1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

8 Милји (8 Mile) [2002]

Дискусија во 'Филмови' започната од A.Fenty, 16 октомври 2013.

 1. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  Како што проверив нема ваква тема(што ме зачуди), па решив да направам за филмот со мојот омилен Еминем :inlove: . Да не должам многу, содржината ја има на гугл , а мене најголем впечаток ми оставија битките, навистина се моќни, особено последната (на памет ја знам :lol: ). Искрено ви препорачувам да го гледате, нема да се покаете.
  http://en.wikipedia.org/wiki/8_Mile_(film) :l:
   

  Прикачени фајлови:

  На EminemsGirl и Celebrity3 им се допаѓа ова.
 2. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  немојте да ми кажете дека никој го нема гледано филмов..
   
 3. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Јас јас и тоа 100 пати :D

  Со филмов го запознав Еминемчо и од тогаш редовно си го слушам.Филмот е прилично мрачен,ја објаснува основата на хип хоп културата и плус многу социјални и економски проблематика како и расизмот.
  Еминем не е нешто посебен глумец,филмот по вредност е просечен,но лириката што се рецитира е реално лудило,а последните битки беа кулминација.7/10


  10/10 За Еминем,најкомплетен рапер на денешницата и за Lose Yourself,песна која никогаш нема да престанам да ја слушам
   
 4. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Ехее и јас го имам гледано 100 пати и никогаш нема да ми здосади и од содржината на филмот и од Еминем (омилен ми е). Дури и рап војните на памет си ги знам :D
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.644
  Допаѓања:
  59.575
  Пол:
  Женски
  Еминем ми е срцка во филмов :) Камо да глумеше во повеќе филмови...
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.162
  Пол:
  Женски
  Совршенство моето еминемче низ што се има поминато и каде има стигнато . Филмот е тажен и мрачен но вистинит.
  Не можам да не го сакам и филмот и Еминем и се што е поврзано со него ♡
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.253
  Допаѓања:
  22.126
  Пол:
  Женски
  Омилен рапер ми е Еминем , а филмот сум го гледала над 1000 пати . На памет ги знам битките , па и скоро секоја песна од Еминем . Никогаш нема да ми здосадат ниту песните ниту филмот . И ако можам , и на 80 ќе си ги пуштам :dance: