1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.535
  1. Кафе
  2. Серија
  3. Повик или смс од/до Хуго
  4. Интернет
  5. 'Рчкање со родителите најмили
  . . .
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  1: Лана Дел Реј
  2: Интернет
  3: КаВенце! :rofl:
  4: Добра смеа дури и без причина
  5: Гушка со Лелчето моја.
   
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Kафе
  Pазгледување на форумов
  Cлушање ипод+чистење
  Cерија или филм
   
 4. MagicM

  MagicM Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  1) цигари за жал
  2) вода
  3) музика
  4) насмевка
  5) прошетка
   
 5. lil13

  lil13 Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  1. Учење
  2. Мојот дечко
  3. Нес кафе 3 во 1
  4. Другарки
  5. Активно вежбање
   
  На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Trendafilke ! Me изнасмеа со ова последново :D
  Знаци сите се рчкаме и уживаме во тоа
   
 7. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  1. Смеење :D
  2. Мобилен :call:
  3. Карање со мајка/татко |( :D
  4. Чоколадо :geek:
  5. Другарките :$

  Бидејки пиша 5 работи јас ке набројам и 6та :!:
  6.Фејсбук
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.033
  Допаѓања:
  77.355
  Пол:
  Женски
  Горко кафе, чаша лимонада, добар муабет со блиски (и сакани) личности, (барем) буб на муцунка од Грицко и барем една "партија" караоке на омилената плеј листа. :)
   
 9. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.170
  Допаѓања:
  39.091
  Кафе.
  Интернет доза.
  Многу насмевки, дневни весници.
  Доза љубов со него.
  Нешто слатко!
   
 10. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  681
  1) Нескафе
  2) Насмевки
  3) Вежбање/трчање/пливање
  4) Чоколадо
  5) Шетање кај било макар и до продавница,колку да излезам од дома :D
   
 11. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  1.Музика, музика и само музика
  2.Интернет
  3.Четување со најдобрата другарка
  4. Да се прошетам после школо
  5. Нови луди идеи за невозможни ситуации
   
 12. iva85

  iva85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  27
  1.Другарки :dance:
  2.Музика :rock:
  3.Моето маче Цуки :$
  4.Мобилен
  5.Сјај за усни
   
 13. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  1.Kafe
  2.Muzika
  3.Internet
  4.Casa vino
  5.Nesto blashko :)
   
 14. mamaja

  mamaja Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  15
  1. Кафе х2
  2. Интернет
  3. Музика
  4. Шетња приквечер или во текот на денот
  5. 2 - те мои папагалчиња и нивните секојдневни лудувања по дневнава соба :D
   
 15. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  1.Музика за добро утро...
  2.Сериите на fox life i crime :)
  3.Муабет со другарките
  4.Кафе со мајка ми
  5.Интернет ;)
   
 16. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.622
  -кaфе
  -интернет
  -мобилен
  -рaзговор со другaрките
  -блaго :)
   
 17. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  1. интернет
  2. благо
  3. чаша млеко
  4. музика
  5. мобилен :)
   
 18. simmone

  simmone Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  на
  1_во место ми е љубовчето :l:
  2_ро една голеееема шоља нес кафе да се расониме и да ни почне денот као шо треба :coffee:
  3_то добро музиче преку цел ден за добро расположение :music: :rock:
  4_то цигарчињата да не ги заборавиме :smoke:
  иии као
  5_то пошо се затопли временцево мора да се дрмне бар едно пивце у денот :beer:
  :rock:
   
 19. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  1. Телефон
  2. Кревет
  3. Тој
  4. Компјутер
  5. Интернет
   
 20. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  456
  - Циграче и кафе (бидејки идат во комплет па ќе ги рачунам како едно)
  - Battle of Immortals (oniline игрица со која сум си заразена деновиве)
  - Моето либе што многу си го љубам!
  - Учебничињата (периодов бидејки сум приморана!)
  - МУЗИКА!