5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  1.интернет,
  2.вода,
  3.паста за заби и четка нормално
  4.мајка ми за искрен муабет
  5.чиста удобна облека
   
 2. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.588
  Пол:
  Женски
  1.без кафе
  2.без синко
  3.без да се изнервирам
  4.без да се јавам кај маже
  5.без чистење и тоа по 3 пати најмалку додека си легнам
   
 3. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.350
  Пол:
  Женски
  1. Чистење.
  2. Маж ми.
  3. Интернет.
  4. Вода
  5. Благо. :headbang::headbang:
   
 4. littlegirl_

  littlegirl_ Нов член

  Се зачлени на:
  20 јули 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  кафе кафе кафе кафе и кафе:inlove:
   
 5. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  1. Какао, зелен чај и црно чоколадо;
  2. Читање стручна литература;
  3. Вежбање (утрински и попладневни вежби);
  4. Гејминг;
  5. Шетање сам.
   
  На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
 6. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Blago
  Telefon
  Internet
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.833
  Допаѓања:
  200.147
  Пол:
  Женски
  Кафе
  Цигара
  Играње и гушкање со дете и маж
  Прошетка
  Средување на нереди за жал.
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 8. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.756
  Допаѓања:
  51.976
  Пол:
  Машки
  Кафе
  Цигара
  Спорт
  Интернет
  ЉубоФ
   
  На Keanu_R.Wick и Мејз им се допаѓа ова.
 9. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  4.102
  Пол:
  Женски
  1. Кафе со мајка
  2.Интернет
  3.Тренинг :inlove:
  4. Мнооогу храна
  5.Музика
   
  На Keanu_R.Wick и Ники. им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  9.585
  Пол:
  Женски
  1. Медитација
  2. Читање книга
  3. Прошетка
  4. Подкаст
  5. Пишување
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.536
  Пол:
  Женски
  1. Фамилијата
  2. Кафе
  3. Цигари
  4. Вода
  5. Благо
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.338
  Допаѓања:
  66.435
  Пол:
  Женски
  1. Децата
  2. Еутирокс :D (апче за тироидна)
  3. Интернет
  4. Прошетка
  5. Благоооо :!:
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  1.901
  Пол:
  Машки
  1. Децата
  2. Жената
  3. Благо
  4. Музика
  5. Чај
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.609
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Машки
  Колата
  Компир манџа
  Игри
  Филм
  Вода
   
 15. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.756
  Допаѓања:
  51.976
  Пол:
  Машки
  Компир манџа
  Компир манџа
  Компир манџа
  Компир манџа
  Компир манџа
   
  На MynameisHelen и Brinetka им се допаѓа ова.
 16. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  10.593
  Пол:
  Женски
  @Компир Манџа еве шанса за ново пријателство
   
  На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.331
  Пол:
  Женски
  1.Музика
  2.Интернет
  3.Чај
  4.Благо
  5.Туш
   
  На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  1.111
  Пол:
  Женски
  1.Кафе.
  2.Музика.
  3.Чисти алишта.
  4.Муабет на телефон.
  5.Социјални мрежи.