1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

........

Дискусија во 'Канта' започната од Mace985, 9 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mace985

  Mace985 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ..........
   
 2. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Бившиот

  Wow,гледам дека се гордееш со тоа дека си го понижила па и уште се смееш.Ма не бре,да сум на негово место нема да ти се вратам па макар и последна да си на свет.Не очекувај да ти се врати зошто верувам дека детето има бар малку гордост.
   
 3. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Бившиот

  Какво ти е тоа размислување...Прво да го понижиш па после тоа да се смириш ццц. :fubar:
  Да и јас да сум на негово место не би сакала очи да ти видам а не па нешто друго!
   
 4. Mace985

  Mace985 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Бившиот

  Не јас не се гордеам со тоа што сум го понижила..сакав на еден начин едноставно да му вратам за се. Затоа што додека идевме се понашаше гадно и се праеше она ''фраер"'. А за гордост имаме сите.. ама зависи кој колку си ја цени!
   
 5. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Бившиот

  И што си сторила со тоа што си му се "одмаздила".
  Девојко имаш 17 години,не си играј со оган.Си го загубила него со тоа што си го сторила али ти си знаеш...
  Според мене,нема да ти се в рати.Би бил преглуп ако го стори тоа.
   
 6. Mace985

  Mace985 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Го понижив, но мислам дека повторно ќе ми се врати

  Епа ајде од ваша страна... бидејќи сме женски... Сакате вас машките да ве понижуваат? многу нормално дека не.. а ние женските сме таквии... еднаш лошо ни напраат дупло враќаме..
   
 7. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Го понижив, но мислам дека повторно ќе ми се врати

  А ти би као да се шеташ наоколу со други да го правиш будала и да го задржиш ? :^)
  Ова би го оправдала единстевено ако и тој ти го правел истото што тука не е случај ....
  Дали ќе ти се врати ? Па ако постов го пишува ала Анџелина Џоли или пак тој е Телетабис .... |( :!: многу можно ....
   
 8. Mace985

  Mace985 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Го понижив, но мислам дека повторно ќе ми се врати

  Епа тоа јас го напоменав... истото го правеше он... се понашаше ко сељак и се женски му пишуваа на фб и он со тоа се гордееше. му ставаа на зид секакви линкови му пишуваа коментари и он беше знаете ''faca''
   
 9. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Го понижив, но мислам дека повторно ќе ми се врати

  Нормално дека вво момент на нервоза сме го помислувале,па дури и јас но не сум вракала зошто не заслужувал да се замарам со него.Имав еден бивш кој ме повреди психички,ама не му вратив а со тоа му докажав дека нема да се замарам со некој вечно кој не заслужува.И да,никој не сака да биде понижуван,но да му вратиш па да очекуваш да ти се врати е тоа го нема ни во Холивуд.
   
 10. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  87.636
  Го понижив, но мислам дека повторно ќе ми се врати

  Па зошто сакаш да ти се врати???? неразбирам.
  Ти уште си повредена што те понижил?
  Си мислеше дека ќе го решиш проблемот ако го понижиш?

  ЗОШТО ЗА СЕ НЕШТО СЕ ОТВАРА НОВА ТЕМА??? СИГУРНО ИМА НЕКОЈА ТЕМА ЗА ЉУБОВНИ СОВЕТИ.
   
 11. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Го понижив, но мислам дека повторно ќе ми се врати

  а чекај јас не сфатив, каков совет сакаш од нас. Дали ќе ти се врати или не само он знае, но доколку јас би била на негово место НИ МРТВА не би се вратила. Не било фер да те понижува, ама коа веќе сте се смириле си требала да заборавиш на се и да почнеш од почеток! Ако ти била целта да се одмаздиш па затоа си се смирила си направила грешка, шансите да се смирите сеа пак се минимални! Подобро ич да не си се смирила со него!
   
  На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Го понижив, но мислам дека повторно ќе ми се врати

  Никогаш не се одмаздувај оти знај дека круго се врте, можеби не он ама ке дое ден кога некој ан тебе ке ти го направе истото.
  А за вракање мислам дека нема да ти се врне, секој си има своја гордост. А ако ти си сакал на него да му врнеш поради тоа што он те понижил и повредил ОК разбирам те секој се наоѓал у такви ситуации ама не вреде верувај ..... Ке сфанеш дека одмаздата е лоша, глава горе и гази ѓи тие со те повредуват ама на дипломатски начин!
  Позз надевам се ке сфанеш дека е грешка тоа што си го направила.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.