1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5-7 најважни предмети за вас

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од teddybear, 10 октомври 2010.

 1. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Ако има ваква тема слободно бришете ја не ме карајте јас не успеав да најдам :)

  Кои се предметите од дома кои ви значат најмногу ??
  пример да има земјотрес и морате да излезете од дома што би грабнале со вас ???

  јас би си ги земала мобилните
  пеглата за коса(незаменлива е )
  папагалот
  огромното мече од мојата љубов(би ги зела сите мечиња ако можам ама морав да издвојам)
  Лап топот не го заборавам во никој случај
  мојот новчаник огромен
  и албумите со слики

  ааа и клучот од дома со милијарда привезоци не го оставам никогаш и нигде 8)

  епа тоа е она што јас би го земала :) :) :)
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Јас би ги зела
  -лаптопот
  -мобилниот
  -подароците од мојот сакан
  -чевлите најомилени мои со сета сила би спасила колку повеке што можам
  -и кесето со пари
  мислам дека би можела да преживеам :)
   
 3. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  22.976
  Пол:
  Женски
  1. Лап-топот 2. Фото-апаратот 3. Пеглата за коса 4. Парфемите мои :D 5. Чевлите мои ( колку можам да носам толку :D ) Тоа е од прилика... :D
   
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Има три работи без кои не излегувам од дома и ако не ми се во чантата ме фаќа паника:
  - паричникот
  - мобилниот телефон и
  - сјајот за усни

  Уште неколку работи кои се важни за мене се:
  - лап топот (бидејќи е лично мој и во него имам буквално се, од слики, песни, зачувани лозинки, пристап до мои лични информации...)
  - мојата омилена шолја во кое кафето секогаш ми е повкусно :)
  - дигиталниот фотоапарат кој ги „фаќа“ интересните моменти од мојот живот и ми ги чува спомените
   
  На bubu.chau му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  во последно време како што ме фаќа мрза не знам ни дали самата би се излегла :lol:
  шала на страна прво би било мачето, па телефонот, потоа четката за коса :lol: , компјутерот, некои ситници и незнам :?: ,доста е не можам да влечкам повеќе :lol:
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.813
  Допаѓања:
  151.715
  Домашните миленици се ... предмети?!
   
  На Twinkles, Torte19, bubu.chau и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  хаха па не се предмети бе лилит ама не можам без него а не знаев некој поодговарачки наслов да смислам ... :) затоа кажав пример за земјотрес и што би грабнале од дома ... и реков ако не е убава темата да се избрише :)
   
 8. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  1.Мобилниот телефон.
  2.Паричникот.
  3.Добрите книги.
  4.Драгите подароци.
  5.Фотографии од најблиските.
  Веројатно и јас ќе преживеам... 8) :)
   
  На bubu.chau и verica94 им се допаѓа ова.
 9. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Интересна е темава .
  1. Лап-топот
  2. Шарената ташна
  3. Сите марами
  4. Апаратот
  5. Адидас патиките
  6. Мобилен телефон
  7. Чешел , за скротување на мојава џунгла :D
   
  На bubu.chau му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Пред се би ги земала телефонот, книгите, пеглата и компјутерот. :angel: А потоа шминките, кутијата со спомени и омилените парчиња облека. :)
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  1. Капчето од Федерер, оригинално со неговото лого и знакот на Најк, што го платив доста скапо :$
  2. Лап топот обавезно, во него имам се што е лично мое, заштитен со лозинка! ;)
  3. Мобилниот
  4. кесето со парите и личните документи
  5. кожното џакетче
  6. мечето со кое што си спијам
  7.... па не знам не ми текнува, ако ми текни ќе дополнам!
   
 12. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Фото-апаратот и книгите дефинитвно први ги грабам :D Потоа куќиштето од компјутерот ќе си го земам (немам јас лап-топ :lol: ).. Сликите со другарките, кутијата со накит и розевата дуксерка што ја обожавам и не можам без неа :) Исто и постерите од Green Day ги вадам од ѕид и со мене :)
   
 13. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  - ЦД-то од Мајкл Џексон, не беше кој знае колку скапо, ама има преголемо значење за мене и нема шанси да одам негде подалеку а да не го земам
  [​IMG]
  - Лаптопот
  - Мобилниот
  [​IMG]
  - Шминките
  [​IMG]
  - Дневникот
  - Омилената шолја
  [​IMG]
  - Пеглата
  [​IMG]
   
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.424
  Допаѓања:
  24.605
  цд-ата потпишани од тоше,
  семејниот албум
  лап топот
  книгата It takes ovaries
  папката со документи
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  -МП3 :)
  -ќебето портокалово
  -долен веш
  -лично и персонално собраниот кеш(кој е се помалце) :lol:
  -мечето од дечко ми
  -кучето
  Т.е не би зимала ништо , би отишла дечко ми да си го земам :) :)
   
 16. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  1.Дечко ми :$
  2.Балсамот за усни
  3.Паричникот(со сликичките од мене и дечко ми :$ )
  4.Другиот паричник
  5.Сјајот за усни
  6.Сите шминки
  7.Ташната
  8.Компјутерот(сеуште немам лап топ)
  9.Парфемите
  10.Мобилнот телефон :D
   
 17. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
   
 18. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  1.Шминката
  2.Парфемот
  3.Ташната
  4.Паричникот
  5.Мобилниот телефон
  6.Компјутерот
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Мислам дека во паника, не би успеала можеби ништо од ова да земам, ама сепак:

  1. мобилниот со пуњачот
  2. ташната каде што се секогаш сите битни документи и наовчаникот
  3. старите фотографии од детството со тато и мама
  4. топла облека...прво што ќе видам и што ми е на закачалка
  5. лаптопот
   
 20. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Па најпрвин вака:
  1. Мобилниот телефон (без него никаде не одам)
  2. Сјајот за усни (и тој ми е секогаш при рака)
  3. Албумите со слики, мојте спомени.. :inlove:
  4.лаковите за нокти,турпијата и ноктарчето(приборот за нокти)
  5.четката за коса..дека без неа
  6.Најк патките...ако треба низ ѕидовите ќе копам за нив,никаде без нив.. :lol:
  и 7. би го искористила за да си го земам мојот шал плетен од баба (ми носи спомени и љубов од нејзе)...ах го обожавам, било да е лето или зимо да дојде до таков случај, до земјотрес јас без шалот не одам никаде :inlove:

  редакти. бидејки заборавив да си ги пишам и патките.. :lol: