1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

7D кино

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Snow.Girl, 25 ноември 2013.

 1. Snow.Girl

  Snow.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Сте биле ли во 7D кино?
  Како ви беше?Кој филм го гледавте?
  Јас сум била :) Би требало да одите.
  Бев 2 пати до сега на 5 филма.Колку што знам има во Веро,на друго место незнам.Значи за тие што можеби незнаат што е тоа.
  Значи тое е како мала соба со седишта(обично 8,во 2 реда).Си бираш филмче од понудените секако и обично траат од 5 до 10 минути.
  Бев на најстрашните леле незнаете како е,змиите ги гледаш пред тебе,ти прскаат вода,столовите се мрдаат,кога излегов незнаев кај сум :lol:
  Не е препорачано за луѓе со слабо срце,трудници или за луѓе со епилепсија
  http://www.youtube.com/watch?v=ARociiYFGUw Еве видео :D
   
 2. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  47.808
  Пол:
  Женски
  Баш сеа скоро бевме со либето во тоа киното во Веро центар што е. Живи радости иако мн кратко трае филмот. Се одлучивме за хорор да гледаме . Доста интересно беше како мали деца возбудени бевме. Со тоа тресењето на столиците , па прскањето со вода па ефектите деф пак би отишла иако сметам дека 150 ден за 5 мин е малце преценета карта. Али во секој случај интересно искуство е.
   
 3. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Сум слушнала за ова д и многу би сакала да појдам кога ќе дојдам во Ск, но откако ќе се породам :D
  Гарант е прејако со сите тие ефекти неможе да те разочара.
  Колку кошта картата одприлика баш ме интересира ? :)
   
 4. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Имам гледано 2 пати, еднаш со мама тато и бато, а другиот пат со другарките. Со другарките бевме на 7Д пред 1 недела кога бевме на екскурзија и го гледавме најстрашниот филм од понудените :D Колку се дерев само, женаата што беше одговорна за тоа рече да не ги ставаме нозете на железото и кога почна филмот таа излезе нели и кога нешто почна да ме чепка на нозете јас ги качив, а надвор имало телевизор :D Леле луѓе која брука, кокја излеговме сите во нас гледаа :D Ццц веднаш си заминавме од таму, ни рекоа дека сме се слушале и надвор како се деревме :D
  Инаку Дона картата е 150ден :)
   
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  84.435
  Пол:
  Женски
  Хахаха леле јако е оваа сигурно . Не сум била а многу сакам да одам по оваа што го прочитав од вас.
  Обожавам хорор јас ама кога гледам покриена сум до глава само очите ми се гледаат од страв :D :$
  А можам да замислам таму како ќе бидам :D :D
   
 6. Snow.Girl

  Snow.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Јас сум ги гледала филмовите:
  -Луда куќа,Супер лабараторија,Крвав пат 1,Трка со глувчето,Луда железница :)
   
 7. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  21.939
  Пол:
  Женски
  Сум била,кул е,страшно е,адреналин највише,срцето ти скока уф јако е многу :wasntme:
   
 8. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Кога ставија ваква кутија во Рамстор, ах колку сакав да одам пустата, ама милиов мој не сакаше да чуе, прашав другарка-две едната нејќеше, другата ќе видиме и на крај ништо не бидна. :( Ах леле требаше сама да си одам, ич не ми е гајле. :lol: Сега не знам каде има и дали има некаде во Скопје?
   
 9. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391
  Двапати бев во 7D во Рамстор, ама повеќе не би сакала да одам. Си умрев гледајќи ги тие Лудата Железница и Страшн Куќа... Бевме пет девојчиња внатре, сите до една пискавме :D :D
  Олд, гуд меморис, ама сепак не би одела пак таму... Ух,, уште паметам како ги стававме нозете горе за да не не` фати пајакот :rofl: :rofl:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Хахахах, абе јас не се сомневам дека ќе врискам и дека ќе ми лупа срцето 300 на саат, ама барем ќе имам олд гуд меморис како што викаш, ете сум видела нешто интересно и ново. :lol:
   
 11. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391

  Да. Спомени за паметење се тие. Столицата се навалува, де лево, де десно. Сакаш да избегаш, да не поминуваш низ овој нереален пекол, а од друга страна пак, сакаш да го покачиш адреналинот, да ја почуствуваш возбудата, иако не се наоѓаш навистина на такво место.
  Сепак, не го препорачувам за оние кои имаат анксиозност, јас потоа се чувствував ужас, а и во текот на таа замислена вожња. :)
   
 12. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Би сакала да одам јако е :D
   
 13. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.509
  Пол:
  Женски
  Пред неколку дена гледав Луда железница беше многу јако,сеа сакам пак да одам ама незнам кој да одберам се мислам за Луда куќа мислам дека така се викаше,хорор...девојки дај предложете вие нешто :D
   
 14. Cat-Lover

  Cat-Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  14
  Јас исто гледав луда железница со братучетка ми, прејако е, таа пиштеше јас пак си се смеам ко од марс падната. Исто ми текнува гледавме и лани еден со ајкули нешто под вода како бегаме ама незнам како се викаше. Кога гледавме луда железница почна нешто да не удира по нозете и јас цело време исправени си ги држев да не ме удира. Сега планираме да гледаме луда куќа, а тој многу е страшен?
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Беш пред неколку години во Италија.
  Гледавме некое кратко филмче со подводен свет. Ептен беше јако, се чувстував ко да нуркам :lol: Пуштаа балончиња, прскаа со вода, на крај ќе ме изедеше ајкула. Седиштето ми вибрираше и се навалуваше, ме дуваше ко да сум на мотор.
  Многу ми беше смешно, до мене седеше едно мало детенце и ме држеше за рака цело време :lol:
  Надвор имаше поставено телевизор кој во живо ги пренесуваше реакциите на луѓето внатре во собата каде што го гледавме 7д филмчето. Јаки фаци имаше :D
  Тука не сум била, а баш ми се иде на некое хорорче.
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.404
  Бев еднaш гледaв Тркa сo Глувчетo и интереснo беше сaмo мaлце језивo е кoгa те фaќa нештo пo глaвa и нoзе:D
   
 17. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.290
  Допаѓања:
  125.231
  Бев еднаш, мислам дека беше во Франција, филмот беше со летање низ вселената, а јас паника од летање, пола филм го мижев :) Ептен се исплашив. Ми се оди пак, ама нешто што не е со летање сакам да гледам.
   
 18. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Имам појдено :D Прејако е, бев со една другарка, таа цело време викаше и ме држеше за рака..
  Ова го гледавме:
   
 19. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Каде го има ова? Прашав во Сити мол во Синеплекс рекоа немало:?:
   
 20. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  17.722
  Има во Рамстор ама само 5-10 минути е
  А за цел филм не знам во кое киноима
  И јас сакам да гледамнекој во 7Д
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.