - Музика :music:

  - Интернет :$

  - Смеење :rofl: :rofl:

  - Филмче (воено, најчесто) :~: