1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

90 дневен фит предизвик

Дискусија во 'Диети' започната од dietalka97, 28 јануари 2016.

  1. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Koga pocnuvame?
     
  2. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    1ви :) Ем први, ем понеделнички :)
     
    На dietalka97 и toogood им се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    а има некој посебен вид на исхрана ? бидејки ја стартувам со друга диета ...
     
    На Nausicaa и toogood им се допаѓа ова.
  4. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Jas ke ostanam na mojot vecno isti nacin na ishrana.
    Proporcii 158/51.5
    So ogled na godinite ne bi odela podole od 50 ama bi ucestvuvala od prv den do posleden.
    Vetuvam
     
  5. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Јас планирав УН диета, а тоа што ќе јадам и вежбам секојдневно овде да споделувам :)
     
    На Ema.Sk, eminik, dietalka97 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. ModernMuse

    ModernMuse Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    504
    Пол:
    Женски
    I'm in! Висока сум 171цм/ 63кг, целта ми е 57кг. Кој сака ајде да прикачуваме и слики па да се следиме и бодриме една со друга :)
     
    На dietalka97 и s&s им се допаѓа ова.
  7. diorsa

    diorsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Драги Диеталки :)
    Уште два дена и почнуваме , денес не го броиме, :dance:
    Само сакав да споделам со вас дека почнав наутро да пијам чаша вода со пола исцеден лимон ;) , ова помага и тоа многу ;) ...Инаку негде прочитав да може да се јади благо по нешто ? Јас не сум за да се јаде воопшто благо , тоа мене најмногу ме дебеле и лебот, така да јас планирам да го исфрлам благото и малку по малку лебот сигурно наеднаш не ќе можам.
    А што се однесува до вежбањето... :( ќе пробам за викенди да вежбам..
    Поздрав до сите вас и заедно сме посилни :muscle: :):):) .
     
    На toogood, dietalka97, mama89 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. frosyGrc

    frosyGrc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2015
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Јас сум 160цм со 53-4 килограми. Целта ми е да стигнам до 50, сакам да ги намалам бутовите кои сега ми изнесуваат едниот 54цм едниот 53 замислете :) Веќе почнав со вежбање и пазам на исхрана па ќе видиме...
     
    На FoodLover и dietalka97 им се допаѓа ова.
  9. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Со среќа да ви е на сите!Инаку не наведувате нигде шо ќе е тоа шо го почнувате, режим на исхрана, вежби и сл... Таман 90 дена трае УН и најтопло ви ја препорачувам неа, ем се се јаде, нема укинување благо, нема гладување, навистина има ефект.
     
    На Ema.Sk, dietalka97, Eli23 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    I jas sum za.173/70.Bi sakala da dojdam do 65,poveke ne bi odela zasto i slabo epten na nisto ne lici.
    Od 1 znaci se druzime :) (veruvam ke izdrzam zasto imam simnato posle bremenost 25kg za 1 godina)

    http://www.krstarica.com/lat/tezina/ Spored visocinata kolku treba da imame kg.
     
    Последна измена: 29 јануари 2016
    На dietalka97, mama89 и Eli23 им се допаѓа ова.
  11. Grungie

    Grungie Популарен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    1.098
    Допаѓања:
    2.164
    Мојот план е модифицирана хроно исхрана... Пообилен појадок (smothie), ручек без леб т.е. без комбинација на јаглехидрати и проетини со обавезна салата и вечера строго протеини со салата...
    Физичка активност - 3 пати неделно отбитрек со други пропратни вежби од дома, трипати неделно подолго пешачење, кое во догледно време би го заменила со пилатес. Планот ми е постепено да го прифаќам ваквиот режим,затоа што знам дека доколку веднаш почнам со нагли рестрикции - брзо ќе се откажам.... не верувам дека вишокот од 10 кg кој го наталожив за 10-12 години ќе можам да го елиминирам за брзо време, но секако мора од некаде да се почне...
    Поздрав за сите кои овде почнуваме,се надевам дека ќе споделувате секојдневни искуства од аспект на внесена храна/вежбање..... (fingers)
     
    На dietalka97, Eli23, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    @mama89 , @Eli23 , @referentka , вие ко да зборевте нешто за диети, режими, слабеење..!? Се придружуваме и ние???!
     
    На dietalka97, mama89 и Eli23 им се допаѓа ова.
  13. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Да да обавезно.
    Да се потпишам -152 сантим висока со 70 кг моментално.
    Ќе исфрлам благо и леб скроз од исхраната. Планирам начин на исхрана базиран на овошје и зеленчук, месо ( пилешко и риба ), млечни производи ради доењето, многу супи, смуди, вода со лимон, зелен чај итн.
    Скробните намирници нема да ги исфрлам, ќе задржам еден или максимум 2 оброка неделно ( ориз, граф, грашок ).
    Тоа функционира за мене.
    За физичка активност - Орбитрек по 30 мин сега за сега. Ако успеам да правам чучњеви додека буткам количка низ дома, ќе пријавам хаха.
    Едвај чекам.
     
    На macovska, toogood, Tajnaotrovna и 4 други им се допаѓа ова.
  14. kaatty

    kaatty Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Jas se pridruzuvam imam mnogu kg.za simnuvanje mislam deka ke ni bide polesno vaka, i bi ve zamolila da pisuvate sto jadete bidejki nemam nikakva idea
     
    На Tajnaotrovna, dietalka97, s&s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Ако можете да ми напишете што да купам од намирници освен: стек, јајца,леќа,грашок, макарони итн... за УН диетата прашувам? :) немам баш многу идеи, а истото ако го јадам секој ден ќе ми се здосади :)
     
  16. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Првиот ден можеш и сирење да комбинираш мислам, само да намалиш количински било од јајцата било од стекот.
    Овошје - се освен банана. ИСто УН диетата дозволува место пар овошје да се изеде рака суво овошје. МА да тоа содржи повеќе шеќер.
    Црно чоколадо ќе ти треба.
     
  17. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Фала многу :) дали можам туна конзерва да јадам и ако да, кој ден? :)
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    И пример, 3 јајца за ручек ако јадам, за вечера пак 3 јајца? Не е некако премногу ?
     
  19. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Можеш, првиот ден, протеини кога се дозволени.

    Не, скрати си за вечера. 1 јајце со сиренце или чашка јогурт. Мислам смееш. Јас одамна сум ја држела. Има и посебна тема за УН диета на форумов каде стрикно кажуваат мислам што смее/што несмее. Ако ти е битно да ја држиш така.
     
    На s&s му/ѝ се допаѓа ова.
  20. dietalka97

    dietalka97 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Девојки,почнуваме од 1ви,понеделнички :D :muscle:
    Секоја од вас што планира да се придружи нека го напише својот план до кој планира да се придржува (може да си правиме и пократкотрајни планови,на пример план на исхрана за една недела,па за следната ќе напишете дали нешто ќе смените или ќе останете на истото,сепак 90 дена не се малку за оданпред се да имаме испланирано).
    Исто така наведете и со колкав број на килограми почнувате,колку сакате да симнете и цм обем на критичните делови,стомак,бутови...
    Најдобро би било и да направите фотографија 1виот ден (фотографиите не мора тука да ги прикачувате,туку да ги имаме за себе за визуелно да направиме споредба што сме постигнале 90тиот ден,здравје :D ).
    Искрено се надевам дека ќе успееме во ова сите заедно,дека нема да се откажеме,дека ќе бидеме истрајни и летоска на плажа ќе имаме со што да се пофалиме (poolparty)(mooning)
    Мило ми е што не има во поголем број :*
     
    На sheis, diorsa, Winter Lady и 4 други им се допаѓа ова.