1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

:)

Дискусија во 'Канта' започната од Milica145, 4 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Milica145

  Milica145 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  2
  Znaci vaka.. imam 15 godini i 53 kilogrami .. ocajno sakam da oslabnam do 42-43 kilogrami :) i toa brzo.. ali ne so dieta, probav so gladuvanje ama posle tretiot den i se otkazuvam, sakav da zemam apcinja za slabeenje ali tie se za posle 18 i neznam sto da pravam nekoj korisen sovet ali ne od tipot "dvizi se poveke", "sportuvaj", "ne jadi mrsno blago,pij poveke voda" ?
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  dieti/

  Тука имаш се што ти треба.
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333

  Миличко :) имаш 15 год и си во пубертет, во развој. Ај да не ти пипувам како мама и тато дека не си дебела онака ќе ти дадам некој совет.
  Бар сега во лето имаш овошје и зеленчук во изобилие = јади повеќе овошје и салати
  Бар сега во лето организмот бара повеќе течности = пиј повеќе течности али не газирани сокови и густи џусеви
  Јади повеќе варена храна а не пржена, благо во умерена количина немораш цела чоколада, пола доста ти е :)
  Немора да држиш диета само направи промена во исхраната
   
 4. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884


  Леле аман бе девојче |(

  53 килограми многу се? Анорексична сакаш да се правиш?

  Очајно сакала да ослаби!
  Кај читам се нервирам колку сте збеснати понекој! :x
   
 5. salty.dreams

  salty.dreams Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Имаш милијарда теми у врска со ова, немаше потреба од нова! ВООПШТО
  А у врска со тебе, јади зеленчук и овошје и земи вози ролерки или спортувај нешто! А крај краеви зачлени се у теретана ако можеш да си дозволиш, тогаш почни да трчаш по патека секој ден ии прекини да јадеш благо и леб тоа обавезно. И ти препорачувам зелен чај, и да не јадеш воопшто после 6.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Секакви диети имаш, разгледај и побарај која ти одговара, па можеш таму да дискутираш. И прочитај ги правилата за отворање на тема и пишување на кирилица.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.