1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aкција за достоен погреб на Иван

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Snow-Queen, 16 ноември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Финансиска помош за достоен погреб и за семејството на Иван (16) кој вчера беше прегазен кај Католичка собираат неговите најблиски. Преку апели на социјалните мрежи, се бара од они кои можат со скормни донации да му помогнат на неговото семејство полесно да помине низ овој многу тежок период.
  Неговиот погреб ќе биде утре, а неговите соученици, утре во 7:30 часот се собираат во ГУЦ Здравко Цветковски од каде секој ќе ги приложи партие кои успеал да ги собере како донација.
  Сите оние кои сакаат да му помогнат на неговото семејство треба да отидат во скопската населба Трнодол, каде во близина на куќата на Иван има продавничка каде што има отворена кутија за донации.


  [​IMG]
  За повеќе информации можете да му се јавите на Михаил, чиј телефонски број беше оставен как оконтакт на социјалните мрежи - 070/395-157
   
  На erica, smajlii и Emily Dora им се допаѓа ова.
 2. smajlii

  smajlii Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Бројот е зафатен неможев да добијам, утре ќе одам до продавничката ќе оставам колку што можам, прежално, немам коментар млад живот згасна, тешко на родителите :( се надевам дека ќе се соберат доволно средства да помогнеме, да бидеме хумани!
   
 3. brokenangel7

  brokenangel7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Parite se sobrani!!!!
   
  На Hipica и simoncelicius им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.