1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

99 приказни за борбата за бебе

Дискусија во 'Бременост' започната од Dear_Thing, 15 јануари 2017.

  1. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    E na ova mislev sto go opisa. Fala Bubce.
     
  2. GirlyGirly

    GirlyGirly Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2018
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    697
    Не губи надеж. Само позитивно.
    Љубов со посилната половина и верба дека ќе биде.
     
    На Meckicja и Happyinlove им се допаѓа ова.
  3. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.566
    Допаѓања:
    160.689
    Пол:
    Женски
    Ам така де . Не велам НЕ. И кога ќе ти вратат два ембриона, а едниот НЕ СЕ ФАТИ , не му е сеисто на никој . Но драматизирање , и пишување - го изгубив бебчето е стварно непотребно.
    Јас со три ектопични бремености , една биохемиска , три неуспешни ивф , што да речам - лелеее јас изгубив десет бебиња до сега :(. Така излегува работава :fubar:
     
    На Eni.r, WomanInLove, LoveHope и 12 други им се допаѓа ова.
  4. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Ќе биде жени знам убедена сум,сите ќе станеме мајќи тоа што животот ни задал удар не значи дека навалени треба да се шетаме,напротив исправрно и цврсто затоа што тоа што изгубивме не значи дека нема да ја добиеме битката. Слаба сум само на моменти на датуми кои ме поврзуваат со изгубеното,но уште похрабро настапив со нетрпение за следното. Само убавини кај сите ви посакувам:hug:
     
    На H.VAGA, mal.ecka, bela.m и 11 други им се допаѓа ова.
  5. blanco117

    blanco117 Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2018
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Dali vekje se napravi ovaa kniga ili moze da se ucestvuva vo nejzinoto kreiranje?
     
    На fina erika и Martka им се допаѓа ова.
  6. @malena

    @malena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2017
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Ги читам приказните и плачам...
    Пред 7 години имав еден спонтан, а пред година и пол дијагноза blighted ovum. Пред 3 месеци го родив моето синче. Би рекла дека мојата приказна не е толку тажна.

    Но, една од моите најдобри другарки се бори со овој проблем веќе 4 години. Сите други останавме трудни, родивме или се трудни во моментов, додека другаркава се соочи со неколку неуспешни инсеминации и неуспешно инвитро. А таа посакува бебче најмногу од сите нас, и почна да пробува пред сите нас. Кога ги читам приказниве како да читам што чувствува таа и ме боли што не можам да и помогнам. Само пробав да и дадам до знаење дека сум тука за неа, за муабет или што и да и треба. Поради нејзината приказна и сите други околу мене за кои не сум свесна дека ја водат истата борба, додека бев трудна не споделував слики на социјалните мрежи, ниту пак сум споделила слика откако се породив. Мојата среќа е моја, немам потреба да им на тријам пред очи на оние кои водат секојдневна битка. Не ги разбирам луѓето/жените што тоа го прават со умисла, а ги има многу...

    Другарка ми е силна личност, борбена, се што зависело од неа го исполнила. Иако ова не е во нејзина моќ, знам дека ќе успее, ќе забремени и ќе си роди детенце. Се надевам само дека ќе е за брзо време, доволно се измачија до сега.
     
    На mici22, Mihaela123456, kankus и 15 други им се допаѓа ова.