1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aватари

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од V.Unknown, 13 август 2010.

 1. V.Unknown

  V.Unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  7
  Незнам дали има ваква тема но, еве јас ќе направам една :)
  Се сеќавам пред неколку години на еден друг форум имаше ваква тема.
  Овде можете да ставате слики, било какви и на било кој друг корисник што му се допаѓа сликата да си ја земе и да си ја прикачи како аватар. :))
  Се надевам ќе ви се допаѓа ова, поздрав :) :*
   
  На Special.Someone и marrs им се допаѓа ова.
 2. V.Unknown

  V.Unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  7
  Еве нешто од мене ^^
   

  Прикачени фајлови:

  На s.a.-95, Chocolate.me, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ееееј интересна тема.....еве еден од мене
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Janina и komentatorka им се допаѓа ова.
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Еве некои интересни предлози за аватар:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Еве уште неколку интересни сликички за на аватар.
   

  Прикачени фајлови:

 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  5.658
  Пол:
  Женски
  Еве и од мене некои... :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 144.jpg
   144.jpg
   Големина на фајлот:
   25,5 KB
   Прегледи:
   13.882
  • black-and-white-photography022.gif
   black-and-white-photography022.gif
   Големина на фајлот:
   48 KB
   Прегледи:
   13.885
  • 215.jpg
   215.jpg
   Големина на фајлот:
   10,8 KB
   Прегледи:
   13.880
  • 339.jpg
   339.jpg
   Големина на фајлот:
   13,4 KB
   Прегледи:
   13.880
  • 912.png
   912.png
   Големина на фајлот:
   160,8 KB
   Прегледи:
   13.883
  На sweet-cherry и Angiie им се допаѓа ова.
 8. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Еве од мене :* :*
   

  Прикачени фајлови:

 9. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  aj доста се за сега, ме р`чна сеа да мењам аватар :?: :D
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.595
  Јас оваа си ја имам таксано за Ангелче, кога ја видов веднаш се сетив на неа ;)
  [​IMG]

  И еве неколку мои омилени
   

  Прикачени фајлови:

  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Трендафилке, види која фотографија ми стои на аватар. :lol: :f:
   

  Прикачени фајлови:

 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На feminaiskra му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Лејди ин ред. :)
   
  На Gordana10 и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 15. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
 17. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  5.658
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 252.jpg
   252.jpg
   Големина на фајлот:
   39,6 KB
   Прегледи:
   839
  • 686.jpg
   686.jpg
   Големина на фајлот:
   18,7 KB
   Прегледи:
   838
  • 435.png
   435.png
   Големина на фајлот:
   90,1 KB
   Прегледи:
   837
  • 431.jpg
   431.jpg
   Големина на фајлот:
   33,8 KB
   Прегледи:
   837
  На Angiie, glamour-lady и Phyramide им се допаѓа ова.
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови: