5 работи без кои не може да ви помине денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од laryla, 25 февруари 2012.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Фемина
  Кревет
  фб
  кафе
  телефонот
   
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.030
  Моментално:
  1.кревет
  2. лаптоп
  3.книга
  4. магнезиум
  5. увин чај
  :envy: :envy: :envy:
   
 3. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Моментално:
  *кревет
  *телефон
  *кафе
  *фемина
  *некоја серија можда..
   
 4. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Јас денот неможам да го минам без:
  1.кафе
  2.книга
  3.мобилен телефон
  4.фемина
  5.филм
   
 5. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  1. Кафе
  2. Компјутер
  3. Книга
  4. Мобилен (за музиката од мп3 плејерот, не дека се јавувам некаде)
  5. Благо
   
 6. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  -Мобилен
  -Феминка
  -Вода
  -Кафе
  -Музика
   
 7. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  1.Љубов
  2.Туш
  3.Долго,квалитетно спиење.
  4.Прошетка
  5.Сокови
   
 8. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Музика
  Фемина
  Фејсбук
  Мобилен
  Вода
   
 9. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  - 2-3 пати миење заби
  - мачкање со креми, лосиони и сл.
  - овошје или зеленчук
  - едно добро гушкање
  - слушање музика
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  Интернет
  Муабет со барем една другарка
  Цеден портокал
  Благо
  Филм
   
 11. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  * Да се подскарам со сестра ми
  * Некоја од нас да ја изнервира мајка ми
  * Благо
  * /
  * /
   
 12. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Не можам без:

  .компјутер
  .Fox Life
  .без да телефонирам 39587203958239 пати
  .кревет
  .вода
   
 13. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.918
  Пол:
  Женски
  1. КАФЕ! турско топло.. ммм мераци :inlove:
  2. Компјутер
  3. Серии :lol:
  4. Музика :rock:
  5. смеење :lol:
   
 14. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски
  1.Телефон(дали ќе играм игрици или ќе слушам музика или ќе се јавувам сеедно...)
  2.Компјутер(дали ќе седам на фб или на фемина сеедно...)
  3.Телевизор(дали ќе гледам турски серии или ви ејч1 сеедно...)
  4.Шетање(макар и сама како утка,ја мора од дома да излезам или ќе полудам дома...)
  5.И секако некој добар филм или книга ;)
   
 15. capricorn.m.gi

  capricorn.m.gi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  7
  1.Телефон.
  2.Лап-топ
  3.Трчање
  4.Пеглата за коса
  5.Огледалцето :
   
 16. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
  1-Лебот
  2-Утринско кафе со некоја другарка
  3-Компјутерот
  4-Телефонот
  5-Барем еднаш да излезам од дома оти ке се споулавам цела ден дома
   
 17. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  1 * Ладно Нескафе *
  2 * Житарици со млеко *
  3 * Разговори на моб. *
  4 * Компјутерот *
  5 * Трчање *
   
 18. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.720
  1.добар доручек
  2.дечко ми
  3.нет
  4.туширање
  5.карање со баба ми :D
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  1.лаптоп
  2. храна сок,вода,кафе
  3.Моите кучиња
  4.Телефон
  5.Смеење
   
 20. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  1.телефонот..<3
  2.компијутерот..<3
  3.благо..<3 . <3
  4.смеење..:D
  5.другаркитее..<3