1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 seconds of summer

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од the1975, 14 јануари 2014.

 1. the1975

  the1975 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  12
 2. the1975

  the1975 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  12
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
 4. Eli.Malik

  Eli.Malik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  38
  Just posted on Twitter :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Natali.3 и Nate.Shadows им се допаѓа ова.
 5. CrazyMofo

  CrazyMofo Нов член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • i8j0ZVMxVO.png
   i8j0ZVMxVO.png
   Големина на фајлот:
   305,9 KB
   Прегледи:
   252
 6. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
 7. Vesna26

  Vesna26 Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  10
  I jas premnogu gi sakam koj vi e najomilen pejac?Mene mi e michael clifford <33333
   
  На Anisijaf му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Vesna26

  Vesna26 Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  10
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Sweeeeeeeeeeet!!!!!!! :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Eli.Malik му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Имаат убави песни, лесно влегуваат во глава.

  - Don't Stop
  -Amnesia
  ми се омилени
   
  На Anisijaf му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Имево ме потсетува на 50 seconds to Mars. Можеле да бидат пооригинални.

  Прв пат слушам за нив, па отворив ЈуТјуб да видам што и како.
  Кога ја пуштив песнава, сфатив дека ја знам :)
  http://www.youtube.com/watch?v=X2BYmmTI04I
  Класичен бој-бенд на 21ви век. Веќе исти ми се сите.

  Некаде прочитав дека ги класифицираат како рок или панк/рок бенд.
  Ни Р од рок нема овде.
  Едино може, како утешителна награда, да ги класифицираат како поп-рок. Ако сакаат де...
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anisijaf

  Anisijaf Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  15
  ОУУУ МАЈ ГААААААААД НЕ ВЕРУВАВ дека некогаш некој ќе ја направи темава незнаете колку сте ме усреќиле ја ептен ги слушам прашајте слободно било што сакате да знаете за нив иам една другарка постара е од мене 1-2 години и заедно си ги слушаме и се глупираме ко паднати бомби од марс
   
 13. ProudDirectioner69

  ProudDirectioner69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  MYYYYY BABEEEEEEE I LOVE YOUUUU SO FUCKING MUCH OKAY?! OMG ;( :inlove: :inlove: :inlove:
   
 14. ProudDirectioner69

  ProudDirectioner69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Ова што по пишав гоρе мислев на Michael Clifford, ставив и слиκа али не се испρатила! :lol:
   
 15. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  9.360
  Пол:
  Женски
  Супер се момциве, не ми се некоја преукупација само на MTV ги слушам али имааш убави песни не велам не (y):)
   
 16. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Мене ми се свиѓат,убави песнички имат и нешто како поп-рок или поп-панк му иде музика(барем според мене).Да признаам Aштон тапанистот ми е големааа срцка a има поголем број песни шо ми се свиѓаат  [​IMG]
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Најдобра му е
   
 18. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Gi obozavam 5SOS, a najmnogu Luke Hemmings, sovrsen mi e :)
  Omileni pesni mi se :  ama i ostanatite im se TOP 5-seconds-of-summer-5sos-eyes-luke-hemmings-Favim.com-2222982.jpg