1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

50 прашања кои ќе ви го ослободат умот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija85, 2 мај 2011.

 1. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  Овие прашања немаат точен или неточен одговор. Понекогаш поставувајќи го вистинското прашање, всушност го добиваме одговорот кој го бараме.
  [​IMG]  1. Колку години би имал, кога не би знаел колку години имаш?
  2. Што е полошо: да доживееш неуспех или никогаш да не се обидеш да го направиш тоа?
  3. Ако животот е краток, зошто, сепак, правиме толку многу нешта кои не ни се допаѓаат и ни се допаѓаат толку многу работи кои не ги правиме?
  4. Кога е сè кажано и направено, дали си кажал повеќе од она што си го направил?
  5. Која е единствената работа која сакаш да се промени во светот?
  6. Ако среќата би била национална валута, каква работа би те направила богат?
  7. Дали го правиш она во што веруваш или се помируваш со она што го правиш?
  8. Ако просечен човечки живот би изнесувал 40 години, како би го изменил твоето секојдневно живеење?
  9. До кој степен го контролираш текот на твојот живот?
  10. Дали повеќе се грижиш да ги направиш работите на вистинскиот начин или пак ги направиш вистинските работи?
  11. Замисли си дека си на вечера со тројца луѓе кои ги почитуваш и им се восхитуваш. Сите тројца ќе почнат да го критикуваат твојот најдобар пријател, притоа не знаејќи дека ти е пријател. Што ќе направиш?
  12. Хипотетички, ако би можел да му дадеш совет на новороденче, што би го посоветувал?
  13. Дали би го прекршил законот само за да ја спасиш личноста која ја сакаш?
  14. Си видел ли лудило кое подоцна се претворило во креативност?
  15. Што е она што те разликува од другите луѓе?
  16. Како е можно нештата што тебе те усреќуваат, да не ги прават среќни другите луѓе?
  17. Која е онаа работа што сакаш да ја направиш, а не си ја направил до сега? Што те спречува?
  18. Дали си приврзан за нешто од кое веќе е време да се ослободиш?
  19. Ако треба да се преселиш во друг град или држава, која би била таа?
  20. Дали го притискаш копчето на лифтот повеќе од еднаш? Дали навистина мислиш дека така побрзо ќе дојде?
  21. Дали попрво би биле загрижен гениј или среќен глупак?
  22. Зошто си ти тоа што си?
  23. Дали си онаков пријател со каков што би сакал да си опкружен?
  24. Што е полошо: кога добар пријател ќе се отсели или губење контакт со добар пријател кој живее блиску?
  25. За што си најмногу благодарен?
  26. Дали попрво би ги избришал сите стари спомени отколку никогаш повеќе да ја немаш можноста да создадеш нови?
  27. Дали е можно да ја дознаеш вистината без претходно да ја предизвикаш?
  28. Дали твојот најголем страв некогаш станал реалност?
  29. Дали се сеќаваш на мигот кога пред 5 години беше многу лут и вознемирен? Дали е тоа навистина толку важно сега?
  30. Кој е твојот најсреќен момент од детството? Зошто е тој толку посебен?
  31. Во кој момент од твоето минато си почувствувал голема страст и живот во себе?
  32. Ако не сега, тогаш кога?
  33. Ако уште не си го постигал тоа, што имаш да изгубиш?
  34. Дали некогаш си бил со некого, без двајцата да проговорите ни збор, а си почувствувал дека тој бил најдобриот разговор во твојот живот?
  35. Зошто религиите кои ја поддржуваат љубовта, предизвикуваат војни?
  36. Дали е можно да знаеш што е добро, а што зло без притоа да се посомневаш?
  37. Ако добиеш милион долари, ќе дадеш отказ на работа?
  38. Што сакаш повеќе: да имаш помалку работа или да работиш повеќе, но тоа да те исполнува?
  39. Си почувствувал ли некогаш дека овој ден го имаш проживеано милион пати досега?
  40. Кога последен пат си шетал по темна улица, каде единствената светлина била твојата сјајна идеја во главата?
  41. Хипотетички, ако знаеш дека сите што ги сакаш ќе умрат денес, кого би посетил прв?
  42. Дали би го намалил својот животен век за 10 години, а на сметка на тоа да бидеш помлад и славен?
  43. Која е разликата помеѓу тоа да бидеш жив и да живееш вистински?
  44. Кога е вистинското време да се престане со пресметување на очекуваните ризици и признанија и да се прави само она што ти мислиш дека е вистинско?
  45. Ако сакаме да учиме од нашите грешки, зошто толку се плашиме да ги направиме?
  46. Што е она што би го направил различно, ако знаеш дека никој нема да те осудува?
  47. Кога последен пат си го слушнал звукот на сопственото дишење?
  48. Што е тоа што го сакаш? Дали работите кои ги преземаш, отворено ја искажуваат таа љубов?
  49. За 5 години од денес, дали ќе се сеќаваш што правеше вчера? Или завчера? Или денот пред тоа?
  50. Одлуките се донесуваат веднаш. Прашањето е: дали ги донесуваш за себе или дозволуваш другите да ги донесат за тебе?
   
  На Lolo5, buuuce28 и My.Cloud им се допаѓа ова.
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Немам што да правам па ќе коментирам, али прашањава се напорни и безбезни. Многу се стари и досадни.

  1. 19 :)
  2. Да доживееш неуспех и да не можеш да ги прикриеш доказите за тоа.
  3. Краток или не мораме да го живееме. Некогаш околината, некогаш самите ние или некој друг фактор влијаат на постапките.
  4. Зависи. Верувам да.
  5. Човековата расипаност.
  6. Немам поим.
  7. Го правам она кое сакам, а ако не испадне со време ќе се помирам, тешко.
  8. Нема да го изменам
  9. Максимално. Не сакам спонтаност.
  10. Двете, но повеќе на вистински начин.
  11. Критиките не се впрочем лоши. Ако за некои ставови се согласувам, во ред, за другите ќе контрирам.
  12. Учи, изгради карактер и избори се за место во општеството.
  13. Не знам. Потребно е да знам за што се работи.
  14. ?
  15. Се.
  16. Исто како што нивните нешта не ме усреќуваат мене. Секој за себе.
  17. Да се офарбам! Ме спречува оштетувањето на косата.
  18. Да. И тоа колку е време.
  19. Laguna Beach, OC.
  20. Да, и не.
  21. Загрижен гениј.
  22. Бидејќи таква сум се изградила.
  23. Делумно.
  24. Отселување.
  25. .... |(
  26. Да.
  27. |(
  28. Не.
  29. Не.
  30. Кога мама и тато ми го купија зајкото во Обзор. Се уште се разнежнуваат кога ќе се спомене ова.
  Тетка ми и тетин ми им велеле на братучетките: бирајте деца што сакате, имаме пари и ќе ви купиме се. Јас мило, мало сум си гледала само по излози и сум се заљубила во зајче, ама ми било срам да прашам да ми го купат, бидејќи сме немале толку и не сум сакала да трошам. Не знам како дошло до тоа да ми го купат, ама и јас паметам дека го држев пред себе цела вечер додека шетавме, со двете раце како да е скапоцен, и со огроооомна насмевка. Се уште го чувам, иако другите мечки ги исфрлив одамна. :)
  31. :yawn:
  32. Кога ќе сакам.
  33. |(
  34. Не.
  35. ....................................
  36. Да.
  37. Не.
  38. Да имам работа која ме исполнува, без оглед работното време.
  39. Милион не. Два-три, да.
  40. Ммм, никогаш.
  41. Мама.
  42. Да.
  43. Леле аман прашањава.
  44. ...
  45. Не се плашам.
  46. Би го искасапила тој што ќе се обиде да ми повреди некој од семејството.
  47. Пред некој ден.
  48. :yawn:
  49. Зависно од тоа каков впечаток ми оставил денот.
  50. Себе.
   
 3. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  1. Колку години би имал, кога не би знаел колку години имаш?
  18.
  2. Што е полошо: да доживееш неуспех или никогаш да не се обидеш да го направиш тоа?
  Да доживееш неуспех
  3. Ако животот е краток, зошто, сепак, правиме толку многу нешта кои не ни се допаѓаат и ни се допаѓаат толку многу работи кои не ги правиме?
  каков таков мора да се живее..ги правиме работите кои не праат среќни..а потоа сфаќаме дека то ане сме ние и не ни се допаѓа..но тоа е што е :)
  4. Кога е сè кажано и направено, дали си кажал повеќе од она што си го направил?
  За некои работи да, за некои не.
  5. Која е единствената работа која сакаш да се промени во светот?
  Дволичноста и Искреноста
  6. Ако среќата би била национална валута, каква работа би те направила богат?
  Кога останатите се среќни јас сум богата
  7. Дали го правиш она во што веруваш или се помируваш со она што го правиш?
  го праам она во што верувам..без разлика дали успева тоа или не
  8. Ако просечен човечки живот би изнесувал 40 години, како би го изменил твоето секојдневно живеење?...

  9. До кој степен го контролираш текот на твојот живот?
  дури и превише
  10. Дали повеќе се грижиш да ги направиш работите на вистинскиот начин или пак ги направиш
  вистинските работи?
  ги правам работите на вистинскиот начин
  11. Замисли си дека си на вечера со тројца луѓе кои ги почитуваш и им се восхитуваш. Сите тројца ќе почнат да го критикуваат твојот најдобар пријател, притоа не знаејќи дека ти е пријател. Што ќе
  направиш?
  Ќе пробам да им дадам на знаење дека лугето не се ценат преку изглед туку душевно
  12. Хипотетички, ако би можел да му дадеш совет на новороденче, што би го посоветувал?
  ..
  13. Дали би го прекршил законот само за да ја спасиш личноста која ја сакаш?
  ДА
  14. Си видел ли лудило кое подоцна се претворило во креативност?
  да
  15. Што е она што те разликува од другите луѓе?
  многу многу работи
  16. Како е можно нештата што тебе те усреќуваат, да не ги прават среќни другите луѓе?
  или се работи за љубомора или нешто сум зезнала
  17. Која е онаа работа што сакаш да ја направиш, а не си ја направил до сега? Што те спречува?
  ..
  18. Дали си приврзан за нешто од кое веќе е време да се ослободиш?
  Да
  19. Ако треба да се преселиш во друг град или држава, која би била таа?
  Франција, Париз. Хрватска, Далмација. Канада Принц Џорџ
  20. Дали го притискаш копчето на лифтот повеќе од еднаш? Дали навистина мислиш дека така побрзо ќе дојде?не живеам во жграда и имам фобија од лифтови :|
  21. Дали попрво би биле загрижен гениј или среќен глупак? Среќен Глупак
  22. Зошто си ти тоа што си? Затоа што секој човек си е уникат
  23. Дали си онаков пријател со каков што би сакал да си опкружен? да
  24. Што е полошо: кога добар пријател ќе се отсели или губење контакт со добар пријател кој живее блиску? губење контакт со добар пријател кој живее блиску
  25. За што си најмногу благодарен? за моето постоење
  26. Дали попрво би ги избришал сите стари спомени отколку никогаш повеќе да ја немаш можноста да создадеш нови?да
  27. Дали е можно да ја дознаеш вистината без претходно да ја предизвикаш?не
  28. Дали твојот најголем страв некогаш станал реалност?да
  29. Дали се сеќаваш на мигот кога пред 5 години беше многу лут и вознемирен? Дали е тоа навистина толку важно сега?не е важно ама се сеќавам
  30. Кој е твојот најсреќен момент од детството? Зошто е тој толку посебен? најсреќен момент од детството..годината кога отидовме цела фамилија и мојот најдобар другар(тогаш ми беше најдобар) на одмор..леле прекрасно беше..на плажа игравме жмурка
  31. Во кој момент од твоето минато си почувствувал голема страст и живот во себе?
  32. Ако не сега, тогаш кога?кога ќе порасам
  33. Ако уште не си го постигал тоа, што имаш да изгубиш? голем број другари и другарки
  34. Дали некогаш си бил со некого, без двајцата да проговорите ни збор, а си почувствувал дека тој бил најдобриот разговор во твојот живот?да
  35. Зошто религиите кои ја поддржуваат љубовта, предизвикуваат војни? можеби затоа што двете религии веруваат во неа но не на ист начин
  36. Дали е можно да знаеш што е добро, а што зло без притоа да се посомневаш?не
  37. Ако добиеш милион долари, ќе дадеш отказ на работа?не
  38. Што сакаш повеќе: да имаш помалку работа или да работиш повеќе, но тоа да те исполнува?помалку работа
  39. Си почувствувал ли некогаш дека овој ден го имаш проживеано милион пати досега?да
  40. Кога последен пат си шетал по темна улица, каде единствената светлина била твојата сјајна идеја во главата?...
  41. Хипотетички, ако знаеш дека сите што ги сакаш ќе умрат денес, кого би посетил прв?мама.тато.бато.даде.димитар
  42. Дали би го намалил својот животен век за 10 години, а на сметка на тоа да бидеш помлад и славен?не
  43. Која е разликата помеѓу тоа да бидеш жив и да живееш вистински?жив е секој ама не секој живее вистонски онака како што сака
  44. Кога е вистинското време да се престане со пресметување на очекуваните ризици и признанија и да се прави само она што ти мислиш дека е вистинско? ...
  45. Ако сакаме да учиме од нашите грешки, зошто толку се плашиме да ги направиме?затоа што многу работи ризикуваме
  46. Што е она што би го направил различно, ако знаеш дека никој нема да те осудува?
  47. Кога последен пат си го слушнал звукот на сопственото дишење?утрово
  48. Што е тоа што го сакаш? Дали работите кои ги преземаш, отворено ја искажуваат таа љубов?
  49. За 5 години од денес, дали ќе се сеќаваш што правеше вчера? Или завчера? Или денот пред тоа?да најубавиот ден во мојот живот не се заборава се е запишано
  50. Одлуките се донесуваат веднаш. Прашањето е: дали ги донесуваш за себе или дозволуваш другите да ги донесат за тебе? ги оставам за себе..
   
 4. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  1. 20
  2.да доживееш неуспех
  3. Животот не е краток, ако знаеш што сакаш имаш доволно време да го постигнеш тоа, но во контекстот на ова прашање- околината влијае на нас и исто така немањето на цврсто Јас.
  4.не
  5.Недоразбирање меѓу луѓето
  6.Доктор?
  7.Она во што верувам
  8. Па порано би почнаала да размислувам за сите работи кои треба да ги нашравам во животот
  9.До највисок степен
  10.Да ги направам работите на вистински начин
  11.На учтив начин ќе им кажам дека ми е пријател и дека не сакам во мое присуство да го критикуваат.
  12. Да сонува и да цели да ги оствари своите соништа
  13.Можеби
  14.да
  15. Јас
  16.не размислуваат исто како мене и не гледаат исто на работите
  17. Да напишам книга ; сеуште сум млада
  18.да
  19.LA, California
  20.Понекогаш- можеби
  21.среќен глупак
  22.Зошто така сакам
  23.да
  24.кога добар пријател ќе се отсели..
  25.За тоа што сум жива и имам добри родители и пријатели
  26.второто
  27.не
  28.фала богу не
  29.да . не.
  30.моите родендени,родендените на блиските,заедничките ручоци цо семејството зошто тогаш сме сите заедно
  31. наутро
  32.Следниот пат
  33.Незнам
  34.не
  35. зошто има различни начини на искажување на љубов
  36.Можеби
  37.не
  38.да работам ,а тоа да ме исполнува
  39.да
  40. Скоро
  41. Тој што најмалку го сакам би го посетил прв
  42.не, ако ги имам тие 10 години би можела да станам славен, ако сум постар
  43.Да бидеш жив значи да ги избршуваш сите свои биолошки потреби, да живееш значи да ги извршуваш своите биолошки потреби со љубов, љубопитност , среќа, љубов кон тоа што можеш да ги извршуваш своите биолошки потреби и среќа
  44,кога ќе нема веќе ризици за пресметување
  45.Не се плашиме!
  46. Би си го преуредила станот.
  47.во моментов
  48. Да патувам околу светот. Веројатно...
  49.не
  50.Ги донасум Јас за себе.
   
 5. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  1. 20
  2. Да дожвееш неуспех
  3. Ради реда, или дека требало во моментот
  4. не.
  5. Да престанеме едни на други да си нанесуваме зло, т.с. да престанеме да мислиме како на некој да му направиме нешто лошо, од што "НИЕ" немаме корист...
  6. Да ми се живи здрави, весели и среќни сите околу мене вклучувајќи ме и мене :)
  7. Зависи од ситацијата
  8. ЌЕ спијам помалку иако и сега не спијам многу...ќе поминувам многу време со моите најблиски ќе си се смеам постојано а на нервозата нема да и дозволам да ме совлада ќе си сакам еден човек кој ке ме гушка и буди секое утро.....
  9. додека можам ама имам личности кои битно влијаат врз мојот живот 75-80%
  10. И едното и другото
  11. Ќе ги ислушам и на крајот ке им кажам дека можеби грешат...меѓутоа секој има свое искуство па според тоа и расудува
  12. Прави го она што мислиш дека е најдобро меѓутоа понекогаш послушај ја мајка ти, затоа што таа 70% е во право (барем во мојот случај е така)
  13. ДА!!!
  14. Да
  15. Јас сум јас имам свои сваќања што некои луѓе неги одобруваат... премногу им верувам на луѓето...
  16. Па незнам, валјда секој светот го гледа и сваќа на различен начин
  17. Ми треба изолација од се и од сите барем на една недела без мобилни без нисто само со некоја одбрана музика...а ме спречува...немам каде да отидам а моментално финансиската моќ ми е 0
  18. Да
  19. Можеби Италија, можеби Белград, можеби Америка уууффф има голем број места кади би сакала да се преселам...
  20. Да :lol: навика, не ама ете
  21.Загрижен а сепак среќен гениј
  22. Затоа штп тоа сум јас и јас неможам да бидам никоја друга
  23. ДА!
  24. Губење контакт со добар пријател кој живее блиску....а тој што е далеку сепак ќе имаш контакт со него...
  25. Хмммм затоа што знам да ги ценам нештата...затоа што не ми се потребно кој знае какви скапи работи за да сум среќна-малите работи ме прават среќна...затоа што ги сакам книгите мнооогууууу
  26. Па нормално дека спомените си се спомени кој сака да ги избрише....но да не заостаниме само со тие спомени...спомените се спомени и ќе ги имаме уште многу...а да немам можност да создадам нови тоа би било ужас.
  27. Вистината е вистина и кога тогаш ќе излезе на виделина некогаш и случајно ќе го дознаеш тоа што некогаш силно си сакал да го знаеш во вистинската верзија.
  28. Не...и не дај боже...
  29. Не и не е важно, нештата кои поминале поминале и не можат да се вратат да ја гледаме сегашноста да ја направиме незаборавна и исполнета со убави моменти....а минатотот какво било било...тоа поминало.
  30. Најсреќен момент???Па што знам има многу среќни моменти од детството во глобала убаво би било кога пак би биле деца...барем на кратко...
  31. Хммммм ЖИВОТ секогаш сум полна со живот на моменти и со малку нервоза а за страст...ммм...тоа се посебни моменти кои ќе ги задржам за себе...
  32. Кога ќе дојде мометот.
  33. Претходно вложениот труд.
  34. не знам целосен молк можеби не но неколку минути да.
  35. Незнам не ми е јасно и мене.
  36. да.
  37. Не во прво време.... еден дел ќе им дадам на луѓето околу мене моите најблиски...нешто во банка нешто за шетање...нешто во некој бизнис каде би можела да вработам и други луѓе...а ако на работа не иде како што треба си одам кај мене, а ако е ОК си останувам на исто место.
  38. Да работам и работата да ме исполнува, меѓутоа слободното врме си е слободно за секој подеднакво и на секој му е потребно.
  39. Да.
  40. Можеби пред една година не се сеќавам точно...ама и во поскоро време сум шетала во темница тоа го обожавам ама сепак да сум во безбедна зона. :D
  41. Ќе им кажам на сите да дојдат во исто време кај мене и ќе ги видам сите во ист момент...само тоа нема да се случи а и не сакам.
  42. Зависи колку ми е долг животниот век...али сепак ако размисли човек да.
  43. Разликата што знам да е човек жив е само да е жив, а да живее вистински значи да ги прави вистинските работи, е сега кои се вистинските?
  44. Сега, во моментот.
  45. Се плашиме???? Па добро сите као сакаме да ја направиме вистинската работа али кога човек се двоими има најголема шанса да направи грешка.
  46. ...не ми паѓа на ум ништо во моментот
  47. Вцера сега секогаш се слушам како дишам.
  48. Се сакам себеси ги сакам луѓето кои ми се блиски...ги сакам книгите...прошетките...годишните одмори...патувањата од едно место до друго....го сакам него...нив...се што сакам покажувам и тоа се гледа...на чело мислам дека ми пишува кога нешто сакам и кога нешто не сакам.
  49. Незнам...нека дојде времетопа ке видам дали ке се сеќавам...
  50. Ги донесувам за себе, меѓутоа некогаш дозволувам и некои луѓе да ми се мешаат во донесувањето одлуки.
   
 6. fairy.flower

  fairy.flower Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  1. 18
  2. Никогаш да не се обидеш да го направиш тоа
  3. Затоа што премногу се плашиме да направиме промена.
  4. Не.
  5. Песимизмот.
  6. Се што се работи е добро ако се работи со љубов.
  7. Го правам она во што верувам. НЕБОТО Е ГРАНИЦА.
  8. Би патувала секој ден, би имала предизвик за секој ден.
  9. 70%
  10. Вистинските работи. Целта ги оправдува средствата.
  11. Ќе им ја кажам вистината.
  12. Да ужива во секој ден од животот.
  13. Секако.
  14. Не сум видела, но мислам дека е возможно.
  15. Чашата ја гледам полу-полна, имам авантуристички дух и уживам во животот наместо да се нервирам за секоја ситница.
  16. Другите се чудни. :D
  17. Работам на проблемот.
  18. Не.
  19. Њу Јорк или Лондон.
  20. Секако дека не.
  21. Среќен глупак. :D
  22. Затоа што си го сакам својот живот. Да не го сакав ќе живеев поинаку.
  23. Да.
  24. Губење контакт со пријател кој живее блиску. Постои фејсбук и телефон. Всушност мојата најдобра другарка живее во друг град. Ништо не не спечува да ги делиме тајните. :)
  25. Семејството и пријателите.
  26. Би ги избришала старите.
  27. Не.
  28. Не.
  29. Не. Воопшто.
  30. Секој момент ми е важен.
  31. Секогаш.
  32. Сега.
  33. Ништо.
  34. не.
  35. Религиите не прават ништо, луѓето прават.
  36. Не.
  37. Не.
  38. Да бидам исполнета со повеќе работа.
  39. Никогаш.
  40. Вчера.
  41. Мајка ми.
  42. Не би сменила ништо.
  43. Да живееш вистински значи да го сакаш животот и да го живееш со секој дел од себе.
  44. Секое време е вистинско.
  45. Некои луѓе не ризикуваат.
  46. Би била своја. Секогаш. Не би потпаѓала под влијание.
  47. Пред 2 сек.
  48. Го сакам животот.
  49. Не е важно. Важно е што носи следниот ден.
  50. Ги донесувам за себе.
   
 7. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  1.15
  2.Да доживееш неуспех
  3.Подоцна ќе биде доцна
  4.Да
  5.Насилството во светот
  6.Пријателството,семејството,блиските
  7.Го правам она во што верувам
  8.Исто ми се фаќа мхм..
  9.95%
  10.Двете
  11.Фалење..ми се случило мене ова :$ си ќутам,кога ќе ми се здосади од нивното критикување ај бај
  12.Ќе го советувам секогаш да оди по добриот свет,ако воопшто постои :(
  13.Дааа
  14.Не
  15.На некој начин од оние што ги знам со пољубезна,друштвена,весела,вицкаста,секси ? хаха
  16.Завидуваат?
  17.Да му кажам на саканиот в лице ТЕ САКАМ,чуствувам слабост
  18.Не
  19.Чиста МАКЕДОНКА не се селам :rock:
  20.Само еднаш го притискам,зш ќе се заглавам и ќе ја зезнам работата хаха
  21.Среќен глупак
  22.Зошто сакам на некој начин да се разликувам од другите,не се менувам на никој начин само како ЈАС ме знаат
  23.Да
  24.Губење контакт со добар пријател кој живее блиску
  25.Благодарна сум за моето постоење,за луѓето што се опкружени околу мене
  26.Да
  27.Мислам НОУ
  28.Да
  29.Се сеќавам.Не ми е важно више
  30.Насреќен момент ми е кога се запознав со мојата другарка Еми,заедно бркафме дечковци хихихи :lol:
  31.Кога се роди моето братче
  32. Никогаш
  33.Све околу мене
  34.Дааааа
  35.Секој за својот господар
  36.Не
  37.Не,ќе ги потрошам наравно то сам ја :devil:
  38.Да работам повише
  39.Да
  40.Вчера :geek:
  41.Фамилијата
  42.Нема шанси!
  43.Секој може да биде жив но некој не знае да го живее животот и демек му се здосадил
  44.Кога ќе биде ДОСТА од све диво и живо шо мразам
  45.Да не ја пофторам истата грешка
  46.Би му го одземала срцето
  47.Секој божји Понеделник
  48.Тој ..мислам дека не
  49.Да,најубавиот ден е тефтер во мојот мозок
  50.Сама ги донесувам одлуките,но за некои родителите ќе ги прашам за да не погрешам нешто :D
   
 8. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  1. Најверојатно онолку колку што сакам да имам.
  2. Неуспехот повеќе боли.
  3. Затоа што живееме во општество каде што не можеш да бидеш повеќе од тоа што си, и ќе го работиш она што не ти се допаѓа затоа што си приморан.
  4. Сум кажала СЕ` и сум направила, значи и од двете доволно за да биде доста.
  5. Насилството врз било каков вид на човечко суштество или било какво суштество со чувства.
  6. Навивањето и љубовта (иако за второво не сум сигурна).
  7. Се помирувам со она што го правам. Не сум отворена за ризици.
  8. Никако. Ако живеам вака значи дека некој сакал да живеам вака и сосема го почитувам тоа.
  9. Не многу, со оглед на возраста, но доволно за некоја моментална среќа или сатисфакција.
  10. Да ги направам работите на вистинскиот начин.
  11. Ќе им докажам дека мојот пријател вреди, но доколу продолжат, фино ќе си станам. Не сакам да сум во друштво на некој кој има нешто против мојата душа во друго тело.
  12. Ништо. Нека ужива во детството додека може без некакви правила и совети.
  13. Секако. За оној што го сакам живот би дала.
  14. Да. Има доста примери на нашава планета.
  15. Емотивноста, различните сфаќања, пожртвуваноста..
  16. Затоа што сите се разликуваме и имаме свои изградени ставови за одредени работи.
  17. Да му признаам на некого дека го сакам во четири очи. Стравот од невозвратена љубов.
  18. Да.
  19. Хрватска или евентуално Германија или Америка.
  20. Да. Да, се вика плацебо ефект.
  21. Златна средина.
  22. Зошто си ти тоа што си?
  23. Да.
  24. Губењето контакт и покрај близината.
  25. За животот.
  26. Не знам, веројатно ќе си ги негувам старите.
  27. Најверојатно не.
  28. Не.
  29. До некој степен.
  30. Не сум имала толку битни моменти.
  31. Кога тренирав.
  32. За се има време.
  33. Ако не сум го постигнала, тоа мора да значи дека сигурно се плашам од нешто.
  34. Да. Беше љубов.
  35. Начинот на искажување.
  36. Можно е.
  37. Доколку ја работам работата што ја сакам, нема.
  38. Да имам помалку работа.
  39. Не. Секој ден е посебен.
  40. Скоро секој пат.
  41. Прва ќе умрам, нека се мислат тие.
  42. Никако.
  43. Животот е релативна работа. Сите го имаме, но не значи дека го живееме. Да го живееш животот во целост, значи постојано да правиш работи кои те исполнуваат и да се соочуваш со сите предизвици.
  44. Кога сите ризици се минато.
  45. Затоа што се грешки. Никој не сака грешки.
  46. Би живеела различно. Со долги прошетки по кејот сама, без да ми се чудат.
  47. Кога си легнав вчера.
  48. Во повеќето случаи. Одам по натпревари затоа што сакам да навивам и да ми тече адреналинот низ вени до последните секунди.
  49. Можеби.
  50. Зависи. Некогаш сама, некогаш со помош.

  Глупиве прашања не ги сватив. Само ми се приспа. :yawn:
   
 9. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  1. 18
  2.неуспех
  3. затоа што секој нормален човек тоа го прави
  4. секогаш
  5. политиката да не постои
  6. леи
  7. само во тоа што верувам
  8. нема да се нервирам за ништо,и ќе се смеам цело време за да си го продолжам животот
  9. целосен степен
  10. да ги направам на вистински начин,па што биде нека биде
  11. ќе ги прекинам на почеток и ќе им кажам пред мене да не го критикуваат,сепак е мој пријател
  12. да биде смирено и да не плаче,јас сум цело време до него
  13. секако
  14. многу често
  15.тоа што сум своја на свој начин
  16. сите исто не не усреќува среќата
  17. да избегам од земјава засекогаш во странство,ме спречуваа мојата неодлучност
  18. не,од се сум се навреме разделила
  19. швајцарија
  20. не така мислам дека ќе се заглаве,само еднаш го притискам и чекам
  21. загрижен гениј
  22.зошто ги носам гените од моајка ми и татко ми
  23. секогаш се трудам да бидам таков пријател
  24. губење контакт со блискиот
  25. затоа што дишам
  26.би ги избришала
  27. мислам не
  28.да
  29. не се сеќавам и сигурно таа глупост ни малку не била важна
  30. игрите со мојата сестра,и седенките со мајка ми татко ми и сестра ми до касно во ноќта смеејќи се,фестивалот кој им го приредувавме на нашите родители со песна секогаш кога ќе снемаше струја
  31. во секој момент до ден денес
  32. моментите а сега се за сега,другпат нема
  33. се што сакав постигнав
  34. често со дечко ми така комуницирам,и потоа потврдуваме дека исто сме поразговарале во себе тој момент
  35. незнам
  36. секогаш мора да с есомневаш
  37. не макотрпно ќе работам за да можам да ги задржам тие м илион долари,само ќе се одморам на 10-15 дена
  38. малку или многу не е важно, битно е да го сакам и да ме исполнува со хармонија
  39. понекогаш
  40. пред некој ден
  41. никој сите би ги викнала кај мене
  42.не,младоста не ми носи секогаш бенефиции
  43. голема,ако си жив а не знаеш да живееш тогаш си мртов
  44. од кога ќе се родиш
  45. не се плашиме,секојдневно ги правиме
  46. не ми е гајле за тие што ќе ме осудат
  47. секоја вечер кога заспивам
  48. секогаш отворено ја искажуваат таа љубов
  49. нема да се сеќавам,премногу информации ќе имам дотогаш
  50. ги донесувам за себе јас лично и персонално
   
 10. booble.girl

  booble.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  1. Колку години би имал, кога не би знаел колку години имаш?45
  2. Што е полошо: да доживееш неуспех или никогаш да не се обидеш да го направиш тоа?Никогаш да не се обидеш да го направиш тоа.
  3. Ако животот е краток, зошто, сепак, правиме толку многу нешта кои не ни се допаѓаат и ни се допаѓаат толку многу работи кои не ги правиме?Зашто ако не правиме така,животот не би го живееле за подобро утре и за посјајна иднина.
  4. Кога е сè кажано и направено, дали си кажал повеќе од она што си го направил?Да.
  5. Која е единствената работа која сакаш да се промени во светот?Сите да бидат среќни и исполнети.
  6. Ако среќата би била национална валута, каква работа би те направила богат?Тајна.
  7. Дали го правиш она во што веруваш или се помируваш со она што го правиш?И двете.
  8. Ако просечен човечки живот би изнесувал 40 години, како би го изменил твоето секојдневно живеење?
  9. До кој степен го контролираш текот на твојот живот?
  10. Дали повеќе се грижиш да ги направиш работите на вистинскиот начин или пак ги направиш вистинските работи?
  11. Замисли си дека си на вечера со тројца луѓе кои ги почитуваш и им се восхитуваш. Сите тројца ќе почнат да го критикуваат твојот најдобар пријател, притоа не знаејќи дека ти е пријател. Што ќе направиш?
  12. Хипотетички, ако би можел да му дадеш совет на новороденче, што би го посоветувал?
  13. Дали би го прекршил законот само за да ја спасиш личноста која ја сакаш?
  14. Си видел ли лудило кое подоцна се претворило во креативност?
  15. Што е она што те разликува од другите луѓе?
  16. Како е можно нештата што тебе те усреќуваат, да не ги прават среќни другите луѓе?
  17. Која е онаа работа што сакаш да ја направиш, а не си ја направил до сега? Што те спречува?
  18. Дали си приврзан за нешто од кое веќе е време да се ослободиш?
  19. Ако треба да се преселиш во друг град или држава, која би била таа?
  20. Дали го притискаш копчето на лифтот повеќе од еднаш? Дали навистина мислиш дека така побрзо ќе дојде?
  21. Дали попрво би биле загрижен гениј или среќен глупак?
  22. Зошто си ти тоа што си?
  23. Дали си онаков пријател со каков што би сакал да си опкружен?
  24. Што е полошо: кога добар пријател ќе се отсели или губење контакт со добар пријател кој живее блиску?
  25. За што си најмногу благодарен?
  26. Дали попрво би ги избришал сите стари спомени отколку никогаш повеќе да ја немаш можноста да создадеш нови?
  27. Дали е можно да ја дознаеш вистината без претходно да ја предизвикаш?
  28. Дали твојот најголем страв некогаш станал реалност?
  29. Дали се сеќаваш на мигот кога пред 5 години беше многу лут и вознемирен? Дали е тоа навистина толку важно сега?
  30. Кој е твојот најсреќен момент од детството? Зошто е тој толку посебен?
  31. Во кој момент од твоето минато си почувствувал голема страст и живот во себе?
  32. Ако не сега, тогаш кога?
  33. Ако уште не си го постигал тоа, што имаш да изгубиш?
  34. Дали некогаш си бил со некого, без двајцата да проговорите ни збор, а си почувствувал дека тој бил најдобриот разговор во твојот живот?
  35. Зошто религиите кои ја поддржуваат љубовта, предизвикуваат војни?
  36. Дали е можно да знаеш што е добро, а што зло без притоа да се посомневаш?
  37. Ако добиеш милион долари, ќе дадеш отказ на работа?
  38. Што сакаш повеќе: да имаш помалку работа или да работиш повеќе, но тоа да те исполнува?
  39. Си почувствувал ли некогаш дека овој ден го имаш проживеано милион пати досега?
  40. Кога последен пат си шетал по темна улица, каде единствената светлина била твојата сјајна идеја во главата?
  41. Хипотетички, ако знаеш дека сите што ги сакаш ќе умрат денес, кого би посетил прв?
  42. Дали би го намалил својот животен век за 10 години, а на сметка на тоа да бидеш помлад и славен?
  43. Која е разликата помеѓу тоа да бидеш жив и да живееш вистински?
  44. Кога е вистинското време да се престане со пресметување на очекуваните ризици и признанија и да се прави само она што ти мислиш дека е вистинско?
  45. Ако сакаме да учиме од нашите грешки, зошто толку се плашиме да ги направиме?
  46. Што е она што би го направил различно, ако знаеш дека никој нема да те осудува?
  47. Кога последен пат си го слушнал звукот на сопственото дишење?
  48. Што е тоа што го сакаш? Дали работите кои ги преземаш, отворено ја искажуваат таа љубов?
  49. За 5 години од денес, дали ќе се сеќаваш што правеше вчера? Или завчера? Или денот пред тоа?
  50. Одлуките се донесуваат веднаш. Прашањето е: дали ги донесуваш за себе или дозволуваш другите
   
 11. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  1. Колку години би имал, кога не би знаел колку години имаш? 20
  2. Што е полошо: да доживееш неуспех или никогаш да не се обидеш да го направиш тоа? Никогаш да не се обидеш...
  3. Ако животот е краток, зошто, сепак, правиме толку многу нешта кои не ни се допаѓаат и ни се допаѓаат толку многу работи кои не ги правиме? Бидејќи многу пати немаме можност да ги правиме работите што навистина ги сакаме...
  4. Кога е сè кажано и направено, дали си кажал повеќе од она што си го направил? Незнам, можеби во дадена ситуација да...
  5. Која е единствената работа која сакаш да се промени во светот? - Луѓето да престанат да се делат и да војуваат поради национална, верска припадност или боја на кожа... Да се намалат предрасудите и секој да си го гледа својот живот...
  6. Ако среќата би била национална валута, каква работа би те направила богат? Да бидам со луѓето кои ги сакам и почитувам и кои се грижат вистински за мене...
  7. Дали го правиш она во што веруваш или се помируваш со она што го правиш? Зависи од ситуацијата се трудам да го правам она во кое верувам...
  8. Ако просечен човечки живот би изнесувал 40 години, како би го изменил твоето секојдневно живеење? Би лудувала повеќе и би искусила скоро се...
  9. До кој степен го контролираш текот на твојот живот? - До степен до каде што можам бидејќи сакала да признаам или не многу работи не зависат од мене...
  10. Дали повеќе се грижиш да ги направиш работите на вистинскиот начин или пак ги направиш вистинските работи? - Да ги направам на вистински начин...
  11. Замисли си дека си на вечера со тројца луѓе кои ги почитуваш и им се восхитуваш. Сите тројца ќе почнат да го критикуваат твојот најдобар пријател, притоа не знаејќи дека ти е пријател. Што ќе направиш? - Ќе ги ислушам и ќе кажам мое мислење оти нели секој има право на свое мислење...
  12. Хипотетички, ако би можел да му дадеш совет на новороденче, што би го посоветувал? - Без разлика на се да се обиде да биде среќно, да прифати се што му нуди животот и максимално да ужива во тоа...
  13. Дали би го прекршил законот само за да ја спасиш личноста која ја сакаш? - Да
  14. Си видел ли лудило кое подоцна се претворило во креативност? - Да и баш е чудно :^)
  15. Што е она што те разликува од другите луѓе? - Начинот на кој што размислувам...
  16. Како е можно нештата што тебе те усреќуваат, да не ги прават среќни другите луѓе? - Сите не усреќуваат различни работи бидејќи на некој начин сме сите различни...
  17. Која е онаа работа што сакаш да ја направиш, а не си ја направил до сега? Што те спречува? - Да и ги признаам чувствата на една личност... Гордоста е пречка која не дека неможам да ја надмина туку не вреди да ја надминувам... :emo:
  18. Дали си приврзан за нешто од кое веќе е време да се ослободиш? - Да за некои стари работи кои не ми се потребни но жал ми е да ги фрлам бидејќи ми будат многу спомени...
  19. Ако треба да се преселиш во друг град или држава, која би била таа? Лас Вегас - лудница од град :rock:
  20. Дали го притискаш копчето на лифтот повеќе од еднаш? Дали навистина мислиш дека така побрзо ќе дојде? Не го правам тоа...
  21. Дали попрво би биле загрижен гениј или среќен глупак? - :D нешто измеѓу
  22. Зошто си ти тоа што си? - Бидејќи сум ЈАС
  23. Дали си онаков пријател со каков што би сакал да си опкружен? - Да иако имам чувство дека многу луѓе не го ценат тоа...
  24. Што е полошо: кога добар пријател ќе се отсели или губење контакт со добар пријател кој живее блиску? - Губење контакт со добар пријател кој живее блиску...
  25. За што си најмногу благодарен? За тоа што постојат луѓе кои стварно би направиле многу за мене...
  26. Дали попрво би ги избришал сите стари спомени отколку никогаш повеќе да ја немаш можноста да создадеш нови? Би ги избришала старите бидејќи сум свртена кон иднината а не кон минатото...
  27. Дали е можно да ја дознаеш вистината без претходно да ја предизвикаш? Не може - за жал обично сакаме да знаеме работи кои воопшто не сакаме да ги знаеме
  28. Дали твојот најголем страв некогаш станал реалност? - Да и чувството е ужасноо...
  29. Дали се сеќаваш на мигот кога пред 5 години беше многу лут и вознемирен? Дали е тоа навистина толку важно сега? - Не е многу но ми остави трага...
  30. Кој е твојот најсреќен момент од детството? Зошто е тој толку посебен? Кога сите деца безгрижно си игравме по улиците и освен за играта за друго не се грижевме. бидејќи чувството на безгрижност е навистина посебно...
  31. Во кој момент од твоето минато си почувствувал голема страст и живот во себе? - Кога се запишав на студии - имав некое позитивно и посебно чувство...
  32. Ако не сега, тогаш кога? - СЕГА или НИКОГАШ!
  33. Ако уште не си го постигал тоа, што имаш да изгубиш? - Надежта...
  34. Дали некогаш си бил со некого, без двајцата да проговорите ни збор, а си почувствувал дека тој бил најдобриот разговор во твојот живот? - Не - но би сакала...
  35. Зошто религиите кои ја поддржуваат љубовта, предизвикуваат војни? - Бидејќи се користат за политика...
  36. Дали е можно да знаеш што е добро, а што зло без притоа да се посомневаш? - сомнежот секогаш постои...
  37. Ако добиеш милион долари, ќе дадеш отказ на работа? - Моментално не работам а би дала отказ на одреден временски период колку да се одморам инаку цел живот не сакам да легачам :)
  38. Што сакаш повеќе: да имаш помалку работа или да работиш повеќе, но тоа да те исполнува? - Повеќе но да ме исполнува...
  39. Си почувствувал ли некогаш дека овој ден го имаш проживеано милион пати досега? - За жал ДА :(
  40. Кога последен пат си шетал по темна улица, каде единствената светлина била твојата сјајна идеја во главата? Пред некој ден кога се враќав од излегување...
  41. Хипотетички, ако знаеш дека сите што ги сакаш ќе умрат денес, кого би посетил прв? - Родителите...
  42. Дали би го намалил својот животен век за 10 години, а на сметка на тоа да бидеш помлад и славен? Да...
  43. Која е разликата помеѓу тоа да бидеш жив и да живееш вистински? - Да живееш вистински значи да бидеш исполнет и среќен а да си жив значи да преживуваш некако - било како...
  44. Кога е вистинското време да се престане со пресметување на очекуваните ризици и признанија и да се прави само она што ти мислиш дека е вистинско? - Сега - вистинско време е тогаш кога ќе одлучиш или ќе сфатиш дека е вистинско...
  45. Ако сакаме да учиме од нашите грешки, зошто толку се плашиме да ги направиме? - Бидејќи чувството на неуспех е болно...
  46. Што е она што би го направил различно, ако знаеш дека никој нема да те осудува? - Многу работи...
  47. Кога последен пат си го слушнал звукот на сопственото дишење? - Го лсушам често
  48. Што е тоа што го сакаш? Дали работите кои ги преземаш, отворено ја искажуваат таа љубов? - го сакам успехот на секое поле во животот
  49. За 5 години од денес, дали ќе се сеќаваш што правеше вчера? Или завчера? Или денот пред тоа? - Да дека се досадував :emo:
  50. Одлуките се донесуваат веднаш. Прашањето е: дали ги донесуваш за себе или дозволуваш другите да ги донесат за тебе? - За себе и само за себе
   
 12. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  1. Колку години би имал, кога не би знаел колку години имаш?
  Николку. Не можам да бројам години ако немам смисла за времето што поминало.

  2. Што е полошо: да доживееш неуспех или никогаш да не се обидеш да го направиш тоа?
  Никогаш да не се обидеш да го направиш тоа.

  3. Ако животот е краток, зошто, сепак, правиме толку многу нешта кои не ни се допаѓаат и ни се допаѓаат толку многу работи кои не ги правиме?
  Бидејќи почитуваме некои морални вредности и правила. Работите кои ни се допаѓаат, а не ги правиме не одржуваат во живот. Ни даваат смисла. Прават да сакаме да се разбудиме и наредниот ден, свесни дека животот не е завршен. Има толку работи кои сеуште не сме ги направиле/постигнале.

  4. Кога е сè кажано и направено, дали си кажал повеќе од она што си го направил?
  Повеќе си кажал отколку што си направил, нормално.

  5. Која е единствената работа која сакаш да се промени во светот?
  Луѓето. Кога ние би се промениле, светот би бил подобро место за живеење.

  6. Ако среќата би била национална валута, каква работа би те направила богат?
  Доволно за да им подарам и на други. Да гледам среќни луѓе, тоа би ме направило и мене самата среќна.

  7. Дали го правиш она во што веруваш или се помируваш со она што го правиш?
  Држам некој баланс меѓу двете.

  8. Ако просечен човечки живот би изнесувал 40 години, како би го изменил твоето секојдневно живеење?
  Не, воопшто. Што ми гарантира дека нема да умрам сега, или утре или по една минута?! Дали просечниот човечки животен век го одредува мојот животен век?

  9. До кој степен го контролираш текот на твојот живот?
  Колку што ми дозволува мојата свест.

  10. Дали повеќе се грижиш да ги направиш работите на вистинскиот начин или пак ги направиш вистинските работи?
  Сакам да ги правам вистинските работи на вистински начин.

  11. Замисли си дека си на вечера со тројца луѓе кои ги почитуваш и им се восхитуваш. Сите тројца ќе почнат да го критикуваат твојот најдобар пријател, притоа не знаејќи дека ти е пријател. Што ќе направиш?
  Луѓето на кои им се восхитувам никогаш не би паднале толку ниско да критикуваат друго човечко суштество.

  12. Хипотетички, ако би можел да му дадеш совет на новороденче, што би го посоветувал?
  Добредојде на Земјата. Јади или ќе бидеш изеден!

  13. Дали би го прекршил законот само за да ја спасиш личноста која ја сакаш?
  Да.

  14. Си видел ли лудило кое подоцна се претворило во креативност?
  Лудоста и креативноста се блиски, соседни поими, најчесто одат во пар.

  15. Што е она што те разликува од другите луѓе?
  Искуствата.

  16. Како е можно нештата што тебе те усреќуваат, да не ги прават среќни другите луѓе?
  Доколку сите сакавме исти работи, светов би бил хаос.

  17. Која е онаа работа што сакаш да ја направиш, а не си ја направил до сега? Што те спречува?
  Да бидам професионална актерка, истакнат филозоф, да напишам книга. Во сите три случаи ме спречуваат недоволното познавање на областите и искуството кое го немам.

  18. Дали си приврзан за нешто од кое веќе е време да се ослободиш?
  Да.

  19. Ако треба да се преселиш во друг град или држава, која би била таа?
  Светот е секаде подеднакво убав.

  20. Дали го притискаш копчето на лифтот повеќе од еднаш? Дали навистина мислиш дека така побрзо ќе дојде?
  Да, не.

  21. Дали попрво би биле загрижен гениј или среќен глупак?
  Би било доста глупаво од мене да прифатам среќа по ваква скапа цена.

  22. Зошто си ти тоа што си?
  Која сум јас?! Кој/а си ти?! Кои сме сите ние?!

  23. Дали си онаков пријател со каков што би сакал да си опкружен?
  Пробувам да бидам, луѓето ја отежнуваат целата работа.

  24. Што е полошо: кога добар пријател ќе се отсели или губење контакт со добар пријател кој живее блиску?
  Губење контакт со пријател што живее блиску.

  25. За што си најмногу благодарен?
  За семејството, кое иако не ги разбира и подржува моите идеи, има неизмерна љубов за мене.

  26. Дали попрво би ги избришал сите стари спомени отколку никогаш повеќе да ја немаш можноста да создадеш нови?
  Сите спомени исчезнуваат на крајот.

  27. Дали е можно да ја дознаеш вистината без претходно да ја предизвикаш?
  Вистината е релативна.

  28. Дали твојот најголем страв некогаш станал реалност?
  Не.

  29. Дали се сеќаваш на мигот кога пред 5 години беше многу лут и вознемирен? Дали е тоа навистина толку важно сега?
  Важна е само сегашноста.

  30. Кој е твојот најсреќен момент од детството? Зошто е тој толку посебен?
  Среќата е состојба на умот, а мојот ум најверојатно е програмиран повеќе да ги памти несреќните моменти.

  31. Во кој момент од твоето минато си почувствувал голема страст и живот во себе?
  Кога ја сфатив смислата на мојот живот.

  32. Ако не сега, тогаш кога?
  Сега или никогаш.

  33. Ако уште не си го постигал тоа, што имаш да изгубиш?
  Ништо, како можам да изгубам нешто што никогаш не сум имала?

  34. Дали некогаш си бил со некого, без двајцата да проговорите ни збор, а си почувствувал дека тој бил најдобриот разговор во твојот живот?
  Не.

  35. Зошто религиите кои ја поддржуваат љубовта, предизвикуваат војни?
  Луѓето предизвикуваат војни, не религиите.

  36. Дали е можно да знаеш што е добро, а што зло без притоа да се посомневаш?
  Доброто и злото се само наметнати вредности што ние самите си ги создаваме со цел да избегнеме општ хаос, а кога тогаш во наметнатото ќе се посомневаме.

  37. Ако добиеш милион долари, ќе дадеш отказ на работа?
  Не.

  38. Што сакаш повеќе: да имаш помалку работа или да работиш повеќе, но тоа да те исполнува?
  Не ми е важно колку работа имам додека тоа што го работам ме исполнува.

  39. Си почувствувал ли некогаш дека овој ден го имаш проживеано милион пати досега?
  Секој ден истата монотонија...

  40. Кога последен пат си шетал по темна улица, каде единствената светлина била твојата сјајна идеја во главата?
  Пред неколку месеци.

  41. Хипотетички, ако знаеш дека сите што ги сакаш ќе умрат денес, кого би посетил прв?
  Моето кученце.

  42. Дали би го намалил својот животен век за 10 години, а на сметка на тоа да бидеш помлад и славен?
  Не.

  43. Која е разликата помеѓу тоа да бидеш жив и да живееш вистински?
  Сите луѓе на планетава се живи, но ретко кој навистина живее. Да живееш вистински значи да го правиш она што те исполнува и да не дозволиш никакви бариери да ја попречат твојата авантура.

  44. Кога е вистинското време да се престане со пресметување на очекуваните ризици и признанија и да се прави само она што ти мислиш дека е вистинско?
  Сега.

  45. Ако сакаме да учиме од нашите грешки, зошто толку се плашиме да ги направиме?
  Поради болката која ја добиваме заедно со нив.

  46. Што е она што би го направил различно, ако знаеш дека никој нема да те осудува?
  Би ја кажувала само вистината.

  47. Кога последен пат си го слушнал звукот на сопственото дишење?
  Кога се слеав со тишината.

  48. Што е тоа што го сакаш? Дали работите кои ги преземаш, отворено ја искажуваат таа љубов?
  Внатрешен мир.

  49. За 5 години од денес, дали ќе се сеќаваш што правеше вчера? Или завчера? Или денот пред тоа?
  Всушност, што е она што ни потврдува дека овој сегашен момент е реалност? Можеби е само сеќавање на далечни денови...

  50. Одлуките се донесуваат веднаш. Прашањето е: дали ги донесуваш за себе или дозволуваш другите да ги донесат за тебе?
  Ако веќе правам грешки, барем нека бидат тоа лично мои.
   
 13. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  1. 28

  2. Никогаш да не се обидеш.

  3. Краток или долг сепак го живееме. Во зависност од индивидуата секој прави промислени или непромислени работи зошто баш во тој момент мислел дека се правилни.

  4. Да.

  5. Сите да се среќни, здрави и со добра финансиска состојба.

  6. незнам. :)

  7. Во правам она што го сакам. Е сега ако не испадне ми паѓа тешко, но се навикнувам (поминува)

  8. Никако. Ќе остане какво што е.

  9. Живеј го секој ден како да ти е последен.

  10. Да ги направам работите на вистинскиот начин.

  11. Во зависност до кој степен ќе биде критиката. Нормално ако мислам дека не се во право ќе го бранам, а ако се во право ќе молчам.

  12. Секогаш биди свој.

  13. Да

  14. Не

  15. Хмм... Незнам, немам некоја посебна особина што би ме издвоила.

  16. Едноставно. Немаме сите исти интереси и не ги гледаме сите нештата на ист начин

  17. Нема да одговорам.

  18. И тоа како. ДА !!!

  19. Њујорк или Дубаи.

  20. Го притискам повеќе од досада што го чекам долго. А не мислам дека побрзо ќе дојде.

  21. Среќен глупак.

  22. Затоа што сакам да бидам тоа што сум.

  23. Мислам дека да.

  24. кога добар пријател ќе се отсели

  25. Ама баш за ништо.

  26. .... |( Незнам што да одговорам.

  27. Можно е.

  28. Немам некој таков голем страв.

  29. Се сеќавам и не е воопшто важно.

  30. Кога ми се роди прв братучед на мојот роденден.

  31. Не се сеќавам на такво нешто.

  32. Кога ќе дојде време.

  33. |(

  34. ДА !

  35. Не ме интересира религија.

  36. Можно е.

  37. Зависи од работата.

  38. Да работам повеќе

  39. Да. Баш тоа чувство го имам сега.

  40. Пред неколку дена.

  41. Него.

  42. Можеби да :D

  43. Смислата и целта на животот.

  44. ...........................

  45. Ако се плашиме нема воопшто да ги правиме. Секоја грешка е непланирана.

  46. Не ми текнува што....

  47. Пред 2 часа.

  48. За тоа што баш сега го сакам немам храброст да искажам никакви чувства.

  49. Ако бев визионер ќе одговорев на прашањево.

  50. Во зависност од одлуката. Некогаш ги донесувам со помош на друг.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. S-girl

  S-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  38
  stvarno go osloboduvaat umot , osobeno ako se naogjas vo teski problemi , za mig relaksiraat prasanjata.. :*
   
 15. gerisha01

  gerisha01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  1.17.
  2.Никогаш да не се обидеш да го направиш тоа.
  3.Бидејки неможеме да добиеме се што сакаме :)
  4.Можеби, зависи од ситацијата.
  5.Да престанат луѓето да се мешат во другите животи и да почнат повеќе да си гледат во својте.
  6....
  7.Го правам она во што верувам.
  8.Би искусилa повеќе работи за кратко време.
  9.До тој степен што самиот живот ми дозволува.
  10.Да ги направам вистинските работи.
  11.Ќе им речам дека ми е пријател и дека немат право никого да критикуват.
  12.Да не верува во бајки.
  13.ТВРДО ДА !
  14.ДА!
  15.
  16.Различно гледаме на работите, неможеме сите исто да сакаме и размислуваме.
  17.Да летам со палагвајдер.Страхот ме спречува , самата психа не ми дозволува да се впуштам во такво лудило.
  18.Не.
  19.New York.
  20.Не.
  21.Среќен глупак .
  22.Тоа сакам да бидам.
  23.Да.
  24.Губење контакт со добар пријател кој живее блиску.
  25.За тоа што постојам.
  26.Незнам.
  27.Не.
  28.Да
  29. Да се сеќавам , но тоа не е толку важно сега.
  30.Лудување со другарите/ките , бидејќи тие моменти беа исполнети со насмевки и безгрижна радост!
  31.Кога ќе докажам дека сум во право не само во минтатото туку и ден денес.
  32.Сега или никогаш.
  33.Ништо.
  34.Да.
  35.Незнам.
  36.Не.
  37.Не.
  38.Да работам повеќе притоа тоа да ме исполунува.
  39.Да.
  40.Синоќа.
  41.Тој што најмногу заслужил.
  42.Мммм НЕ!
  43.Да бидеш жив а да знаш дека ништо што правиш не те исполнува и да живееш вистински е да го правиш тоа што те исполува.
  44.Кога мислиш дека си созреан.
  45.Незнам.
  46.Би ги споила сите народи во едно и да нема разлики едни меѓу други.
  47.Пред 20сек.
  48.Дечко ми. Да :)
  49.Можеби.
  50.Ги донесувам одлуките за себе.
   
 16. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  1. 17 о.О
  2. Никогаш да не се обидеш да го направиш тоа.
  3. Бидејќи животот е еден.
  4. Можеби.
  5. Луѓето да престанат да се мешаат во туѓи животи.
  6. ...
  7. Го правам она во што верувам.
  8. Би пробала повеќе работи.
  9. Па и не го контролирам многу.
  10. Ги правам вистинските работи.
  11. Само ќе им кажам дека би требале прво да го запознаат а после да го критикуваат.
  12. Да биде паметно.
  13. Можеби.
  14. Па не баш.
  15. Па начинот на кој размислувам,моето легендарно смеење и многу други работи.
  16. Секого го усреќуваат различни работи.
  17. Сакам да почнам да тренирам бидејќи планирам да се запишам на полициска. Ме спречуваат некои работи што онака непланирано ќе ми искочат.
  18. Па не баш.
  19. Хммм па би сакала тоа да биде Београд-Србија. Има секако уште многу земји ама ме мрзи да пишувам.
  20. Хахахаха да го притискам. Па не мислам дека ке дојде побрзо,ама сепак го правам тоа.
  21. Среќен глупак.
  22.Затоа што самата сум си ја изградила оваа личност.
  23. Секако.
  24. Кога добар пријател ќе се отсели.
  25. За тоа што сум.
  26. Би ги избришала старите спомени секако.
  27. Секако.
  28. Па не.
  29. Секако дека се сеќавам.Но тоа сега воопшто не е важно.
  30. Најсреќен ми беше кога се лулав на лулашка,кога застанував да пеам пред огледало и многу други моменти.А да одговорам на тоа зашто е толку посебен неможам.
  31. Нека остане тајна.
  32. Тогаш утре. :P
  33. Па немам многу.
  34. Не.
  35. Незнам.
  36. Можеби.
  37. Па не.
  38. Да работам повеќе и тоа да ме исполнува.
  39. Не.
  40. ...
  41. Другарка ми,сестра ми,мајка ми.
  42. Можеби.
  43. ...
  44. Кога ќе бидам малце повозрасна.
  45. Ние не ги правиме намерно тие грешки но сепак учиме од нив.
  46. Не ми текнува во моментов.
  47. Вчера..?
  48. Многу работи сакам. ...
  49. Па можеби.
  50. Ги донесувам за самата себе.
   
 17. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  1. 22
  2. Hикогаш да не се обидеш да го направиш тоа
  3. Затоа што луѓево сме многу глупи за толку напредни животни.
  Затоа што најчесто поважно ни е мислењето на другите, сликата што тие ја имаат за нас, отколку да превземеме ризици и да бидеме тоа што сакаме да сме. Едно движење направи од просечното, и ете се сите, те гледаат настрана, те одбегнуваат, исмеваат и понижуваат.
  4. Искрено, дури на моменти си мислам дека правам повеќе одколку кажувам.. На еден начин надокнадувам за тоа што многу ми се ветило а ништо не се исполнило. Го мразам тоа за себе си.
  5. Себичноста.
  6. Музика. Љубов. Уметност (не само цртежи и такви работи. Туку, уметнички дела што ги опфаќа и музичките, пишаните и многу други различни ремек дела).
  7. Од двете помалку.. Се, повеќе тоа првото, иако до пред 3 месеци бес, едноставно, помирена со се околу мене. Фала Богу што се осветив.
  8. Искрено, јас мислам мојот живот толку и ќе трае. Но, најверојатно ќе си купев пијано и ќе научев да го свирам совршено, заедно со гитарата.
  9. На скала од 1 до 10, 6.
  10. Да ги направам работите на вистинскиот начин.
  11. Најпрво ќе им кажам дека ми е најдобар пријател и ќе ги чекам реакциите. Ако критиките се валидни, а јас знам нешто да го оправдам, тоа ќе ги направам. Ќе ги советувам да престанат да живеат во туѓите животи и воедно да ги судат.
  12. Живеј за себе си. Почитувај го бон тонот.
  13. Да.
  14. Само неколку пати.
  15. Го гледам светот на поинаков начин. Никогаш некому не би рекла “Даа, обавезно да се видиме,’’ само затоа што сум кукавица да признаам дека не сакам повеќе да го видам. А, да. Косата.
  16. Лесно, затоа што секој светот и неговите вредности ги разбира на поинаков начин.
  17. Да патувам низ светот, да ги видам сите и се. Парите ме спречуваат, и независноста. И обете ги немам.
  18. Тоа веќе го направив пред два и пол месеци.
  19. Лондон или Париз. САД и Германија. Шведска. Е, многу места се. Најверојатно Лондон стои а на врвот на листата.
  20. Многу ретко, преферирам да одам по скали.
  21. Среќен глупак, се разбира! А, секогаш е или едното, или другото.
  22. Затоа што така сум одгледана. Го учам тоа што многу го игнорираат.
  23. Секогаш.
  24. Губење контакт со добар пријател кој живее блиску.
  25. Што живеам во куќа исполнета со се потребно и непотребно заедно со паметни и снаодливи луѓе кои се сакаат и ме сакаат и ги сакам.
  26. Да.
  27. Тешко веројатно, затоа што вистината е релативен поим, и не би била многу вистинита кога секој на неа ќе гледа како што му одговара.
  28. Да. Но закрепнав.. конечно.
  29. Да, и искрено само ме засмејува.
  30. Ох, ги има многу, но соединети во еден, кога тета и вујко ќе дојдеа од Германија. Еднаш, максимум два пати годишно се случуваше, и тие две, три недели виле секогаш најсреќните.
  31. Сега моментално, бидејќи сум искрена пред себе си и знам што сакам.
  32. Никогаш.
  33. Ништо, единствено другите ќе ме гледаат со нови очи.
  34. Да.
  35. Измислени се од луѓето кои, иако ги знаат вистинските вредности, наместо да го смират светов, тие ги гледаат своите интереси.
  36. Релативно е. Има зли дела со добра намера, и обратно. Секогаш постои сомнеж.
  37. Зависи што работам. Ако тоа е нешто што го сакам, тогаш не, а ако си ја мразам работата, да, и ќе парам друга што повеќе би ми прилегала.
  38. Да работам повеќе а тоа да ме исполнува.
  39. Не.
  40. Денес.
  41. Една личност која што ја запознав, разговараме 7 саати и сега не знам каде е ниту пак како да ја исконтактирам.
  42. Не.
  43. Да си жив, значи постоиш, а да живееш значи си благодарен што постоиш.
  44. Сега.
  45. Се плашиме од болка.
  46. Би била целосно своја пред сите, не само во мене, пред мене.
  47. Вчера вечер пред да заспијам.
  48. Сакам љубов, музика и слога.
  49. Тешко веројатно. Но читајќи си го дневникот, ќе се потсетам на тоа како сум се чувствувала. Останатото и не е важно.
  50. Ги носам сама, но дозволувам и другите да влијаат со своето мислење. Така слушам повеќе гледни точки што можат да ме доведат до вистинската одлука.
   
 18. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  1. Колку години би имал, кога не би знаел колку години имаш?
  - Без разлика дали сум свесна или не, би имала толку години колку што сега имам.

  2. Што е полошо: да доживееш неуспех или никогаш да не се обидеш да го направиш тоа?
  - Никогаш да не се обидам тоа да го направам.

  3. Ако животот е краток, зошто, сепак, правиме толку многу нешта кои не ни се допаѓаат и ни се допаѓаат толку многу работи кои не ги правиме?
  - Затоа што не сме свесни дека тоа е погрешно.

  4. Кога е сè кажано и направено, дали си кажал повеќе од она што си го направил?
  - Не. Се што сум кажала, и сум направила.

  5. Која е единствената работа која сакаш да се промени во светот?
  - Луѓето да размислуваат на работите кои што ги сакаат, да размислуваат за љубов, среќа и хармонија, а времето да не си го трошат размислувајќи на негативности.

  6. Ако среќата би била национална валута, каква работа би те направила богат?
  - Уметност и музика.

  7. Дали го правиш она во што веруваш или се помируваш со она што го правиш?
  - Го правам она во што верувам.

  8. Ако просечен човечки живот би изнесувал 40 години, како би го изменил твоето секојдневно живеење?
  - Ќе уживам во секој миг од денот, без разлика дали правам нешто корисно или не. Најважно е да си среќен.

  9. До кој степен го контролираш текот на твојот живот?
  - Научив дека јас сум едниствената личност која што може да го контролира сопствениот живот.

  10. Дали повеќе се грижиш да ги направиш работите на вистинскиот начин или пак ги направиш вистинските работи?
  - Сакам се да направам, па така да гледам работите да бидат направени на вистинси начин. :)

  11. Замисли си дека си на вечера со тројца луѓе кои ги почитуваш и им се восхитуваш. Сите тројца ќе почнат да го критикуваат твојот најдобар пријател, притоа не знаејќи дека ти е пријател. Што ќе направиш?
  - Во случај да не се сложувам со нив, ќе го кажам спротивното затоа што сите не можеме да имаме исти ставови.

  12. Хипотетички, ако би можел да му дадеш совет на новороденче, што би го посоветувал?
  - Прави го она што те исполнува. :)

  13. Дали би го прекршил законот само за да ја спасиш личноста која ја сакаш?
  - Да.

  14. Си видел ли лудило кое подоцна се претворило во креативност?
  - Охохооо.. да. Најчесто е така.

  15. Што е она што те разликува од другите луѓе?
  - Секој човек е приказна за себе, колку и да се трудиме не можеме да наликуваме едни на други.

  16. Како е можно нештата што тебе те усреќуваат, да не ги прават среќни другите луѓе?
  - Секој поедницен различно ја доживува среќата.

  17. Која е онаа работа што сакаш да ја направиш, а не си ја направил до сега? Што те спречува?
  - Да се однесувам онака како што сакам, да бидам природна без да ме погледнуваат остро. Ме спречува ограниченоста на луѓето.

  18. Дали си приврзан за нешто од кое веќе е време да се ослободиш?
  - Не.

  19. Ако треба да се преселиш во друг град или држава, која би била таа?
  - Каде и да одам, ќе најдам нешто убаво таму што ќе ме мотивира и ќе ме приврзува за местото.

  20. Дали го притискаш копчето на лифтот повеќе од еднаш? Дали навистина мислиш дека така побрзо ќе дојде?
  - Хаха го правам тоа, иако несвесно знам дека нема да дојде побрзо.

  21. Дали попрво би биле загрижен гениј или среќен глупак?
  - Ништо од тоа.

  22. Зошто си ти тоа што си?
  - Затоа што не можам да бидам поинаква. :)

  23. Дали си онаков пријател со каков што би сакал да си опкружен?
  - Прво се почнува од себе нели !?

  24. Што е полошо: кога добар пријател ќе се отсели или губење контакт со добар пријател кој живее блиску?
  - Губењето контакт со пријател кој жовее блиску.

  25. За што си најмногу благодарен?
  - Благодарна сум на животот што ми подарил толку многу среќни моменти.

  26. Дали попрво би ги избришал сите стари спомени отколку никогаш повеќе да ја немаш можноста да создадеш нови?
  - Зависи какви спомени..

  27. Дали е можно да ја дознаеш вистината без претходно да ја предизвикаш?
  - Да !

  28. Дали твојот најголем страв некогаш станал реалност?
  - Не.

  29. Дали се сеќаваш на мигот кога пред 5 години беше многу лут и вознемирен? Дали е тоа навистина толку важно сега?
  - Се сеќавам колку бев лута и нервозна. Тоа сега воопшто не е важно. :)

  30. Кој е твојот најсреќен момент од детството? Зошто е тој толку посебен?
  - Сите моменти се најсреќни. Посебни се затоа што се убави.

  31. Во кој момент од твоето минато си почувствувал голема страст и живот во себе?
  - Искрејно, живот во себе чувствувам сега повеќе од кога било..

  32. Ако не сега, тогаш кога?
  - Веднаш/ сега.

  33. Ако уште не си го постигал тоа, што имаш да изгубиш?
  - Најверојатно, желбата за успех. :)

  34. Дали некогаш си бил со некого, без двајцата да проговорите ни збор, а си почувствувал дека тој бил најдобриот разговор во твојот живот?
  - Дааа !

  35. Зошто религиите кои ја поддржуваат љубовта, предизвикуваат војни?
  - Не би знаела да одговорам.

  36. Дали е можно да знаеш што е добро, а што зло без притоа да се посомневаш?
  - Ако си цврсто уверен и сигурен во она што го мислиш, возможно е. Затоа што нашата вистината е она што ние го мислиме.

  37. Ако добиеш милион долари, ќе дадеш отказ на работа?
  - Не, и покрај парите ќе продолжам со работата.

  38. Што сакаш повеќе: да имаш помалку работа или да работиш повеќе, но тоа да те исполнува ?
  -Повеќе работа што ме исполнува.

  39. Си почувствувал ли некогаш дека овој ден го имаш проживеано милион пати досега?
  - Не, се обидувам да внесам нешто различно во секој ден.

  40. Кога последен пат си шетал по темна улица, каде единствената светлина била твојата сјајна идеја во главата?
  - Пред некое време.

  41. Хипотетички, ако знаеш дека сите што ги сакаш ќе умрат денес, кого би посетил прв?
  - Најблиските.

  42. Дали би го намалил својот животен век за 10 години, а на сметка на тоа да бидеш помлад и славен?
  - Никако !

  43. Која е разликата помеѓу тоа да бидеш жив и да живееш вистински?
  - Ако бидеш жив значи дека дишиш, свесен си, имаш потреби како и секој човек - но вистинското живее е да направиш се што те исполнува, и да размислуваш позитивно.

  44. Кога е вистинското време да се престане со пресметување на очекуваните ризици и признанија и да се прави само она што ти мислиш дека е вистинско?
  - Баш сега ~

  45. Ако сакаме да учиме од нашите грешки, зошто толку се плашиме да ги направиме?
  - Секој се плаши ог грешките затоа што е свесен дека грешката е грешка и не може да ни донесе ништо убаво. Но подобро е да имаш повеќе искуство/ грешки отколку да се плашиш нешто да направиш за да не згрешиш. :)

  46. Што е она што би го направил различно, ако знаеш дека никој нема да те осудува?
  - Би си стоела цврсто до моите ставови.

  47. Кога последен пат си го слушнал звукот на сопственото дишење?
  - Дишењето често си го слушам.

  48. Што е тоа што го сакаш? Дали работите кои ги преземаш, отворено ја искажуваат таа љубов?
  - Се што правам, правам со љубов и внимание. Сакам среќа.

  49. За 5 години од денес, дали ќе се сеќаваш што правеше вчера? Или завчера? Или денот пред тоа? - Ќе се сеќавам само на искрејните чувства.

  50. Одлуките се донесуваат веднаш. Прашањето е: дали ги донесуваш за себе или дозволуваш другите да ги донесат за тебе?
  - Одлуките го донесувам исклучиво за себе.
   
 19. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  648
  1. 15
  2. да доживееш неуспех
  3.валјда така требало да биде, да не привлекуваат работите кои не треба да ги правиме
  4.Да
  5.многу работи но пред се би го направила светот совршен да не постои глад, да не има бездомници, насилства...
  6.Незнам :^)
  7.почесто се помирувам со тоа што го правам а не го правам секогаш тоа што го сакам ;)
  8.Не би го изменила многу. Можеби нешто..
  9.Колку што е потребно
  10.Повеќе се грижам да ги направам на вистински начин
  11.Фино лепо ке им кажам да престанат во друга прилика ке разговараат за него мене тој ми е пријател и ми е драг
  12.да внимава многу во животот и да си го чува здравјето и фамилијата.. сметам дека се најјјјважни
  13.најверојатно да
  14.можеби.. незнам
  15.моментално тоа што сум тинејнеџерка од 15 години која повеќе ја засега учењето а не дечковците.. и самата си се исчудувам на тоа :!:
  16. секој си е различен па така јас сакам едно нешто некој друг сака друго
  17.сакам многу работи но спречувале секакви услови од финансии, од неспремност...
  18.Не
  19.калифорнија би отишла :)
  20.околу 200 пати ..да мислам дека тоа ке го забрза.. :fubar:
  21.незнам . би била попрво загрижен гениј...итрината снаодливоста се многу важни фактори во животот.
  22.така сакал господ..
  23.мислам дека не ..
  24.губењето контакт со добар пријател ..
  25.за тоа што сум здрава, жива и опкужена со луѓе кои сигурно барем малку ме сакаат
  26.Би ги избришала..во секој случај .
  27.незнам ова :D би требало да е можно
  28.за среќа не
  29.не се сеќавам и мислам дека не е важно
  30.се случувале многу работи но најсреќна бев на фамилијарните ручеци кога целото семејство ке седнефме заедно смешки, голема фамилија , добри луѓе кои те сакаат ...
  31.во еден момент пред 2 години :lol:
  32.можеби утре
  33.тоа што сега го имам.
  34.не
  35. поради различните мислења
  36.да
  37.сеуште не работам но не би дала
  од пари никогаш доста..
  38.да работам но да ме исполнува
  39.да итоа многу пати..
  40.во зимата :lol:
  41.бабами која ја сакам најмногу
  42.не
  43.да живееш вистински значи да го живееш животот кој го посакувам да правиш што сакаш да имаш свои правила а да бидеш жив ...то видиш незнам :lol:
  44.незнам
  45.од неуспех се плашиме
  46.ништо посебно
  47.сега пред 1 секунда
  48. /
  49.незнам ке пишам по 5 години ..
  50.кога како.
   
 20. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  1. Незнам, колку што ќе сакам тогаш толку.
  2. Никогаш да не се обидеш да го направиш тоа.
  3. Каков таков мора да го живееш безразлика дали ти се допага начинот на кој живееш. Правиме работи кои мислиме дека ќе не направат среќни.
  4. Па да.
  5. Да има мир и љубов.
  6. Сите околу мене да се среќни, весели, здрави...
  7. Го правам тоа што го сакам, ама не секогаш.
  8. Нема да го изменам.
  9. До највисок степен.
  10. Па и двете ама повеќе гледам да ги направам работите на вистински начин.
  11. Па ќе им кажам дека не е во ред да критикуваат некој кој ми е близок пријател во мое присуство.
  12. Да учи, да има добар карактер и да ги слуша родителите за да може да си ги оствари своите соништа.
  13. ДА.
  14. Да.
  15. Хм..тоа што сум своја.
  16. Љубоморни се или пак не сакаат да ме гледат среќна :?: idk.
  17. Да си ја офарбам косата темно сина.. Наставниците |(, не ни дозволуваат такви работи.
  18. Не.
  19. Шведска.
  20. Дали го притискаш копчето на лифтот повеќе од еднаш? Дали навистина мислиш дека така побрзо ќе дојде? Да, не лјоол.
  21. Загрижен гениј.
  22. Незнам.
  23. Да.
  24. И двете.
  25. Семејството и пријателите.
  26. Би ги избришала сите стари спомени.
  27. Не.
  28. Да.
  29. Не.
  30. Ги имам многу.
  32. Кога ќе сакам.
  33. Ништо.
  34. Не.
  35. ............ :^)
  36. Да.
  37. Не.
  38. Да имам работа која ќе ме исполнува.
  39. Да, ама не милион пати.
  40. Пред некоја недела.
  41. Мама и тато.
  42. Хм...не.
  43. Сите сме живи ама не секој од нас живее вистински.
  44. Амн незнам....
  45. Се плашиме да не згрешиме пак.
  46. Незнам.
  47. Пред 1 сек.
  48. |-)
  49. Незнам можеби.
  50. Ги донесувам за себе.