1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 работи кои не можат да се вратат

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Megich, 9 август 2011.

 1. Megich

  Megich Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  19
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Колку поучно! Навистина прекрасно.
  Но, за да има дискусија темава предлагам да си кажуваме 5 работи кои сме ги направиле или ни се случиле и кои неможат да се вратат.

  1.Довербата на моите родители кон мене
  2.Минатото лето
  3.Неискористеното детство
  4.Преубавите мигови со мојата другарка кои заради глупост прекинаа
  5.Многуте кажани работи за кои се каам
   
  На La.Reina.Del.Sur и peperutka20 им се допаѓа ова.
 3. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  122
  Делиме слични носталгии со Линн..

  1.Прекрасните ноќи од минатото лето,кои не се враќаат ниту повторуваат..остануваат само таму и никаде на друго место.
  2.Секоја секунда со мојата сестра т.е изгубената половина од мене.
  3.Кажаните работи кон луѓе кои не се повеќе окулу мене.
  4.Доцните разговори со типот од минатото лето и се што однесе со него.
  5.Детството.
   
 4. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  казаниот збор , фрлениот камен , загубеното време , младоста , довербата
   
  На happynessss му/ѝ се допаѓа ова.
 5. peperutka20

  peperutka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски

  Каква коинциденција !!! Ептен слични ни се 5те работи кои не можеме да ги вратиме!
   
 6. peperutka20

  peperutka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  1. Довербата
  2. Минатата година
  3. Човекот кој што веќе не е со нас (дедо ми) :(
  4. Неискористеното веќе изгубено време
  5. Кажаните зборови!!!!
   
 7. Lourdes

  Lourdes Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  1.Довербата во моите родители
  2.Другарка ми,што ми е како сестра,но ја повредив,а имавме толко убави мигови заедно
  3.Времето потрошено на нервирање
  4.Детството поминато во тага и борба за живот
  5.Другар,што почина..
   
  На Tannaa13 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  1. Преубавите моменти на кои се сеќавам со насмевка, а понекогаш и со солзи...
  2. Кажаните зборови за кои се каам.
  3. Луѓето кои веќе не се со нас...
  4. Детството
  5. Довербата во мене кои за жал некои личности ја изгубија. ;(
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.639
  " Sometimes I want to go back in time but not to change something.Just to live it again"
   
  На LittlePinky и eutixismena им се допаѓа ова.
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Кажаните зборови
  Веселото девојченце со плави очиња (братучедка ми која имаше само 6 год.) ;( ;(
  Изгубените 7 години борба за да бидам нешто што никогаш нема да сум
  Делчињата во неговата рака од моето скршено срце
  03.06.2007г. - неуспешната операција
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.550
  Допаѓања:
  127.469
  Само една. Времето.
  Штета.
   
  На LittlePinky, La.Reina.Del.Sur, happynessss и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  911
  Дефинитивно не можат да се вратат малдоста, детството, поминатите години во учичиште или факултет, првите симпатии и долгите разговори по телефон со другарките како да му пријдеме на оној кој ни се допаќа. Со еден збор времето не може да се врати, се тече се се менува па и ние како личности постојано се прилагодуваме и учиме, но секако барем јас учам од моите сопствени грешки наместо да учам од грешките на другите тоа е многу поболно и потешко. Понекогаш си велам да можам за миг да го вратам времето би постапила сосема поунаку во тој момент од она што сум постапила тогаш.
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.341
  Младоста.
  Времето.
  Еуфоријата која те владее кога правиш некоја работа за прв пат.
  Изгубената доверба.
  Изгубениот живот ,се разбира :(
   
 14. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Изгубена доверба никогаш не се враќа.
   
  На fatamorgana123 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.766
  Времето и довербата.
  Имаат една изрека за тоа, довербата е како огледало, кога еднаш ќе се скрши можеш да се потрудиш и да го составиш пак, ама секогаш кога ќе се погледнеш ќе го гледаш својот одраз низ пукнатините
   
  На happynessss му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  433
  1.Времето
  2Луѓето кои ќе заминат на небото ;(
  3.Довербата
  4. Кажаните работ
  5. И првиот пат на некои работи,кои вториот не се веќе исти.
   
 17. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  Кажан збор
  Времето
  Доверба
  Изгубената личност
  Лошата мисла
  енд соу он
   
 18. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  1.Покојните дедовци
  2.Човекот што многу го сакав
  3.Потрошените пари
  4.Нечија доверба
  5.Кажаниот збор :)
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  Не може да се врати ништо од минатото...ништо што се случило, рекло, проживеало, постоело до вчера...
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Кажаниот збор, изгубената доверба....