5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  мобилен
  лап топ
  кревет
  кафе
  учење
   
 2. bonbona92

  bonbona92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  128
  Кафе
  Дечко ми :inlove:
  Расправија со сестра ми :)
  ФБ
  Смеење :D
   
 3. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  1.Фацебоок
  2.Фемина
  3.Мачето
  4.Телеефонот
  5.Добар филм/серија
   
 4. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  1.мобилниот
  2.кефе
  3.муабет со другарките
  4.креветот
  5.смеење ! :)
   
 5. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  1. Фејсбук
  2. Величенствениот
  3. Мобилен.
  4. Хант и табланет
  5. Кафе и цигара
   
 6. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  :tmi: 1.mobilen 2.laptop 3.kuceto 4.kafe 5. Blago iii hahaha go zaboraviv decko mi :)
   
 7. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  1.Пријателите
  2.Телефонот
  3.Лап-топот
  4.Фејс
  4.Форумов :)
   
 8. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Телефонот
  кафе
  фемина
  лап топ
  турска серија
   
 9. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  1.Кучето
  2.Телефонот
  3.Компјутерот
  4.Музика
  5.Кока-кола
   
 10. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  665
  1.Кафе
  2.Телефонот
  3.Сестра ми
  4.интернет
  5.чоколада
   
 11. trtla

  trtla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  71
  1.кафе
  2.цигари
  3.храна
  4.фб
  5.фемина
   
 12. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  а без воздух се може ли |(

  1. храна и воздух
  2. фемина
  3. галење со братчето
  4. серии :lol:
  5. школо и работЕЊЕ ;)
   
 13. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  754
  -јавување кај дечко ми
  -фб
  -фемина
  -телевизија
  -храна и пијалак :D :D
   
 14. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.868
  Пол:
  Женски
  Цигара
  Кафе
  Фемина
  јас само 3 имам :D
   
 15. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  589
  хмм..
  - мобилен
  - фемина
  - кафе
  - кутрето
  - љубовта
   
 16. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.082
  Пол:
  Женски
  1.Цигара
  2. Кафе
  3. Мобилен
  4. Крем за лице, мислам дека кожата ми се собира ако не ставам барем еднаш дневно :rofl:
  5. Фемина, овие денови посебно кога сум дома и имам интернет :)
   
 17. mare16

  mare16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  1.цигаре
  2.кафе
  3.кавга
  4.бакнеж
  5.насмевка
   
 18. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  1. Храна и вода
  2. Мобилен :mp:
  3. Смеење :rofl:
  4. Прегратка :hug:
  5. Фејсбук |(
   
 19. russia7

  russia7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2011
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  504
  1. Храна и вода :pizza:
  2. Друштво :hug:
  3. Насмевка :D
  4. Шетање 8)
  5. Интернет |(
   
 20. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Храна (благо обавезно) :)
  Интернет 8)
  Мобилен :mp:
  Кафе :coffee:
  Гушкање и прегратки со саканиот :inlove: