1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 работи кои што не му одговараат на вашиот хороскопски знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од IndieGirl, 17 јуни 2011.

 1. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Откријте кои се 5-те најкарактеристични работи кои им сметаат на луѓето родени во различни хороскопски знаци. Понекогаш само детал е доволен да ви го расипе расположението.

  Луѓето родени под знакот ОВЕН не сакаат:

  Луѓе кои се влечкаат додека одат.
  Невозвратени телефонски повици.
  Лоши танчери.
  Доцнење за на воз, авион или автобус.
  Луѓе кои се облекуваат премногу обично.

  Луѓето родени под знакот БИК не сакаат:

  Луѓе кои премногу се фалат.
  Неред и неорганизираност.
  Кога некој ги игнорира.
  Јавни говори.
  Да биде предмет на шега или трик.
  Кога нема да изпаднат доволно паметни.

  Луѓето родени под знакот БЛИЗНАЦИ не сакаат:

  Луѓе без смисла за хумор.
  Кога не се нон-стоп во центарот на вниманието.
  Лошо вино.
  Луѓе кои полека зборуваат.
  Луѓе кои преспоро пешачат.

  Луѓето родени под знакот РАК не сакаат:

  Преголема топлина.
  Луѓе кои не знаат да се облекуваат.
  Кога ги критикуваат.
  Насилни филмови.
  Незаблагодарни деца.

  Луѓето родени под знакот ЛАВ не сакаат:

  Луѓе кои се облекуваат подобро од нив.
  Кога ги игнорира околината.
  Кога е премнуго ладно.
  Кога треба да остане дома на сончев ден.
  Кога ги опоменуваат да успорат.

  Луѓето родени под знакот ДЕВИЦА не сакаат:

  Луѓе кои се неуредни и неорганизирани.
  Луѓе кои не плаќаат данок.
  Луѓе кои не одговараат на работни мејлови.
  Губење време на фејсбук.
  Емотивни кавги или сцени.

  Луѓето родени под знакот ВАГА не сакаат:

  Луѓе кои му викаат да ја намали музиката.
  Ѓубре во паркот.
  Луѓе кои крадат цвеќиња.
  Љубовни авантури за една ноќ.
  Лоши фризури.
  Луѓе кои се престроги спрема децата.

  Луѓето родени под знакот ШКОРПИЈА не сакаат:

  Љубовници кои не доживуваат оргазам.
  Кога некој е подобар во работата од нив.
  Кога луѓето јадат без манири.
  Кога темата е озборување.
  Луѓе кои премногу ја пратат модата.

  Луѓето родени под знакот СТРЕЛЕЦ не сакаат:

  Луѓе кои премногу се жалат.
  Кога ги обвинуваат дека незнаат да раководат со парите.
  Кога од нив очекуваат да дојдат на време.
  Насилство на животните.
  Читање за кршење на човековите права

  Луѓето родени под знакот ЈАРЕЦ не сакаат:

  Луѓе кои безпотреба трошат пари.
  Луѓе кои бараат заем.
  Луѓе кои ја оставаат отворена пастата за заби.
  Читање поезија.
  Лоша фризура.

  Луѓето родени под знакот ВОДОЛИЈА не сакаат:

  Разговарање за своето минато.
  Психијатри.
  Личности кои не се практични.
  Да ви стојат над глава додека се бакнувате.
  Да ги извалкаат рацете.

  Луѓето родени под знакот РИБИ не сакаат:

  Луѓе кои се прегласни.
  Луѓе кои не обрнуваат внимание на аргументи.
  Алкохоличари.
  Кога мора да носат очила за вид.
  Автомобили кои многу трошат.

  Моето е тотално погодено , скроз. :x
  (ако темава е глупа слободно клуч)
   
  На hermosa, Femina777, Lolipop23 и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  За риби и не е баш точно. :?:
   
  На Charlottexo, macet0, Aleks96 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. DressedToKill

  DressedToKill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  43
  па за стрелец точно е ги мразам тие работи само последното за читањето за кршење на човековите права не ми одговара бесмислено ми е, а се друго е ок :D
   
 4. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  За ракот точно е...ептен е точно...
   
  На Dobie, daddys.princess, Sara123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  за риби не е точно ;)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Луѓето родени под знакот РАК не сакаат:

  Преголема топлина.
  Луѓе кои не знаат да се облекуваат.- и не баш
  Кога ги критикуваат.
  Насилни филмови.----- освен сав, другиве, да да! Hе сакам :lol:
  Незаблагодарни деца.

  инаку се друго е точно :)
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  За луѓето кои не плаќаат данок, искрено, баш и не ми е гајле. А исто и за оние кои не одговараат на мејлови. Тоа си е ептен нивна работа.
  Губење време на Фејсбук....е ова е ново. Не знам кој денес не губи време на фејсбук.
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892

  Доста погодено, само за јавните говори не! Па баш обожавам кога вниманието е насочено кон мене.
  Дали тоа е јавно или не, невер мајнд. :wasntme:
   
 9. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.125
  za lav e bas sveee pogodeno lol xD
   
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Шкорпија
  Луѓето родени под знакот ШКОРПИЈА не сакаат:

  Љубовници кои не доживуваат оргазам.
  Кога некој е подобар во работата од нив.
  Кога луѓето јадат без манири.
  Кога темата е озборување.
  Луѓе кои премногу ја пратат модата.

  1. не знам. :|
  2. Можеби. :tmi:
  3. Дефинитивно!
  4. Ахам, така е.
  5. Ахам, токму така! Јас сама си имам изградено свој стил, ако нешто е ин, а мене не ми се допаѓа, што и да се случи, јас такво нешто нема да носам, и крај!
   
 11. bbeebbee

  bbeebbee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Луѓето родени под знакот БЛИЗНАЦИ не сакаат:

  Луѓе без смисла за хумор.
  Кога не се нон-стоп во центарот на вниманието.
  Лошо вино.
  Луѓе кои полека зборуваат.
  Луѓе кои преспоро пешачат.  не е погодено ништо .. сосема спротивното... :)
   
 12. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  2.478
  Допаѓања:
  34.949
  Пол:
  Женски
  Луѓето родени под знакот ЈАРЕЦ не сакаат:

  Луѓе кои безпотреба трошат пари.
  Луѓе кои бараат заем.
  Луѓе кои ја оставаат отворена пастата за заби.
  Читање поезија.
  Лоша фризура.

  1 да некогаш да да безпотребно
  2 па и не баш
  3 Да да се слуЧува и тоа
  4 Пааааа нееезнам дали
  5 Не не баш погодена фризурка иам ;) ;) ;)
   
 13. Tedy.Bear

  Tedy.Bear Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Луѓето родени под знакот ЛАВ не сакаат:

  Луѓе кои се облекуваат подобро од нив.
  Кога ги игнорира околината.
  Кога е премнуго ладно.
  Кога треба да остане дома на сончев ден.
  Кога ги опоменуваат да успорат.

  Уф.. Ги мразам наведениве работи..
  Добро освен првото..Како сакаат нека се облечат. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Луѓето родени под знакот ЈАРЕЦ не сакаат:

  Луѓе кои безпотреба трошат пари. - Да.
  Луѓе кои бараат заем. - Сигурно дека не сакам, ама и ништо не ми пречи.
  Луѓе кои ја оставаат отворена пастата за заби. - Упс, ова е моја навика :$
  Читање поезија. - Напротив, обожавам
  Лоша фризура. - Кој би сакал ?

  Ама, има други работи кои можат да ги окарактеризираат Јарците, во главно овие работи пречат на повеќето луѓе без разлика кој знак се. :)
   
 15. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.065
  Допаѓања:
  72.335
  Пол:
  Женски
  Не е точно тоа за рибите... Никогаш не сум ни обрнала внимание на тие работи нешто посебно :)
   
 16. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258

  Па...не е баш погодено.
  Можеби ова со пешачењево, и со виното. Инаку другото, не е точно, според мене! ;)
   
 17. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Мхм....посебно не сакам насилство на животните :!:
   
 18. kitfox2010

  kitfox2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Па и за Шкорпија не е баш точно.. ;)
   
 19. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  За Јарец не е баш точно, јас на пример ја оставам пастата незатворена и често беспотребно трошам пари :D А тоа за барање заем ми смета и тоа како! :devil: И за лоша фризура може да се каже дека е точно, ама тоа мислам дека нема врска со знакот, повеќе е до вкусот ;)
   
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  56.368
  Пол:
  Женски
  Ако го тргниме она читање добиваме 5/5 :clap: