1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aврил Лавињ (Avril Lavigne)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angiie, 18 мај 2011.

 1. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Феминки, сакам да знам што мислите за Аврил Лавињ, за нејзиниот стил и дали ја сакате нејзината музика.
  Јас искрено сум обседната скоро 8 години ја обожавам :inlove: !


  Аврил Рамона Лавињ (анг. Avril Ramona Lavigne; родена на 27 септември 1984) е канадска пејачка, текстописец, актерка, моден дизајнер и филантроп. Родена е во Белвил, Онтарио, но го поминала детството во Напани. Кога имала 15 години за првпат се појавила на сцена со Шанаја Твејн, а на 16 години потпишала договор за издавање на два албуми со издавачката куќа „Arista“ (сега RCA Records) вреден повеќе од 2 милиони долари. Кога имала 17 години, Лавињ навлегла во музичката сцена, со својот прв албум Let Go, издаден во 2002 година.
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  На Hayley и Angiie им се допаѓа ова.
 3. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Мене ми е многу антипатично и лигаво створење.Ни сум ја слушала ниту ќе ја слушам.И ги знам само Complicated и Girlfriend oд песните и не ми се ништо посебно.
   
 5. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Паа.. не ми е антипатична, ама не сум и фан. И знам само две, единствено две песни. Епа, заклучете колку ја сакам. :D И постери што имав од неа ги раздадов на другарки (и така јас нема каде да ги лепам, а и не ја сакам многу). :)
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Ме потсетува на средношколксите денови. И сакам да си ја слушам, скоро сите песнички и ги знам, а и во тој период, средношколскиот, се пронаоѓав во многу од песните.


  http://www.youtube.com/watch?v=fzb75m8NuMQ
   
 7. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
 8. Panki.Friik

  Panki.Friik Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  12
  Женскаваа ја обожжавааммм!!!
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Кога бев помала, со сестра ми купувавме цд -а од Аврил, лепевме постери, купувавме и беџови.
  Идол ни беше! Заради неа ја засакав рок музиката. Сега ја следам, ги слушам нејзините нови песни, ама не е исто. Порано се слушаше вистински рок во баладите како Complicated, When you're gone, Girlfriend.

  Еве две изведби на Complicated
  :inlove: http://www.youtube.com/watch?v=78szmTVzBCQ http://www.youtube.com/watch?v=kjOD4pJ7TJQ
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Девојкава е класика, мислам дека скоро сите девојчиња ги испеале нејзините песни. Преубави се за тинејџерскиот период. Не и сум фан, ама да, ја слушав 1ва и 2ра година (уф како некои текстови се совпаѓаа со моите тогашни љубови :lol: )

  еве некои:

  http://www.youtube.com/watch?v=NGFSNE18Ywc
  http://www.youtube.com/watch?v=C-rucvPo25M
  http://www.youtube.com/watch?v=dGR65RWwzg8
   
 11. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
 12. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
  Не да ја сакам ..Луѓе ЈА ОБОЖАВАМ! Мислам дека неа ја сакам повеќе од себеси..Таа е смислата на моето постоење...хехе ,ај да не претерувам ,се шалам за ова последното,али типкава е ВРВ!! Сите песни и ги обожавам ,има стајлинг кој ми се свиѓа и и стои, прекрасен глас,одличен перформер, воодушевувачки изглед..Се што и е потребно на една ЗВЕЗДА!! She's born to be THE BEST !!
   
  На dolly.doll и Angiie им се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Јас ова суштество не го можам. Многу е преценета и ме нервира тоа што побогу, 17 години имаше кога излезе, сега има 25/6 и уште е истата :yawn: Досадна, не сфаќа дека и помина времето за да се глупира.
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Порано повеќе ја сакав и слушав, но таа не направи никаква промена во кариерата и некако ми стана досадна, така да скоро и да не ја слушам.
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 16. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
 17. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не ја слушам, антипатична ми е и лигава.
  Единствена нејзина песна која навистина ме воодушевила и до ден денес ја слушам:

  http://www.youtube.com/watch?v=0G3_kG5F ... ure=relmfu
   
 19. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Многууу ја сакам. Има преубави текстови на песните. Како што поминува времето се повеќе и повеќе изненадува. :) :)
   
 20. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  И бев голем фан кога бев помала, и ги знаев песните, лумпував на нив :D Си имам песнички од неа па кога ќе ми текне си ја пуштам, иначе супер девојка е Аврил :clap: