9 Смртоносни зборови што жените ги користат

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Vitorija, 12 октомври 2011.

 1. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  150
  Јас би ја додала и изјавата-убаво да си поминеш :rofl: Тој-Душо ќе одам со другари да шетам. Таа се смешка и вика-Убаво да си поминеш! А во себе е бесна и кој знае какви пцовки паѓат и какви трагични сцени си замислува :lol:
   
  На cresa-jagoda, lealealea и Amore им се допаѓа ова.
 2. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски


  хаха леле баш така...сега сваќам колку сме биле опасни... :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.879
  НЕ! Вие не сте знаеле кои зборови се смртоносни!

  Е*еш како 5-то одделенец.
  Бившиот беше попрецизен.
  Ти смрди.
  Внатре е?
  Комшијата е понадарен 5 пати.


  Да се чудиш кој збор (ФРАЗА!!!) е смртоносен, а го користела жена.
  Нема преживеани да демантираат.
   
  На cresa-jagoda, Samomarija.056, winter flower и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Candy20

  Candy20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  65
  Лута си? - не не сум лута како лута, зарем на лута ти личам?
  Па го смени тонот на гласот?- не не сум го сменила само така ми дојде.

  Злато, ќе излезам со друштво да пиеме?- ОК кои ќе бидете?
  Брои стриктно машки особи и на крај вртам слушам некое женско и одма КОЈ СТЕ ТАМУ?
  од каде таа таму? нели рече дека нема да има ниедна женска?
  Убаво да си поминеш
  ајде кога ќе дојдам дома ќе ти вртам
  Не ми врти ќе спијам ако ме расониш нема да можам да заспијам :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  5. Гласно издишување
  Иако не е збор, сепак тоа е не вербална порака која мажите често погрешно ја разбираат. Гласно издишување значи дека таа мисли дека си идиот и се прашува зошто си го троши времето со тебе расправајќи се за ништо.

  Оваа ептен точно :D
   
 6. booba

  booba Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  225
  3. Ништо
  Ова е примирје пред бура. Ова секогаш значи нешто, и треба постојано да бидеш на штрек. Расправиите кои почнуваат со "ништо" обично завршуваат со "добро". :rock:

  :up: :up:
   
 7. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Ма се е точно, иако може уште некои да се додадат :)
   
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  Хахах се е точно :D
   
 9. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  8.038
  Пол:
  Женски
  хехе се користам.
   
 10. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  се користам :D
   
 11. aida.vanity

  aida.vanity Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  хахахахахахаха да да баш така е :)
  поготово како и да е и ок е :))
   
 12. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Точно !! Се си е на место.
  Уредо е.
  Ок е.
  Јас ти кажав а сеа ти како сакаш.
  Немој да кажеш дека не ти кажав и да ми плачеш после добро ?!
  :D :D :D
   
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Се е точно :D

  најмногу ги употребувам
  1. Добро
  3. Ништо
  4. Како сакаш
  6. Ок е
  8. Како и да е

  :lol: :lol:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  7.658
  Пол:
  Женски
  точно е се :):) жени жени :D
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.657
  Допаѓања:
  53.586
  Пол:
  Женски
  Добро и Ништо се зборовите кои јас ги користам. Ќе ги додадам и Прави што сакаш и Твоја работа.
   
 16. Tove Lo

  Tove Lo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  418
  1,2,3,4,5,6,8 дефинитивно најмногу хахахаха проклети да сме неможат со нас ни без нас ахахха
   
 17. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  Од прво до последно, хаха :D