50 Први состаноци (50 First Dates) [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од Sanniii, 18 септември 2011.

 1. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  2.297
  Пол:
  Женски
  Одамна го имам гледано филмов и многу ми е интересен. :lol:
  Го имате ли гледано и кои се вашите впечатоци?

  [​IMG]
   
 2. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Преубав филм.И мене ми е гледан одамна,но се сеќавам на секоја сцена. :) Вреди да се погледне :clap:
   
 3. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  4.044
  Пол:
  Женски
  Го гледав пред некој ден и стварно е преубав
   
 4. femina989

  femina989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  14
  Го имам гледано, супер е! Го препорачувам на тие што сакаат ваков жанр да си го изгледаат :)
   
 5. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  120
  Предобар филм.. па и актериве што играат главни улоги омилени ми се :)

  А на онаа сцената со дождот кога се разделуваат имам плачено ;(

  [​IMG]
   
 6. redridinghood

  redridinghood Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  добар филм ... го имам гледано можеби 10 пати и можам уште 10 стварно е прекрасен
   
 7. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  и јас го имам гледано и супер ми е филмчево мене .... интересно е :)
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Го гледав одамна. На а1 го даваа или не знам каде.
  Не ми го освои срцето со сигурност. Не ми е содржаен доволно да го запаметам. Дури и оние лесни комедии бараат малце содржина.
   
 9. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Го имам гледано ОК филмче е,има интересни сцени ;)
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.715
  Не е ништо посебно, но не е ни лош. Добар е за тепање време. Интересна приказна... :)
   
 11. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Го имам гледано неколку пати,онака на тв го имам начекувано и морам да кажам дека баш е невообичаен! Вакви работи не се дешаваат секој ден и баш тоа направи филмов да ми се двои од другите.Интересна приказна која заслужува внимание,приказна за вистинската љубов,за пожртвуваноста на тој кој љуби..иако малце нереално делува мене филмов ме освои! ;)
   
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332
  Интересно филмче е, Адам Сендлер секогаш се снаоѓал во ваквите улоги и мислам дека оваа баш му одговараше. Малку скршнува од обичните романтични филмови,и затоа е добар.
   
 13. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  9.971
  Пол:
  Женски
 14. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  интересен филм :) од овој жанр сум гледала и мн подобри но искрено мене ми се допадна. :up:
   
 15. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Многу добар филм.Препорачувам :)
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: до филмооов :* најголем впечаток ми има остаеноо оној шо на секои 10секунди ли беше шо ги поздравуваше :D греотаа тоаа ама јас филмов по тоа ќе го памтам :D
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  го имам гледано неколку пати, прекрасен филм...љубов....но некако на крај знам и солзичка да пуштам
   
 18. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Го имав гледано порано и вчера баш го гледав.
  Супер филмче :D Интересен е
   
 19. jjoovvaannaa

  jjoovvaannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Го имам 100 пати гледано и е многу убав 8) :rofl:
   
 20. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  455
  Многу пати го имам гледано филмот.Порано ми беше омилен дури и на цеде го имам.Прекрасна приказна, овој е еден од најдобрите филмови на Адам Сендлер според мене.