1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

7 најдобри карактеристики на секој хороскопски знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Srckata28, 9 февруари 2013.

 1. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  14.927
  Пол:
  Женски
  Овен
  1. Тие го прават животот возбудлив.
  2. За овните, секој момент е важен во нивниот животот, а чувството е заразно.
  3. Доколку ви треба партнер за скокање банџи, јавете му се на овенот.
  4. Можете да имате страшна кавга со овен, но после 5 минути тој ќе заборави на сè.
  5. Кога ќе им дојдете на гости нема само да ви ја отворат вратата за добредојде, туку ќе скокаат и ќе бидат безрезервно радосни што сте дошле.
  6. Страстен и жесток, овенот често има потреба добро да се издува.
  7. Тие се заљубуваат многу брзо, но силно. Па доколку во вас се заљуби некој роден во знакот овен, заврзете го појасот и уживајте во возењето.

  Бик
  1. Луѓе што најмногу сакаат да се мазат и галат.
  2. Тие се многу лојални и одлични пријатели и секогаш ќе бидат тука за тебе.
  3. Тие секогаш се искрени сами со себе. Тие се скоро неспособни да не бидат свои или да мамат.
  4. Доколку се чувствувате виновно бидејќи сте изеле уште едно колаче, а сте на диета, бикот ќе ви каже дека сте го заслужиле и ќе ви донесе и една чаша млеко.
  5. Секогаш ќе се чувствувате добредојдени во домот на бикот.
  6. Бикот може да ви помогне да си ги реализирате вашите брилијанти идеи.
  7. Биковите сакаат да се честат себеси со најдобрите глетки, вкусови, звуци, мириси и чувства кои светот ги нуди, па така неговиот живот е многу богат.

  Близнаци
  1. Секогаш се спремни за добар, долг разговор.
  2. Обожаваат да сретнуваат нови луѓе и да доживуваат нови искуства.
  3. Доколку не си се допаднало лицето кое денеска ви го покажале, не грижете се, утре ќе бидат сосема други.
  4. Тие се многу паметни и добро начитани.
  5. Тие се отворени и комуникативни, па нема да ви треба многу мака за подобро да ги запознаете.
  6. Се чувствувате статични и неактивни? Потребата на близнаците да менуваат нешто кај луѓето сигурно ќе ви помогне.
  7. Секогаш можете да сметате на близнаците дека ќе бидат предвидливо непредвидливи.

  Рак
  1. Без разлика дали се дружите со нив некаде на кафе или во нивниот дом, тие секогаш ќе прават да се чувствувате добредојдено.
  2. Поради нивната сентиментална страна, раковите секогаш сакаат да се навраќаат на добрите стари денови.
  3. Кога ракот ќе те праша „Како си?“, навистина сака да го знае одговорот.
  4. Познавајќи го своето опкружување, тој инстантно знае доколку нешто не е во ред.
  5. Тие секогаш знаат да поклонат честитка од срце.
  6. Раковите поседуваат тивка сила која често е потценета.
  7. Тие секогаш се најсреќни кога поминуваат време со луѓето кои ги сакаат.

  Лав
  1. Забава, забава, забава
  2. Го сакаат животот и луѓето, а нивниот ентузијазам е заразен.
  3. Тие се неодоливо и безгрижно романтични.
  4. Тие се заштитнички настроени и секогаш спремни да им се препуштат на луѓето кои ги сакаат.
  5. Шармот кој го поседува лавот, може да го извлече од многу непријатни ситуации.
  6. Доколку некој лав е заинтересиран за вас, ќе се обиде да направи да се почувствувате како најпосакуваната личност која гази на Земјата.
  7. Лавовите се дефинитивно пријатно чудни и многу уникатни.

  Девица
  1. Тие се длабоки и сензитивни луѓе.
  2. Кога ќе ви требаат, секогаш ќе бидат тука за вас.
  3. Тие би ви го средиле вашиот плакар и би се забавувале дур го прават тоа.
  4. Никогаш нема да го чекате вашиот пријател роден во знакот девица, бидејќи тој секогаш доаѓа 5 минути порано од договореното.
  5. Се чувствувате скршено и совладано? Јавете ѝ се на девицата и таа ќе ви го реши проблемот.
  6. Тие се грижливи и одговорни. Доколку некој е изоставен и заборавен на некоја забава, таа тоа ќе го забележи и ќе го поправи.
  7. Тие прават сè што претходно си го наумиле, па нивниот живот е исполнет и интересен.

  Вага
  1. Тие успеваат секоја ситуација да ја направат попријатна. Од нив зрачат пријатни вибрации.
  2. Вагата е среќна кога сите околу нив се среќни.
  3. Скоро е невозможно да не ја сакате вагата. Всушност, нивното мото треба да биде „Сите ја сакаат вагата“.
  4. Вагата секогаш ќе ви помага да ги видите двете страни на некој проблем.
  5. Тие ја ценат убавината и ја носат во животот на луѓето кои ги сакаат.
  6. За нив, релаксацијата е уметност и секогаш сакаат да ги канат останатите во нивниот комфорен начин на живеење.
  7. Секогаш се поетично расположени, а обожаваат уметност.

  Скорпија
  1. Скорпиите се најлојалните луѓе кои некогаш ќе ги сретнете. Придобијте скорпија на ваша страна и спремни сте за животот.
  2. Секогаш се подготвени за долги и значајни разговори, бидејќи се опседнати со интимноста.
  3. Многу е забавно да правиш заговори и шеми со скорпија.
  4. Тие забележуваат сè, дури и најситни детали. Сте се шишале? Тие ќе го забележат тоа и ќе ви дадат комплимент.
  5. Доколку направите нешто фино за нив, тие ќе го ценат тоа и вечно ќе го помнат.
  6. Никогаш нема да се чувствувате чудно зборејќи за секс со скорпија. Тоа е нејзината омилена тема.
  7. Скорпијата е најмоќниот знак во зодијакот. Ги користат своите моќи за добро, а можат и да го променат светот.

  Стрелец
  1. Животот со нив е авантура.
  2. Нема да најдете подобродушен знак од стрелецот. Тие ќе ви дадат сè што ви е потребно, без да очекуваат да им ја возвратите услугата.
  3. Тие се одлично друштво за забави, затоа што се весели, дружељубиви и посакувани.
  4. Tие секогаш имаат мислење и не се плашат да се борат за своите уверувања.
  5. Секогаш се отворени да слушнат за искуствата и идеите на останатите луѓе.
  6. Секогаш ќе знаете на што сте со стрелецот, бидејќи се искрени и директни.
  7. Се чувствувате тажно? Јавете му се на стрелецот. Тој може да ја види светлата страна на секоја ситуација.

  Јарец
  1. Јарците се многу успешни и успеваат тоа да го пренесат на сите во своето опкружување.
  2. Никогаш не пропуштајте забава која ја организира јарец. Тие се неверојатни домаќини.
  3. Тие се силни и самостојни.
  4. Секогаш ќе бидат тука за да ве поддржат.
  5. Тие се амбициозни, а нивната навика за поставување високи цели ќе ве поттикне и вас да го сторите истото.
  6. Приземни и топли, тие се големи мази.
  7. Љубовта на јарецот е често во придружба на вкусни печива.

  Водолија
  1. Водолиите секогаш имаат инвентивни и оригинални идеи.
  2. Тие се разумни, објективи и секогаш даваат добри совети.
  3. Благодарение на нивниот брз интелект, тие се одлични во комуникацијата.
  4. Одлично е да бидете во нивно друштво, бидејќи тие ги сметаат своите пријатели за фамилија.
  5. Тие не ја следат толпата, туку создаваат своја.
  6. Тие се многу хуманитарни и сакаат да го направат светот подобро место за живеење. Не само што зборуваат дека сакаат хумани дела, туку и ги прават.
  7. Водолиите сакаат сите луѓе да се среќни и згрижени.

  Риби
  1. Благодарение на нивната енергија и благодат, тие се како самовили од друга планета.
  2. Што и да планирате со родените во знакот риби е многу лесно, бидејќи многу лесно се согласуваат со сите.
  3. Потребен ви е совет од предвидувач на иднината, а немате доволно пари? Јавете му се на вашиот супер интуитивен пријател роден во знакот риба.
  4. Рибите се многу длабоки и чувствителни луѓе.
  5. Тие се полни со разбирање и не осудуваат. Можете да им верувате со вашите емоции.
  6. Смирувачката енергија на рибите е поефективна од чаша вино.
  7. Нивната природа лесно да прифаќаат авантури, ги носи на неверојатни места. Начинот на кој тие живеат, е инспиративен.
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Рак
  1. Без разлика дали се дружите со нив некаде на кафе или во нивниот дом, тие секогаш ќе прават да се чувствувате добредојдено.
  2. Поради нивната сентиментална страна, раковите секогаш сакаат да се навраќаат на добрите стари денови.
  3. Кога ракот ќе те праша „Како си?“, навистина сака да го знае одговорот.
  4. Познавајќи го своето опкружување, тој инстантно знае доколку нешто не е во ред.
  5. Тие секогаш знаат да поклонат честитка од срце.
  6. Раковите поседуваат тивка сила која често е потценета.
  7. Тие секогаш се најсреќни кога поминуваат време со луѓето кои ги сакаат.
  точно е :rofl:
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AwesomeGirl

  AwesomeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Овен
  1. Тие го прават животот возбудлив.
  2. За овните, секој момент е важен во нивниот животот, а чувството е заразно.
  3. Доколку ви треба партнер за скокање банџи, јавете му се на овенот.
  4. Можете да имате страшна кавга со овен, но после 5 минути тој ќе заборави на сè.
  5. Кога ќе им дојдете на гости нема само да ви ја отворат вратата за добредојде, туку ќе скокаат и ќе бидат безрезервно радосни што сте дошле.
  6. Страстен и жесток, овенот често има потреба добро да се издува.
  7. Тие се заљубуваат многу брзо, но силно. Па доколку во вас се заљуби некој роден во знакот овен, заврзете го појасот и уживајте во возењето.
  :clap:
   
 4. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.046
  Допаѓања:
  980
  Овен
  1. Тие го прават животот возбудлив.
  2. За овните, секој момент е важен во нивниот животот, а чувството е заразно.
  3. Доколку ви треба партнер за скокање банџи, јавете му се на овенот.
  4. Можете да имате страшна кавга со овен, но после 5 минути тој ќе заборави на сè.
  5. Кога ќе им дојдете на гости нема само да ви ја отворат вратата за добредојде, туку ќе скокаат и ќе бидат безрезервно радосни што сте дошле.
  6. Страстен и жесток, овенот често има потреба добро да се издува.
  7. Тие се заљубуваат многу брзо, но силно. Па доколку во вас се заљуби некој роден во знакот овен, заврзете го појасот и уживајте во возењето.

  Ке размислам за ова :D
   
 5. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  ХАХАХХАХА! :rofl:
   
 6. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  1.Длабоки и сензитивни луѓе. -Да ама однадвор ладни како санта лед. :|
  6. Тие се грижливи и одговорни. Доколку некој е изоставен и заборавен на некоја забава, таа тоа ќе го забележи и ќе го поправи.-И ова сум го правела многупати, не само на забава и во школо, и онака во друштво :)
  7. Тие прават сè што претходно си го наумиле, па нивниот живот е исполнет и интересен. -За ова не сум толку сигурно, но ако нема што да правам без двоумење чистам :lol:
   
 7. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Не е можно да е се точно, но така е! Proud to be cancer :rock:
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  Интересно и доста точно за јарецот
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Секогаш ми се погодува по некое точно. Болдираните се најизразени.
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.386
  Пол:
  Женски
  Рак
  1. Без разлика дали се дружите со нив некаде на кафе или во нивниот дом, тие секогаш ќе прават да се чувствувате добредојдено.
  2. Поради нивната сентиментална страна, раковите секогаш сакаат да се навраќаат на добрите стари денови.
  3. Кога ракот ќе те праша „Како си?“, навистина сака да го знае одговорот.
  4. Познавајќи го своето опкружување, тој инстантно знае доколку нешто не е во ред.
  5. Тие секогаш знаат да поклонат честитка од срце.
  6. Раковите поседуваат тивка сила која често е потценета.
  7. Тие секогаш се најсреќни кога поминуваат време со луѓето кои ги сакаат.

  Точно е. :D
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.986
  Допаѓања:
  27.301
  Пол:
  Женски
  Ние скорпиите баш и не ја користиме својата моќ за добро... 8)
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Водолија
  1. Водолиите секогаш имаат инвентивни и оригинални идеи.
  2. Тие се разумни, објективи и секогаш даваат добри совети.
  3. Благодарение на нивниот брз интелект, тие се одлични во комуникацијата.
  4. Одлично е да бидете во нивно друштво, бидејќи тие ги сметаат своите пријатели за фамилија.
  5. Тие не ја следат толпата, туку создаваат своја.
  6. Тие се многу хуманитарни и сакаат да го направат светот подобро место за живеење. Не само што зборуваат дека сакаат хумани дела, туку и ги прават.
  7. Водолиите сакаат сите луѓе да се среќни и згрижени.

  Најмногу ми го погодиле 6-то, точно е дека многу сакам хумани дела. :)
   
 13. zhirafa

  zhirafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Вага
  1. Тие успеваат секоја ситуација да ја направат попријатна. Од нив зрачат пријатни вибрации.
  2. Вагата е среќна кога сите околу нив се среќни.
  3. Скоро е невозможно да не ја сакате вагата. Всушност, нивното мото треба да биде „Сите ја сакаат вагата“.
  4. Вагата секогаш ќе ви помага да ги видите двете страни на некој проблем.
  5. Тие ја ценат убавината и ја носат во животот на луѓето кои ги сакаат.
  6. За нив, релаксацијата е уметност и секогаш сакаат да ги канат останатите во нивниот комфорен начин на живеење.
  7. Секогаш се поетично расположени, а обожаваат уметност. :up: :up:
   
 14. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  Риби
  1. Благодарение на нивната енергија и благодат, тие се како самовили од друга планета.
  2. Што и да планирате со родените во знакот риби е многу лесно, бидејќи многу лесно се согласуваат со сите.
  3. Потребен ви е совет од предвидувач на иднината, а немате доволно пари? Јавете му се на вашиот супер интуитивен пријател роден во знакот риба.
  4. Рибите се многу длабоки и чувствителни луѓе.
  5. Тие се полни со разбирање и не осудуваат. Можете да им верувате со вашите емоции.
  6. Смирувачката енергија на рибите е поефективна од чаша вино.
  7. Нивната природа лесно да прифаќаат авантури, ги носи на неверојатни места. Начинот на кој тие живеат, е инспиративен.
  точно :D
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  4.161
  Пол:
  Женски
  Точно е 8)
   
 16. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Девица
  1. Тие се длабоки и сензитивни луѓе.
  2. Кога ќе ви требаат, секогаш ќе бидат тука за вас.
  3. Тие би ви го средиле вашиот плакар и би се забавувале дур го прават тоа.
  4. Никогаш нема да го чекате вашиот пријател роден во знакот девица, бидејќи тој секогаш доаѓа 5 минути порано од договореното.
  5. Се чувствувате скршено и совладано? Јавете ѝ се на девицата и таа ќе ви го реши проблемот.
  6. Тие се грижливи и одговорни. Доколку некој е изоставен и заборавен на некоја забава, таа тоа ќе го забележи и ќе го поправи.
  7. Тие прават сè што претходно си го наумиле, па нивниот живот е исполнет и интересен.
  Tочно така. Браво :!: :clap: :clap: :clap: :rofl:
   
 17. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Овен
  1. Тие го прават животот возбудлив.
  2. За овните, секој момент е важен во нивниот животот, а чувството е заразно.
  3. Доколку ви треба партнер за скокање банџи, јавете му се на овенот.
  4. Можете да имате страшна кавга со овен, но после 5 минути тој ќе заборави на сè.
  5. Кога ќе им дојдете на гости нема само да ви ја отворат вратата за добредојде, туку ќе скокаат и ќе бидат безрезервно радосни што сте дошле.
  6. Страстен и жесток, овенот често има потреба добро да се издува.
  7. Тие се заљубуваат многу брзо, но силно. Па доколку во вас се заљуби некој роден во знакот овен, заврзете го појасот и уживајте во возењето.


  Точно е, само што не заборавам брзо :) Злопамтило сум..
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.401
  Пол:
  Женски
  Не заборавам баш за 5 минути се,ама мн. често имам потреба да се издувам :)
   
 19. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Јарец
  1. Јарците се многу успешни и успеваат тоа да го пренесат на сите во своето опкружување.
  2. Никогаш не пропуштајте забава која ја организира јарец. Тие се неверојатни домаќини.
  3. Тие се силни и самостојни.
  4. Секогаш ќе бидат тука за да ве поддржат.
  5. Тие се амбициозни, а нивната навика за поставување високи цели ќе ве поттикне и вас да го сторите истото.
  6. Приземни и топли, тие се големи мази.
  7. Љубовта на јарецот е често во придружба на вкусни печива.
  Све е точно,а посебно последното хаххахахаххах :D
   
 20. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Водолија
  1. Водолиите секогаш имаат инвентивни и оригинални идеи.
  2. Тие се разумни, објективи и секогаш даваат добри совети.
  3. Благодарение на нивниот брз интелект, тие се одлични во комуникацијата.
  4. Одлично е да бидете во нивно друштво, бидејќи тие ги сметаат своите пријатели за фамилија.
  5. Тие не ја следат толпата, туку создаваат своја.
  6. Тие се многу хуманитарни и сакаат да го направат светот подобро место за живеење. Не само што зборуваат дека сакаат хумани дела, туку и ги прават.
  7. Водолиите сакаат сите луѓе да се среќни и згрижени.

  Па така нешто е :D