1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

8 Март

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од emce-kremce, 4 март 2010.

 1. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Девојки се ближи 8ми март празникот на мајките, па ајде да продискутираме малку на оваа тема. После се што направиле мајките за нас, како благодарност на сета грижа, љубов и внимание што ни ги пружаат, заслужуваат барем еден ден во годината да им причиниме некое посебно задоволсто. Сакам да кажете ваши мислења и идеи, како би ги почестиле нашите мајки на овој ден, но не мислам на калсични поклони, туку дали имате идеја за нешто посебно, како на пример изработено нешто со свој труд во чест на вашата мајка.... Ајде да видиме какви предлози ќе дадете па можеби ќе помогнеме на многумина :)
   
 2. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  :lol: :lol: emce-kremce kupi i eden parfem i gotovo sto ke se macis da pravis...
   
  На Ecii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Темава не ја отворив заради мене туку за сите, јас веќе имам поклон, сакав само да видам што се би направиле за мајките... но никој не е заинтересиран, за разлика од останатите теми... нема врска позз :)
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  jas se spremam da i kupam edna kutija za nakit sto mnogu ja saka :)i ke ja zavitkam najubavo na svet..
   
 5. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  па на денешно време никој не е толку креативен па затоа сите купуваат готови поклони за било што не само за 8-ми март :lol:
  ја и купив ташна на мајка ми а планирам и цвеќе зашто сепак цвеќето е непропустлив симбол на овој ден ;)
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  епа јас ја прашав што и треба и тоа и купив :)

  затоа што знам дека сака подароците да бидат работи кои се лично за неа и кои ќе може да ги користи, а не нешто од типот на украси или некои работи за во кујна и сл.

  најчесто и купувам облека или козметика :D
   
  На Buterfly2576 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  E мајка ми е манијак по живо цвеќе па не смеам да купувам ништо друго.Неколку години со ред живо цвеќе,мислам во саксија и купувам.За годинава побара палма уште тоа нема,па ќе испошитувам,СИ нарачав од една цвеќара да ми чуваат за понеделник.Ама потежок проблем ми е „свекрва ми“оти нејзе никогаш не знам што да и купам.Те некој украс те парфем,годинава изгледа и таа ќе добие живо цвеќе :roll: Како и да е побитен е начинот на искажување на љубов и почитување.И не терба да биде само за 8 март.
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Нормално се согласувам со тебе Кате, сепак најбитна е почитта, џабе е поклон ако се нема почитување. А за свекрвати што и да и купиш ќе биде добредојдено :) само да не си без ништо па да си имаш проблем после :)
   
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  666
  NA SITE PRETSTAVNICKI NA PONEZNIOT POL IM GO CESTITAM 8-MI MART,DENOT NA ZENATA!
  DA STE ZIVI ,ZDRAVI,USPESNI I SAKANI!
   
  На zvezdakoska му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cackicka

  cackicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  isto i jas sakam na cel ponezen i poubav pol da go cestitam praznikot 8mi mart :) :D :)
   
 11. svetlana-74

  svetlana-74 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Примете и од мене честитки по повод денот на жената 8-ми март
   
 12. WannaFallInLove

  WannaFallInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  СРЕЌЕН ОСМИ МАРТ!!!

  Иако темава не припаѓа во “врски“, решив да ја отворам тука бидејќи овие теми се најпосетувани:

  Ви посакувам Среќен Осми Март на сите!!!
  @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->--
  Имајте многу здравје, успешна кариера, неуништлива среќа и вечна љубов!И никогаш не заборавајте колку е да е убаво да си женско :)

  Поздрав
   
 13. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Среќен 8-ми Март до Фемина и сите форумџики.
  [​IMG]
   
 14. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Среќен празник и од мене и секое добро !!!
   
 15. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Ајде форумџики и од мене среќен 8ми март, и се најубаво(и многу подароци да зберете) ;)
   
 16. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  398
  ај ве молам помогнете ми што да и напишам на мајка ми во честитката... Немам идеја некако... :roll: :D
   
 17. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Женски ајде среќен празник, да живееме и да владееме, како и да е, без нас не се може ! :P СРЕЌЕН 8-ми МАРТ !
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  Среќен 8 март се најдобро позз :)
   
 19. erka

  erka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  СРЕЌЕН 8ми МАРТ поздрав
   
 20. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Побарај mother's day quotes на гугл и разглеј...преведи нешто!
  Ај среќен 8-ми март на сите!