8-ми МАРТ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од emce-kremce, 4 март 2010.

 1. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  5.331
  Пол:
  Женски
  Малку е без врска за 6 да купиш за другите не. Или земи по еден каранфил за сите или ништо за никого.
   
 2. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Што ќе им купите на вашите мајки??
   
 3. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Јас и купив крема за брчки (пудра не користи), ваљда нема да се налути. :wasntme: И купив и парфем и кармини.
  На свеки марама и кармини. :mm:
  На сестра сет обетки.
   
  На carangigia и Neophodna им се допаѓа ова.
 4. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  cestito neka vi e :f::f::f:, vi cestitav na druga tema , ova ne ja vidov ... sorry :f:
   
 5. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  8.789
  Пол:
  Машки
 6. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Среќен ни 8ми март !!
   
 7. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.280
  Пол:
  Женски
  @PogbaPol :tmi: може да ти одговори на ова прашање. Баш е креативен при изборот на подароците.:angel:
   
  На Neophodna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  5.285
  Пол:
  Женски
  Мајки,девојки,женски среќен 8-ми Март секогаш да бидете весели,силни,најдобри мајки и девојки.
  :f::f::f::l::f::f::f:
   
  На carangigia и LiliBoz им се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.590
  Допаѓања:
  114.109
  Пол:
  Женски
  Среќен 8ми март жени !!! :f::party:
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bubamaricka

  Bubamaricka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  68
  Среќен 8- март жении се најубаво ви посакувам, секој ден да ви е 8-ми март!!!

  Успут дајте ми предлог на свеки во најава што да и купам? Од подароци до сега што сум и однела има колекција, марама, ташна, накит... размислував убав чадор да и купам, што мислите?
   
 11. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  5.285
  Пол:
  Женски
  Или некое цвеќе што траае и идејата ти е добра за чадор има убави во томтејлор и уште нешто можеш освен чадор некој лак за нокти
   
  На Bubamaricka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  8mi-mart.jpg Среќен 8-ми Март на сите феминки :* :*
   
  На makedon81, carangigia, fina erika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.661
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На carangigia и ADOKI им се допаѓа ова.
 14. Ex Luna Scientia

  Ex Luna Scientia Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2017
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  841
  Пол:
  Женски
  Мене ми се блуе од ДОМАЌИНСКИ АПАРАТИ на попуст. Да ми купи мене тоа некој за ОСМИ ФАКИНГ МАРТ ќе му ја треснам теслата на попуст купена од глава. Празников е во чест на жените кои се избореле да имаме каде каде поеднакви права кон што треба да се стремиме, а не да биде користен како алатка повторно да не стават во загради.
  Подарок за домаќинството не е подарок за жената.
  Жените не се слугинки.
   
  На Animali и Someonespecial им се допаѓа ова.
 15. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.299
  Пол:
  Женски
  img_0243.jpg 28741676_10213517748275943_300715086_n.jpg Жени, среќен 8ми март!
  Се надевам дека барем денес ќе се инспирираме да сме фини една према друга, да сфатиме дека е океј да сакаш да си мајка и да не сакаш да си мајка, дека е океј да сакаш кариера и да не сакаш кариера, дека е океј да си различна, а сепак иста со останатите жени.
  Учете си ги ќерките да бидат силни и да не се плашат да го остваруваат она што го сакаат без разлика на тоа што општеството има да кажи, и учете си ги синовите да ги почитуваат таквите жени, со свое јас, со сила, со идентитет!

  Жени, мајки, баби, сестри, брачеди- нека ви е среќен празникот на жената!
   
  На carangigia, fina erika и ADOKI им се допаѓа ова.
 16. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Среќен празник, среќен 8ми март!:l:
  Нека денов биде потсетник за тоа до каде сме стасале, и уште колку треба да постигнеме во иднина. Заедно за женските права, заедно за еднаквост.
  пс: И доколку никој не ви подарил цвеќе, одете и сама купете си 10 :D Важна е пораката, не поклонот.
   
  На SunnyGirl2, Animali, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
 18. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
 19. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.196
  Пол:
  Машки
  Препорака за подарок за блиски личности (дел се семејство, дел за другарки) за 8 Март?
   
 20. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  282
  Пол:
  Машки
  images.jpeg
  Среќен 8-ми Март на сите дами ;)
   
  На zbuneta66 му/ѝ се допаѓа ова.