6-те најморничави места во светот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anastasija85, 4 декември 2010.

 1. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.277
  Манијачиште сум кога се работи за овакви работи.
  Какви приказни се кријат зад сите, останува само да си раскажуваме приказни..
  На сите сакам да отидам, освен во куќата на коските.
   
 2. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Ви се придружувам! ;) :D Инаку би отишла и во ова местово во Украина-Чернобил. :P
   
 3. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  и јас ви се придружувам :D
   
 4. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  8.070
  Пол:
  Женски
  Е морничави сее да :o
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  :o интересно
   
 6. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Би сакала сите да ги посетам ! :)
  Инаку девојки на вас ви го отвара линкот ?
   
 7. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  мене не ми се отвори вика нешо ерор 404 , тебе ??? |( а баш ме интересираше бее ееее , не е фер :lol:
   
 8. Beatriche19

  Beatriche19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  85
  Не би одела,несакам вакви работи.
  Психата е многу неиспитана работа,којзнае што се може после да се случи под сугестија.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Би сакала да одам на некои мести... :)
   
 10. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Браво за темата :clap: . Навистина е интересно.
   
 11. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  334
  Светот поодамна доби едно туристичко место, дестинација наречена “La Isla de la Munecas” - шпанско име кое значи Островот на куклите. Овој остров се...  ...наоѓа во Мексико и како што и самото име предложува, на некои можеби ќе им се створи импресија дека се работи за прекрасно место кое ќе носи радост за мали деца.
  Но, реалноста е поинаква. Се работи за морничаво место каде можете да погледнете грди кукли кои висат на секое дрво на островот.

  Don Julian Santana е човекот кој последните 50 години од својот живот ги поминал создавајќи го “La Isla de la Munecas”.

  Се верува дека тој ова го направил за да го задоволи духот на мало девојче кое се удавило во каналот.

  Која и да била вистинската причина за содавањето на овој остров, Don Julian Santana успеал да направи бизарно, страшно место каде морничави кукли го следат секој твој потег.
   

  Прикачени фајлови:

 12. DayaThorneLove

  DayaThorneLove Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  сакам да ги посетам и да дознаам нешто повеќе за нив ..
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 13. thatspecialgirl

  thatspecialgirl Активен член

  Се зачлени на:
  11 април 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  И мене ме потсети на Роуз Ред,затоашто и таа цело време била надоградувана и е ОГРОМНА. Интересно,нема што :mm:
   
 14. Amona

  Amona Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2017
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Јас би, баш би било интересно искуство :wasntme::D
   
 15. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.055
  Допаѓања:
  15.618
  Пол:
  Женски
  @Црна Ружа кое од овие прекрасни места сакаш да го посетиме :) Инспиративно :inlove:
   
 16. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Машки
  Припјат делува интересно :sun:
  Макар да шо знам...ако причекаме уште некое време такви места ќе осамнат и во РМ, пример Каменица или Брод :devil: (само без радијацијата)
  А и онаа шумата Аокигахара или како беше, во Јапан каде што масовно, цело село оделе да се самоубиваат секоја година по 300-400 самоубиства, замисли одиш по шумска патека, си фураш така и лево на некоја гранак виси леш во распаѓање и гавран му копа око :worried:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.055
  Допаѓања:
  15.618
  Пол:
  Женски
  Фантастично :inlove: