9-1-1 (2018)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 24 септември 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  p15685012_b_v8_ab.jpg

  9-1-1

  Серијава од одма ми се засвиѓа. Многу добра, сега има 2 сезона.
  Жанр: Драма

  Во серијата се разгледуваат искуствата од првиот притисок, вклучувајќи ги полициските службеници, пожарникарите и диспечерите, кои се впуштаат во најзастрашувачки, шокантни ситуации. Они се одговорни за итни случаи мора да се обидат да ги балансираат оние што се најранливи со решавање на проблемите во сопствениот живот. Шоуто се базира на искуствата од реалниот живот.
   
  На Juicy и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  76.594
  Пол:
  Машки
  Баш сега ја симнав со превод,и ке ја гледам,ми делува доста интересна :)
   
  На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  дааа, ја сега првпат ја загледав и премногу е добра :D
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 4. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  15.878
  Пол:
  Женски
  Од каде симнувате серии без да закачите илјадници вируси? :D
  Јас маки мачам, евентуално на попкорн ако ги има да ги гледам супер, ако не, не ни пробвам на друго место.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  76.594
  Пол:
  Машки
  Секогаш симнувам од zamunda.net буквално све :)
   
  На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Поставата на првата сезона беше ептен добра. Не знам сега како е со овие новиве?
   
 7. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  1.556

  „Во серијата се разгледуваат искуствата од првиот притисок...“

  Сериозно ? Од кој прв притисок?

  Те имам приметено како преведуваш синопсиси за филмови во тие теми. Сега гледам и нова тема имаш отворено со лошо преведен текст.


  Зошто не се потрудиш да си дадеш свое, сопствено мислење, кога веќе не можеш да преведеш оригинален текст?

  Стварно не ми е јасно.

  Тотално аматерски изгледа и невкусно за читање.
   
  На theowndemon, smooch, Aesc2000 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  1.556
  Касно е да едитирам. Заборавив да си го дадам мислењето на темава :))))))

  Ја обожавам серијата. Ја изглеав сезоната во еден здив и многу се поврзав со ликовите. Освежувачки ми делуваше. Едвај чекам да се појави втора сезона, баш сега да се потсетам уште колку време треба да чекам.

  Ја препорачувам, од проста прична што не се сведува све на „искуствата од првиот пртисок“ :D :D :D Сакам да кажам, не се вртат нештата само и единствено околу случките со 911 повиците. Има добро разработени приказни од приватните животи на ликовите. Токму тоа ми го задржа вниманието, па во комбинација со интересните повици за спасување - се добива одличен пакет!
   
  На theowndemon, tace73 и smooch им се допаѓа ова.
 9. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  823
  Допаѓања:
  3.522
  Пол:
  Женски
  Немаш многу за чекање, излезени се 2 епизоди од новата сезона. :D

  Јас може и сега ќе ги чекам да се соберат повеќе епизоди за да гледам, една по една малку ми е, брзо ми поминува.

  Лесна е серијата, брзо се гледа. На моменти смешна, на моменти тажна, но реална со добро разработени ликови.
   
  На theunforgiven, theowndemon и tace73 им се допаѓа ова.
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа од истите причини, глумците се сите пријатни за гледање, а и ме потсеќа на Southland, која за мене беше најдобрата „полициска“ серија!
   
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Интересна серија, и доста динамична. Динамиката ми е доста важна во серија. Дури како одма да ми почна новата сезона ама не се бунам, добро е тоа.

  Особено новата сезона ми се допаѓа зошто веќе се имам врзано со ликовите, а серијата прати уште ист шаблон и можам да ја доживеам целосно.
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 12. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  1.556
  Не приметив дека волку брзо ќе почнат епизодите од втора сезона. Кул.
  Инаку, многу се нервирам што во втората сезона не глуми главната женска улога од претхоната :( Многу ми се свиѓаше...

  Читав, ама заборавив: Новата актерка го глуми истиот лик на актерката која си замина од шоуто, или ликот е нов?
   
 13. kize

  kize Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  76
  Кони Бритон ја напуштила серијата зашто потпишала договор само на една година, а и од самиот почеток било планирано нејзиниот лик да се појави во една сезона, меѓутоа, Рајан Марфи не ја исклучува можноста актерката да се појави во некоја епизода како гостин.
  Новата актерка (Џенифер Лав Хјуит) игра нов лик, Меди Кендал, сестрата на Бак.
   
  На tace73 и theunforgiven им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.632
  Пол:
  Женски
  Серијава е врв.
  Ептен ми фати око.До пола сум на втора сезона
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.826
  Допаѓања:
  53.822
  Пол:
  Женски
  Ја почнав и јас, ама... некако ми е мех. Не знам дали станува подобра понатаму.
  Ме нервира оној што го глуми боб ли беше, главниот. Глумеше во The Catch и ми е некако несериозен актер, и тука е цело време како полунасмевнат. Ми се допаѓа полицајката само.
  Може ќе изгледам уште едната епизода за комплетен заклучок.
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.632
  Пол:
  Женски
  Гледај до крај.
  Ќе видиш понатаму што ќе се случува.
  И мене Боб ми беше антипатичен на почетокот ама после е срцка.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  На почеток уште не се оформени целосно ликовите, покасно добиваат димензија. Мене лично ми се допаѓа многу, и многу често после серијава сум емоционално исцедена. Особено последната епизода ми остана во сеќавање, уште не можам да ја извам и не можам да ја дочекам следната за да ми олесни малку поќе.

  Буквално серијава почнав да ја гледам ради настаните, немав за сега таква во „колекцијата“, ама продолжив да гледам за ликовите и целокупната приказна. Ако случајно се предомислиш, кажи како ќе ти се допадни покасно.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.826
  Допаѓања:
  53.822
  Пол:
  Женски
  Ќе и дадам шанса тогаш, фала ви. :) Знам дека обично првите епизоди се климави, ама дека за овој од порано имам такво мислење и одма ќе се откажував.
   
  На Feminka22 и theowndemon им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.996
  Допаѓања:
  127.364
  Пол:
  Женски
  Само имај на ум ист формат ќе има серијата и понатака, само постепено ќе се откриваат и приватните животи на ликови повеќе и повеќе.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.826
  Допаѓања:
  53.822
  Пол:
  Женски
  Јасно ми е дека така ќе тера. Само се надевам дека случаите се интересни, а исто така и животите на ликовите. Ми беше чудно што овој си го имаше земено камионот и со него беснееше, зарем така е дозволено? Видов дека после беше казнет, ама и не ми се верува да не е избркан од работа.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.