babylove овошни кашички

6-те најморничави места во светот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anastasija85, 4 декември 2010.

 1. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  што мислите за замокот на гроф дракула? :^) би спиеле таму? во креветот на грофот бббууухуууу јас нема шанси :x :fubar:
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 2. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Прво и најважно креветот на грофот Дракула не можеш ни да го допреш а камоли да спиеш на него :D
  Башкатоа во замокот нема ништо страшно, освен ептен тесните и полумрачни ходници и самата градба на брдо ;)
  Еве слика од неговиот кревет ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC08297.JPG
   DSC08297.JPG
   Големина на фајлот:
   164,5 KB
   Прегледи:
   302
 3. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  :D знам дека таму неможе да се спие :D туку самата помисла да би спиеле таму ,ти викаш дека нема ништо страшно?Од помислата за митовите на гроф Дракула да спијам ноќе би била језива,дома се плашиме за некои ситници а не па за ова
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 4. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  ....во дворецот на дракула нема ништо страшно,јас сум била таму и сум го допрела креветот,само малце се лоши скалите бидејки се премногу тесни и искривени.. :)
   
 5. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Јас дефинитивно сакам ситед а ги посетам посебно куќата Winchester.Кој е за ајде :D (сама ме фаќа страв помалку)
   
 6. b.monroe

  b.monroe Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Јас така на зафрканција отидов со другарка ми во новите гробишта во Битола..Здогледав еден гроб каде што имаше слика од една почината жена...Дојдов до гробот, ја гледав сликата..Жената беше многу убава.. Забележав убава црна коса , црни очи, црвен кармин, црвена јакна и црни пантолони..Одеднаш слушнав смеење од никаде..Морници ме полазија ја фатив другарка ми за рака и да ме нема..наеднаш почна ветер многу да дува да чука на знаците лелелеле луѓе ден денес немам стапнато на тоа место од страв :( :)
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 7. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  ме наежи ова што го каза б.монрое
   
  На b.monroe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. b.monroe

  b.monroe Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  znam a zamisli mene kako mi beshe...uplav imam od toa mesto ni milion dolari da mi dat pak da odam nema sansi hahahahahah stvarno bese zastrasuvacki ziv coek na patistata nemase
   
 9. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Чекајте ме и мене! И јас идам! ;)
   
 10. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Е готово, сеа цркнав, од памет се извадив :o :tmi: линкот срцето ми го сопре ухх :sweat:
   
 11. Boomgirl

  Boomgirl Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  25
  http://www.primetime.mk/najgolemata-sko ... a-stravot/
  Мистеријозната куќа на стравот..во Скопје .. Велат дека е опседната со духови ...Искрено не верувам но некако видеово изгледа пререалнооооо...снимено од Македонска Телевизија...
   
 12. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  и мене ме заинтересира таа :)
   
 13. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  14
  Ова еден ден да земам се да прошетам.
   
 14. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
 15. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  10.565
  Не дека некој ме тераше да отварам овде, па сега да се плашам да се завртам, ама нема везе.

  Напуштенио град би сакала да го посетам, само до мене да имам некој од посилниот пол, да ме гушне да не се плашам. :wasntme:
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.229
  Допаѓања:
  78.883
  Пол:
  Женски
  Слушнав дека има некој филм снимен за Чернобил или се лажам? :?: Ако е точно , пишете ми кој е сакам да го гледам :)
   
 17. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  8.906
  Пол:
  Женски
  МОРНИЧАВO! НАЈСТРАШНИОТ ОСТРОВ ВО СВЕТОТ!
  Островот на куклите е еден од најпознатите страшни места во светот.

  Островот на куклите се наоѓа во Мексико и е едно од најпознатите призрачни и мрачни места во светот.

  Пред куќата на Дон Хулио висат мртви кукли кои набиваат огромен страв кај посетителите. Легендата вели дека во едно гратче во Мексико живеел Дон Хулио Сантана.

  Цел живот човекот бил прогонуван од мртвиот дух на девојче кое се удавило пред неговите очи. Од шокот Дон Хукиан полудел, затоа во 1975 година се повлекол да живее на осамениот остров.

  Пред тоа, тој собрал илјадници кукли од депонијата. Непотребните играчки на децата биле осакатени. Имало кукли без раце, нозе, глави, очи. Тие биле секакви дрвени, порцалански, пластични, човекот едноставно не избирал. Дон Хулио ги собрал сите нив, ги ставил на својат брод и ги однел на островот.

  Старецот почнал да ги поставува мртвите кукли со конец и да ги врзува на дрвјата. На својот призрачен остров старецот одгледува зеленчук, кои ги разменува за кукли и така дрвјата, преставуваа куќички на старите и грди кукли, кои и денес влеваат страв кај посетителите на призрачното место. Многу туристи го посетуваат Островот на куклите, па дури и тие оставаат своја кукла таму.
  http://mojataubavagradina.mk/index.php? ... Itemid=530


  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OAL4Q1VLY#
   
 19. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  http://grid.mk/read/news/121638531/1290 ... ostatocite

  И што им требаше за да ја урнат.Па ќе граделе нов објект :!:
  Не верувам дека ќе се најде “храбро’’ македонче што би го купило новиот објект...
  :fubar: |( :o
   
 20. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  59
  И јас би влегла ама не сама. :lol: