1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

\

Дискусија во 'Канта' започната од mariufkata, 18 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mariufkata

  mariufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
 2. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  Како да се справам со капиларот?

  Сега ке ти го кажам лекот земи едно тенџере наполни го со вода и стај го на рингла да почне да врие водата кога ке почне да врие ама јако да врие бутни го носот во водата сигурно веќе нема да си имаш никаков проблем со носот.

  малечко има еден ептен битен момент околу замарањето !! Ти да мала си ама не се замараш самата себе туку сите останати ги замараш, мислам Ало имам капилар на носот бу ху ху крај на светот дај да отворам нова тема за мојот пукнат капилар на носот,најбитната работа на светов. Епа се надевам дека ке ти падне носот за памет дека за вакви банални глупости не се отвараат нови теми.
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Како да се справам со капиларот?

  Божееее Симона, немој да го истепаш девојчето само, ти се молам!
  Сите овде сме дошле на форумов затоа што сме имале некој проблем, и сме побарале совет.
  Дали е темата банална или не, не си компетентна да кажеш!
  Ако не знаеш да дадеш некој паметен совет подобро не пишувај ништо. А модераторите сами ке одлучат дали е темата банална или не! Иако лично сметам дека темава си е на место.

  Што се однесува на проблемов со капиларот, би требало сам по себе да се повлече, јас имав на лицето ама доооолго ми стоеше, па сам по себе го снема. Се препорачува да пиеш витамин Ц , ги собира крвните садови. И не се нервирај не е страшно. Ако толку те нервира оди на дерматолог.
   
  На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.