1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. marich

  marich Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  1.НАСМЕВКА
  2.интернет
  3.кафе
  4.цигара
  5.музика
   
 2. Lutka®

  Lutka® Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2015
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  1. Цигара
  2. Кафе
  3. Телефон
  4. Интернет
  5. Музика
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  1.аниме
  2. аниме
  3. аниме
  4. аниме
  5. аниме
   
  На lonelyheartsclub му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ctete

  Ctete Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.622
  Пол:
  Женски
  Гушкање со керка ми Интернет
  ТВ
  Цигари
  Кафе
   
 5. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  790
  Пол:
  Женски
  Цигара
  Интернет
  Музика
  Мајка ми
  ТВ
   
 6. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Цигари
  Кафе
  Музика
  Телефон
  Учење
   
 7. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.030
  1.Мајка ми :l:
  2.Дечкото :inlove:
  3.Музика
  4.Кафе
  5.Интернет
   
 8. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.214
  Пол:
  Женски
  Без спиење, таблетот...
   
 9. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Машки
  1.Majka ми <3 :*
  2.Букфејс :P :P
  3.Mузика:music:
  4.Кафица :D
  5.Работа:@
   
 10. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  1.Интернет
  2.Мачки/Кучиња
  3.Вода
  4.Губење време за глупости
  5.Благо
   
 11. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  1.Кафенце
  2.Сок од лимон
  3.Интернет
  4.Прошетка
  5.Салата
   
 12. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Брачедка ми
  Филмови
  Мачката
  Цигари
  Музика
   
 13. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Женски
  1. Телефон
  2. Кафе :!:
  3. Козметика
  4. Храна
  5. Преспивање по неколку пати во денот :D
   
 14. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  1.Храна
  2.Дечко ми
  3.Интернет
  4.Музика
  5.Телефон
   
 15. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  797
  1.Тој (иако не сме заедно најмногу си го сакам и неможам без да го видам):inlove:
  2.Мобилниот телефон:mp:
  3.Другарки
  4.Интернет
  5.Музика:music:
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.164
  Допаѓања:
  57.145
  Пол:
  Женски
  1. Интернет (wfh)
  2. Музика :music:
  3. Смеење :rofl:
  4. Занимавање со хрчкото :hug:
  5. Молитва :angel:
   
 17. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.026
  Пол:
  Женски
  Сон
  Храна
  Вода
  Моите домашни
  Дечкото
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. EdnaDevojka21

  EdnaDevojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  894
  Пол:
  Женски
  Телефон
  Кафе
  Работа
  Дечкото
  Другарките
   
 19. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.371
  Пол:
  Женски
  Доручек
  Ручек
  Вечера
  Ужина
  Десерт
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 20. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  1.449
  Пол:
  Женски
  Музика
  Серии
  Шетња
  Овошје
  Насмевка