8-ми МАРТ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од emce-kremce, 4 март 2010.

 1. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Devojki,zeni,majki sreken 8mi mart :f::f::f::*
   
 2. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  4.183
  Пол:
  Женски
  Среќен празник
   
  На ph.orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.088
  Допаѓања:
  11.529
  Пол:
  Женски
  Женски да ве прашам за совет.
  По повод празникот требаше да ја израдувам мајка ми со нешто, али јас со мозоков мој си мислев океј, нема потреба.Само ја бацив и и честитав.Ете едноставно такви сме цела фамилија,многу ретко си поклонуваме било што за родендени и празници.Баш денес ми даде до знаење дека е поднавредена ради тоа, уз мајтап го кажа али ја сетив, во смисла многу тешко трошиш од заштедените пари на други луѓе, а и мене незгодно ми падна.
  Да и купам утре нешто? Или сепак не? Дека 9март и поминат е празникот и некако шубе ми е.Ех Христино дрвена главо.
   
 4. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  29.027
  Среќен 8ми март на сите феминки :hug: 12821568_601239936707792_8964546638604644820_n.jpg
   
 5. NikiBastore

  NikiBastore Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Не кажа на свеки твоја дали и се допадна подарокот :lol:
   
 6. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.695
  Допаѓања:
  4.974
  Пол:
  Женски
  Незнам за вас како поминавте со подароци, но јас за овој 8-ми Март добив само менструација :D:P:D
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.907
  Нека среќата ви стане стварност, а здравјето нека биде ваша трајност, нека љубовта вашето срце го грее и секоја исполнета желба нека ви се насмее!
  СРЕЌЕН 8-МИ МАРТ НА СИТЕ ЖЕНИ И ДЕВОЈКИ НА ФОРУМОВ !!! (извинете со закаснувањето, но немав пристап до компјутер)

  8_m.jpg
   
 8. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.047
  Допаѓања:
  96.937
  Јас лично би почекала да помини малку време па да испадни како да сакам да ја изненадам кога ќе најдам нешто соодветно. Ако ме праша која е причината, дефинитивно ќе биди „Извини шо не ти купив ништо претходно:P
   
  На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
 9. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  5.285
  Пол:
  Женски
  Hellp
  shto da se kupi za svekrva?
   
 10. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Па зависи кое годиште е, баба ми има затерано 70 и мајка ми и купува марами,кецели,џемпери плетени и една ружа.
   
 11. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  5.285
  Пол:
  Женски
  Pa ne e mn stara ne e ni mnogu mlada 40 i neshto god ima
  Marami i keceli ne nosi ,parfem ne bi i kupila ima .
  Mislev nekoe ubavo cveke ili neshto dr ama shto dr....

  edit.bi i kupila neshto obleka nekoe dzemperce ali neznam broj
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Можеш некое џемперче,маичка,букет некој и бомобњера.Нешто што би и користело и според вкусот нејзин.
   
 13. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  5.285
  Пол:
  Женски
  Moze nekoe ubavo cveke shto ke i treae i milka cokolada golema ,gi obozava tie.
  Samo kakvo li cveke
  fala ti mn :*
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.146
  Допаѓања:
  112.541
  Пол:
  Женски
  новчаник, некоја домаќинска ствар, ако више сакаш свеќе земи и плус некоја интересна саксија. Jaс во овие се вљубив. И велигден е блиско па можеш некој таков украс
   
  На *Ench@nted*, cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 15. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  5.285
  Пол:
  Женски
  Ubavi se ovie za veligden ama za togash ke gi ostavam.
  Kaj da najdam ubava saksija da ne e plastika
   
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.146
  Допаѓања:
  112.541
  Пол:
  Женски
  ако си од Скопје има и во Џамбо и Базаро, ако не во секој град има по некоја продавница за домаќински ствари, керамика, по пазарите, подобро снабдени маркети
   
 17. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  5.285
  Пол:
  Женски
  Da od sk sum.
  Moze da se otide i do dvete ednoto mi e blisku a dr posle rab .
  Fala mnogu :*
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 18. La.RagazzaMisteriosa

  La.RagazzaMisteriosa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  7.515
  Пол:
  Женски
  Дајте ми некоја идеа за поклони приправник сум во суд скоро година дена ептен сум блиска со 6 жени додека со останатите не толку, што да им купам, цвеќе некое, ружа или...
   
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.234
  Ние сме 3 колешки двете се мажени ако нешто значи и се околу 30 год. заедно работиме 3 месеца. Што да им подрам?
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.766
  Допаѓања:
  19.219
  Пол:
  Женски
  Можеш да им купиш нешто за домаќинство - стаклена здела, чинија за сервирање, шолја за кафе, даска за сечење, калапи за колачи.... Зависи колку ти се можностите.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.