1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 ситници кои ги нервираат хороскопските знаци

Дискусија во 'Канта' започната од cheetah.girl, 25 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Луѓето кои веруваат во астрологија знаат дека постојат некои ситници кои им сметаат на сите припадници на одреден хороскопски знак. Некогаш станува збор за карактеристики на друг хороскопски знак, друг пат станува збор за секојдневна ситница. Прочитајте кои се петте работи кои го нервираат вашиот хороскопски знак.

  Овен
  -Луѓе кои се туркаат во автобус, додека чекаат ред или кога поминуваат.
  -Невозвратени телефонски повици.
  -Луѓе кои лошо танцуваат.
  -Каснење на авион, автобус, воз…
  -Луѓе кои се облекуваат премногу обично.

  Бик
  -Луѓе кои се фалат премногу.
  -Неред и неорганизираност.
  -Кога некој ги игнорира.
  -Да бидат предмет на потсмевање и шеги.
  -Ситуации кога не изгледаат доволно паметно.

  Близнаци
  -Луѓе без смисла за хумор.
  -Кога не се во центарот на вниманието.
  -Лошо вино.
  -Луѓе кои зборуваат бавно.
  -Луѓе кои се движат премногу бавно.

  Рак
  -Кога е премногу топло.
  -Луѓе кои лошо се облекуваат.
  -Кога некој ги критикува.
  -Насилни филмови.
  -Неблагодарни деца.

  Лав
  -Луѓе кои се облекуваат подобро од нив.
  -Кога околината ги игнорира.
  -Кога е премногу ладно.
  -Кога мораат да останат дома на сончев ден.
  -Кога некој им кажува да забават со животот.

  Девица
  -Луѓе кои се неуредни или неорганизирани.
  -Луѓе кои не плаќаат данок и сметки.
  -Луѓето кои не одговараат на мејлови поврзани со работа.
  -Луѓе кои губат време на Фејсбук.
  -Емотивни конфронтации или сцени.

  Вага
  -Луѓе кои им кажуваат да ја намалат музиката.
  -Ѓубре во паркот.
  -Љубовни авантури за една ноќ.
  -Лоши фризури.
  -Луѓе кои се премногу строги со своите деца.

  Скорпија
  -Љубовници кои не доживуваат оргазам.
  -Кога некој е подобар од нив во работата.
  -Луѓе кои јадат без манири.
  -Да бидат тема на озборувања.
  -Луѓе кои премногу пратат мода.

  Стрелец
  -Луѓе кои се жалат премногу
  -Кога некој ги обвинува дека не знаат да раководат со пари.
  -Кога луѓето очекуваат од нив да дојдат на време.
  -Насилство над животни.
  -Кршење на човековите права.

  Јарец
  -Луѓе кои трошат премногу пари.
  -Луѓе кои бараат позајмица.
  -Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби.
  -Читање поезија.
  -Лоши фризури.

  Водолија
  -Да зборуваат за своето минато.
  -Психијатри.
  -Луѓе кои не се практични.
  -Да бидат „трето тркало“.
  -Да си ги валкаат рацете.

  Риби
  -Луѓе кои се смеат премногу гласно.
  -Луѓе кои не обрнуваат внимание на аргументи.
  -Алкохоличари.
  -Автомобили кои трошат премногу гориво.
  -Луѓе кои возат бавно.
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Најточно :D
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.886
  Допаѓања:
  65.899
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.