5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  1. Кафе и цигара.
  2. Табланет и муабетење со другарките.
  3. Интернет.
  4. Благо
  5. Музика
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.207
  Допаѓања:
  41.273
  1.кафе
  2.цигари
  3.учење
  4.музика
  5.фемина
  :D
   
 3. unconditionaLove

  unconditionaLove Активен член

  Се зачлени на:
  8 април 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  9
  БЛАГО !! :D
  мобилен
  кафе
  интернет
  музика 8)
   
 4. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  26
  Xрана и вода
  facebook
  make up
  телефон
  кафе и цигара, и добро муабетче.
   
 5. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  1. вода, многу вода...
  2. нескафе 3 во 1, уште нерасонета...
  3. добар филм или серија (најчесто на фокс лајф или крајм)
  4. интернет разонода
  5. барем малку вежбање или релаксирано шеткање/пешачење за замена
  :emo:
   
 6. Gossip-girl96

  Gossip-girl96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  81
  1.интернет
  2.телефон
  3.благо
  4.музика
  5.кафе и цигари

  и уште многу работи :)
   
 7. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  1. Таблет и телефон
  2. Компјутер - фемина Фејс
  3. Туширанје
  4. Благоооооо!
  5. мама и тато
   
 8. Bieber-Fever

  Bieber-Fever Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  извини да не знаеш како се вика песната од рекламата за нескафе? :) :) :)
   
 9. lil13

  lil13 Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  нее и мене многу ми се допаѓа :/
   
 10. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Па и 5 работи малку се понекогаш ]:) ]:) -телефон
  - лап топ :rofl:
  - музика 8)
  -одење на школо
  -попара за доручек ххх :D
   
 11. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  1. нескафе
  2. гитара
  3. книга
  4. музика
  5. фб
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  лап топ
  телефон
  парфен
  лабело
  облека :* :* :* :* |-) |-) |-) |-)
   
 13. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  кафенце

  музика

  телефон

  дечкоми
  играње со лара (кученцето )
   
 14. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  1.јадење јадење и јадење
  2.муабет со друштво
  3.компјутер
  4.лабело
  5.музика
  :) :* ;)
   
 15. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  1. Кафе
  2. Разговор со мојот сопруг
  3. Поминување низ ТВ каналите едно 5 пати
  4. Интернет (компјутерска или мобилна верзија)
  5. Темелно чистење на лицето пред спиење
   
 16. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  кафе
  мм
  мобилен
  лаптоп
  и моето куче
   
 17. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  1.ФБ
  2.Местење на облеката пред да си легнам
  3.Фемина
  4.Дневна доза трачарење со другарките :lol:
  5.телефон

  По нај рандом редослед се :)
   
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Кафе
  Телефон
  Мачката
  Плочка од житарки
  Музика
   
 19. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  1. Смеење
  2. Гледање телевизија
  3. Пишување дневник
  4. Играње со мојата мачка
  5. Читање некоја книга
   
 20. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  1.цигара
  2.кафе
  3.појадокот со мојот сопруг
  4.прошетка со моето куче
  5.моето работно место