1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

90 дневен фит предизвик

Дискусија во 'Диети' започната од dietalka97, 28 јануари 2016.

 1. dietalka97

  dietalka97 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки :D
  Гледам дека се доста популарни 90 дневните предизвици,трансвормација на нашето тело во текот на 3 месеци.
  Концептот на предизвиците е јадење на здрава храна,2-3 пати неделно вежбање и мерење на килограми и обем секоја недела.
  Сретнав на фб настан наменет токму за ова,но не ми одговара поради локацијата и немањето слободно време.
  Затоа добив идеја сите ние со вишок килограми и желба за ваков предизвик да го направиме истото тоа тука,во оваа тема на форумов.
  Секој ден или пак еднаш во неделата да напишеме како сме се хранеле во текот на тој ден/недела и еднаш во неделата да го пишуваме бројот на килограмите и цм обем.
  Меѓусебно да си даваме совети,поттици,поддршка :muscle:
  Да започнеме на 1ви февруари.
  Дали сте заинтересирани?
   
  На okcenzi, VladeMila, zhap4e и 18 други им се допаѓа ова.
 2. Ctete

  Ctete Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  незнам дали би издржала 90 дена но би сакала да пробам.Можеби ке симнам некое килце од многуте што ги имам.
   
  На VladeMila, diorsa и dietalka97 им се допаѓа ова.
 3. diorsa

  diorsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Заинтересирана :), да се надеваме дека вака можеби и ќе има некој резултат ...Инаку висока 162 а тешка 75 :(...па значи уште три дена слободно да јадеме што сакаме а после почнуваме :D hope so .... :^)
   
  На dietalka97 и Ctete им се допаѓа ова.
 4. Ctete

  Ctete Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  инаку јас сум висока 171 и 86кг (срамота)хехех ме интересира дали ке има некој посебен план или режим на исхрана или пак сами треба да си го направиме тоа секој за себе
   
  На dietalka97 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. happt.girl

  happt.girl Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  и јас сум заинтересирана за нешто такво
   
  На dietalka97 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dietalka97

  dietalka97 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Јас сум висока 163цм,65 кг.
  Целта ми е -10кг
  @Ctete за тоа можеме да се договориме до 1ви,давајте ваши предлози :D
  @diorsa не се откажуваме,мора да има барем минимални резултати :D
   
  На Ema.Sk, FoodLover, diorsa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  и јас ви се придружувам :hai::hai:
   
  На dietalka97 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ctete

  Ctete Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  само да има во режимот и благо зошто без него неможам.Како на пример црно чоколадо или интегрални плочки колачиња шо било само да го има инаку ништо од режимот хехехех
   
  На theowndemon и toogood им се допаѓа ова.
 9. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  2.634
  Допаѓања:
  17.215
  Пол:
  Женски
  И јас сум заинтересирана висока сум 165 а 81 кило страмота за мене фрчи сало од сите страни;(
   
  На dietalka97, Ctete и kajl им се допаѓа ова.
 10. Grungie

  Grungie Популарен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2013
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.185
  Уф и јас сум за... 155/59, барем тие 9 да ги елиминирам... :doh:
   
  На dietalka97 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. happt.girl

  happt.girl Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
 12. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  16.148
  Пол:
  Женски
  Се придружувам дефинитивно.
  Со среќа нека ни е.:lol:
   
  На dietalka97, toogood и s&s им се допаѓа ова.
 13. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Со среќа нека е :lol:
  А јас ќе ви напишам во темава од време на време да ве мотивирам и да ве карам кој поминал ден без вежбање :!:
  :wasntme:
   
  На dietalka97, toogood, s&s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Ви се придружувам! Ај со среќа нека ни е :)
   
  На dietalka97, toogood и s&s им се допаѓа ова.
 15. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  +1 :)
   
  На dietalka97, anakonda88 и FoodLover им се допаѓа ова.
 16. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  и јас сум тука , заедно со @s&s ке ве дружимеее , инаку јас вежбам кардио вежби веке месец
   
  На dietalka97, toogood и s&s им се допаѓа ова.
 17. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  Девојки и јас ќе ви се придружам :)
   
  На dietalka97, toogood и s&s им се допаѓа ова.
 18. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Одличноо, се собравме :)
   
  На dietalka97, anakonda88 и toogood им се допаѓа ова.
 19. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.293
  I jas sakam da sum del od ovaa zabava.
  Treba li da se napise so sto startuvame (visna /tezina)?
   
  На dietalka97, Eli23 и s&s им се допаѓа ова.
 20. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Добра идејаа :)