Aврил Лавињ (Avril Lavigne)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Angiie, 18 мај 2011.

 1. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
 2. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Порано ја слушав многу, но онака некои песнички интересни и беа, а неа не ја поднесувам, антипатилна ми е, и како времето за неа да не мине, иста е значи од кога ја памтам кога прв пат излезе на сцена.
   
 3. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Ако веќе сум пишала, само глејте ја сликата тогаш. :D

  Омилена од Аврил:

  http://www.youtube.com/watch?v=NGFSNE18Ywc&ob=av2n
  Други кои ми се допаѓаат:
  http://www.youtube.com/watch?v=5NPBIwQyPWE&ob=av2e
  http://www.youtube.com/watch?v=s8QYxmpuyxg
  Посебно оваа... :)
  http://www.youtube.com/watch?v=fzb75m8NuMQ&ob=av2n

  Инаку подетално за неа би кажала дека ми се допаѓа нејзиниот глас, многу ми е убава, посебна, нејзиниот стил ми се допаѓа, и порано, и сега, новата песна не ми се допаѓа, но сепак си ја сакам. :)

  И мал бонус од мене! :!:
  [​IMG] :D
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  19.417
  Пол:
  Женски
  Порано многу ја слушав, има убава музика, ама што знам со тек на време ми се здосади.
  http://www.youtube.com/watch?v=7CbRwC7ByiU
  оваа ептен ми беше омилена :)
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  Многу ја сакав на почетокот, кога излезе. Бев некаде 5то одделение. Баш се сеќавам си собирав пари за албумот да и‘ го купам и го преслушував по сто пати на ден, сите песни ги знаев.
  Ама фати да се глупира некако, да не речам се исшмизла :D и престанав да ја слушам.
  Песните кои и‘ ги сакам:
  http://www.youtube.com/watch?v=onPaBhiJxEE&ob=av2e
  http://www.youtube.com/watch?v=s8QYxmpu ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=5NPBIwQy ... ure=relmfu :inlove:
   
 6. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
 7. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Неја пратам ама и знам 2-3 песнички ми се свиѓаат.Инаку ми се допаѓа стајлингот. ;)
   
 8. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Ја слушав стално,имам многу омилени песни,баш другарка ми имаше цд,па ми го даде да си го снимам (ех спомени :lol: ) па уште од почеток ми се допаѓаа песните :) После ја снема,а имаше квалитет во неа.Ама тоа е,сега има други пејачки,кои изгледа се доста појаки во однос на гласовни можности,па таа се повлече.Додуша има цело богатство па можи да ужива...
  http://www.youtube.com/watch?v=NGFSNE18Ywc
  http://www.youtube.com/watch?v=dGR65RWw ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=s8QYxmpu ... re=related
  Дури се чудам како уште ги памтам целите текстови :D
  http://www.youtube.com/watch?v=LOcKckBLouM
  http://www.youtube.com/watch?v=yKOgpaf9sOA :inlove: Aaaa колку ја сакам песната!
  Ај бе пти само 5 линка можи да се стават? :D
   
 9. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Ме потсеќаат на 2000 година отприлика,знам си играв симс а во позадина ми одеа песните од Аврил и Еминем :D Ех како ми фали тоа време...

  http://www.youtube.com/watch?v=P43o3oEIJ08
  http://www.youtube.com/watch?v=WVuK_Ly0 ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=HR9m1QU7 ... re=related :inlove:
  The day you slipped away
  Was the day I found it won't be the same
  Ooooh

  http://www.youtube.com/watch?v=9X6pKjgjfko

  http://www.youtube.com/watch?v=reHqkJL_ ... re=related

  1. Losing Grip
  2. Complicated
  3. Sk8er Boi
  4. I'm With You
  5. Mobile
  6. Unwanted
  7. Tomorrow
  8. Anything But Ordinary
  9. Things I'll Never Say
  10. My World
  11. Nobody's Fool
  12. Too Much to Ask
  13. Naked

  Сите до една ги сакам :)
   
 10. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  SKATER BOY - омилена ♥
   
 11. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Интересна личност. :)
  Ама не ја слушам неа.
   
 13. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  порано почесто ја слушав :)
  меѓу омилените ми се Innocence, What the hell, Complicated, Kiss me( препевот), Sk8er boy(ја посветував песнава еден период па особено ми е драга), My happy ending, Things I'll never say :)
  па убави песнички има.
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Ах, мојот идол од детството. :wasntme:
  Имав 2 црвени хамери со исечоци од секое списание, испозалепени на ѕид.
  Чував слики од неа во рамка и кога патував носев една со мене да ми ја краси собата.
  Боже сачувај.

  Песните..
  Уште ги слушам. Редовоно, ама само оние од Let go и My happy ending.
  Се што направи после тоа, освен можеби 1-2 песни е претерана комерцијала, нешто што не доликува на начинот на кој се носеше и сметам дека повеќето песни ги направи за да добие што повеќе пари, отколку затоа што беа добри.
  Новата Аврил ич не ја сакам. Ич.
  Премногу ми е недефинирана. Како да не знае што сака.
  И љубоморам на Броди. :angel:
   
 15. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Морам да и го пофалам новиот албум. Вчера си го спуштив, рано е да коментирам окулу песните ама засега ми се допаѓа. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=eVs2ryeOg7E
   
 16. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.950
  Допаѓања:
  40.031
  Пол:
  Женски
 17. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  63
  Омилена ми е. Можам цел ден да пишувам за неа. Мојот идол. Но сепак, ако би избирала меѓу поранешниот стил на облекување, пеење и денешниот би го одбрала тогашниот. Зошто? Па затоа што многу повеќе ми се допаѓаше мене ( а, и мислам дека на 90 проценти од нејзините фанови ) нејзиниот тогашен стил на облекување, дури и моментите кога ја нарекуваа дека се носи машки, со чорапи над колена во риги, кошули и вратоврски. Исто така нејзините песни беа по култни од овие денешниве. Но сепак си ја сакам најповеќе каква и да е. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.639
  Пол:
  Женски
  Последниве неколку години веќе не е тоа што беше и се разочарав од неа. А стварно беше кул и таа и песните нејзини.