1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

8 Март

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од emce-kremce, 4 март 2010.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Среќен 8ми март,славенички :D
     
  2. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Среќен 8ми март на сите :D
     

    Прикачени фајлови:

  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Нека ви е честит празникот на сите од мене :P :P
     
  4. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Ви посакувам смелост да мечтаете и храброст да ги остварите сите ваши желби. Запомнете дека секогаш можете да бидете сè што ќе посакате!

    Не занемарувајте ја силата на женственоста – почитувајте ја и негувајте ја. СЕКОГАШ бидете сакани и насмевнати!

    СРЕЌЕН 8-ми МАРТ!

    [​IMG]
     
    На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    sreken 8 mart na site zenicki na forumov :D
    i ne samo osmi mart,tuku sekoj den da vi e sreken i ispolnet...
     
  6. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Честит 8-ми март и од мене!!!! ;)
     
  7. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Велат, за секоја жена постои цвеќе!

    [​IMG]

    Нека не честит осми Март!
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Срекен 8 Март и од мене :D
     
  9. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    еве драги мои форумџики среќен празник и успат по едан ружа за секоја ќе ви пратам по дечково :D :D :D
     

    Прикачени фајлови:

    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Среќен 8-ми март! :D
    Бидете здрави, среќни, весели, сакани ...

    [​IMG]
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Цвет од цвет за цвет
     

    Прикачени фајлови:

    • peachrose.JPG
      peachrose.JPG
      Големина на фајлот:
      134,2 KB
      Прегледи:
      476
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Секој осми март на мајка ми и припремам изненадување , проследено со рози :) Претходиот осми март и подарив карти за концертот на еден нејзин омилен пејач . :)
     
  13. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Еве сега пак се ближи 8ми март :P јас го обожавам :inlove:секогаш сум си добивала поклончиња :D од мама .од сестра ми,вујна ми,баба ми ,дечко ми :rofl: ама највеќе се радувам од идната ми свекрва-секој 8ми март ми дава иљадарче ,спакувано во мало украсно ќесиче :lol: веќе 5-6години по ред.затоа кај неа обавезно одам ]:) зошто знам какво поклонче ме чека. :lol:
    а и јас сакам многу да подарувам,секогаш ќе ги потпрашам моиве што им треба и со тоа ќе ги изненадам.секако не само на 8ми март :!:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    и јас многу си го сакам овој празник иако уште не сум жена си се радувам на поклоните кои ги добивам од моите од дечкото од сестра ми и јас се трудам да ги изненадам со нешто што им се допаѓа на тој ден се збираме со другарките во некое кафуле и си го славиме празникот.е сега оваа година се поклопува со карневалот и ке биде права лудница ке има и маскирани луѓе и дотерани жени едно е сигурно ке си го прославам празникот дента а вечерта ме чека карневалска журка.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    8ми март е меѓународен ден на жените. Празник на жените а не на мајките, мајките си имаат друг специјален ден во годината ;)

    Како и да е, јас си чуствувам некоја специфична носталгична раскенканост на овој ден. Особено кога ќе ми текне на училиште како правевме секакви честитки и оригинални подароци за мајките. Па цел град мириса на каранфили, ружи и лалиња. Па луѓе трчаат и создаваат калабалак сличен на оној новогодишниот затоа што знаат дека ќе добијат една чврга ако не им купат на драгите барем еден цвет :)
    Мајка ми секогаш ми велеше - немој да ти текнало каранфил да ми дадеш, поглупаво цвеќе не постои :lol: Така да јас и татко ми исплашени до помочување и купувавме исклучиво мимози, само тие си ги сака. А ко за беља никогаш не ни сакала подароци, а особено не за 8ми март, а ние сакавме секогаш да ја изненадиме со некоја ситница смешкајќи се ко Мамли - е на! За инат еве ти нешто, и не се прај дека не те радува :)
    Искрено повеќе ги сакав миговите поминати со тато шетајќи по сите цвеќарници. И оној миг кога мајка ми не успеваше да ја сокрие насмевката.

    Многу ме нервираат модерните мрчења во однос на празников - комунистички бил, не го одбележувам. Ја мајката! Ми доаѓа да ги треснам сосе сите комунистички режими на светов почнувајќи од оној на Мао Це Тунг до тој на Кастро по глава! Динг! Ајт ќут! Еден празник имаме и тој сакаат да ни го деградираат :)

    Не дека очекувам некој подарок, но очекувам мало внимание. Макар колегата или другарот направил да се почуствувам како горда женска тој ден со по некој убав и искрен комплимент.

    Еден 8ми март уште долго ќе го помнам. Бев на гости кај другарка ми. Сабајле се будиме и наоѓаме две ружи до креветот. Дедо и кој е навистина многу стар и многу работи не може самиот да ги прави без помош, замолил една роднина да ни купи ружи од пазар, од оние вештачките. Другарка ми доби дури и со црвени танга гаќички, јас без гаќичките. И на ружите имаше оставено две искинати ливченца од тетратка по линии и напишано со пенкало.
    За внука ми
    За другарка и на внука ми, и го заборавив името

    Се пресмеав до насолзување. Какво внимание! Најнеоригиналните кичести рози станаа најубави и најоригиналните подароци во еден миг! Е ова ти е 8ми март! ;)
     
    На Avokado, atala, Madam-A и 9 други им се допаѓа ова.
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    jaс едноставно си сакам празници,без разлика дали биле комунистички,наши,странски какви и да биле си ги сакам :D убаво е да се празнува,праникот ти дава повод да му одадеш внимание,почит на некој близок.во ова забрзано време каде нон стоп трчаме да исполниме некоја цел,трчаме на работа,на школо,дома,ни требаат празниците за да застанеме да ни текне некому да искажеме внимание дали со поклон или со убава честитка,убав збор.убаво би било кога секој ден би ни текнувало да им искажеме почит и љубов на блиските,ама ете,немаме време,брзаме,се нервираме за нешо,не ни текнува,или немаме волја да се замараме у моментот.
    сум добивала поклони за 8 март,но слично на пирамидка,поклон,кој ми има останато у секавање е цвеке.спиев на 8 мартовското утро,тогашниот дечко ми беше трета смена на работа и на вракање од работа рано сабајлето застанал со колата и ми купил цвеке.колегите шо биле со него го зезале-аман бе,ние жени дома имаме па не им се секираме толку,као ти за девојката :D дојде и ме разбуди од спиење со бакнежи и букет во рацете. :inlove: тој 8 март нема да го заборавам. :)
     
    На atala, Annath и Phyramide им се допаѓа ова.
  17. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Да и јас тоа сакав да го кажам.Постојано со некој се закачувам околу тоа,се нервирам кога ке ми кажат празник на мајките.На овој ден ЖЕНИТЕ се избориле за своите права,а не само мајките.
    Како и да е,јас си сметам дека и мене ми е празник :$ :lol: и си го славам,а и уште како помала почнаа моите подароци да ми купуваат.
    Инаку на мајка ми секогаш и купуваме заедно со сестра ми подарок.Ја прашаме што и треба,таа каже и ние и го купиме.Подобро така одколку да и купиме нешто што безвезе ке стои и за ништо нема да користи. :)
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Би ја изненадила со карти за концертот на Сергеј Четкович...доколку јас не би се паничела во гужва.. |(
    Жал ми е мамо...Али ќе ти го купам ЦД то :D
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас оваа година за жал нема да сум дома за 8-ми Март, па мамо и бабо, ќе ми извините, ама ќе добиете подароци со неколку дена задоцнување. Се‘ што можам да направам тој ден е да им се јавам и по телефон да им честитам... ако не сум премногу нервозна поради колоквиумот.
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    8 ми март и го честитам на свекрва ми. толку знам да ја изненадам и да и приредам нешто феноменално. Така ќе биде и оваа година сум во акција на размислување да го подготвам моето изненадување ја познавам што сака и каков и е стилот и ќе добие супер и од срце поклонче. :$
     
    На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.